Skocz do zawartości

miejsce nad Bałtykiem


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

NIE MA ZŁEJ POGODY TYLKO LUDZIE SĄ NIEODPOWIEDNIO UBRANI

 

Złota myśl i sama prawda.

Jednakże są wyjątki i pogoda potrafi figla spłatać.

Wraz z żoną wybraliśmy się w połowie czerwca zwyczajowo do naszych ukochanych Gąsek na camping AREK, z zamiarem wypoczywania tam przez 4 tygodnie. Początek nie zapowiadał problemów. było słońce, wycieczki piesze i rowerowe, opalanie się. Aż do nocy z 26/27 kiedy to wiatrzysko zaczęło pokazywać swoje pazury, a kulminacja horroru miała miejsce w nocy z 27/28 czerwca. Lokalna prasa podawała, że prędkość wiatru dochodzila w te dni do 100 km/h a deszcz lał jak z hydrantu. Przedsionki z kilku przyczep oraz bodaj 2 namioty zostyały podarte w strzępy.

Mimo, iż różne już cuda w życiu widziałem podczas turystycznych wojaży, byłem przerażony, moja przyczepa na tym wietrze podskakiwała i kiwała się jak jakaś zabawka, szczęście, że miałem zamocowany pas sztormowy i dobre kotwy i mojemu przedsionkowi nic się nie stało, ale 2 noce miaeliśmy nieprzespane.

Po ulewie, na campingu - mimo iż zmeliorowany - zrobiło się niesamowite błocisko. Nie szło użyć samochodu.

W końcu z powodu padajacych niemal codziennie deszczy oraz wiedzeni zapowiedziami telewizyjnymi, iż do połowy lipca nie będzie ładnej pogody, pobyt w Gąskach skróciłiśmy o cały tydzień i wróciliśmy do domu.

Przyczepę z campingu musiał mi wyciągać właściciel campingu traktorem, bo auto ledwie samo wyjechało z tego błociska.

 

Witam!

a ja nadal siedze sobie na polu U Arka w Gąskach i nie narzekam :)

wszak wiem, że tam nieźle wiało i że w niektórych miejscach pole jest z lekka podtopione, ale nie jest znowu tak tragicznie :)

a propos Lucjan ! masz swoj kamping oznakowany nalepka klubowa, bo rozgladalem sie po polu i nie widzlaem zadnej cycyepki z nalepka :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja nadal siedze sobie na polu U Arka w Gąskach i nie narzekam :)

wszak wiem, że tam nieźle wiało i że w niektórych miejscach pole jest z lekka podtopione, ale nie jest znowu tak tragicznie :)

a propos Lucjan ! masz swoj kamping oznakowany nalepka klubowa, bo rozgladalem sie po polu i nie widzlaem zadnej cycyepki z nalepka :zlo:

 

Po komunikatach radiowych i telewizyjnych, że w piątek (6 lipca) i sobotę (7 lipca) znowu ma być duży wiatr i deszcz i że nie ma nadziei na istotną poprawę pogody w następnych dniach postanowiliśmy z żoną skrócić pobyt o tydzień (w końcu przesiedzieliśmy tam już 3 tygodnie) i w czwartek wróciliśmy do domu.

Ja stałem (brązowa Meganka i Hobby) pod lampą - jak jakaś k.... - naprzeciwko wejścia do łazienki, był w tym miejscu mały spadek terenu i woda sie tam gromadziła i nie wsiąkała. Moja przyczepa nie mażadnych oznakowań, poza wymaganymi, czyli znaczek ograniczenia prędkości do 80 km. Fotkę fragmentu mojego autka i przyczepki zamieściłem http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1210

W piątek czy w sobotę widziałem, że rozstawiła się przyczepa STEKERMAN z autem dostawczym, które były zgodne z opisem w Twoim awatarze, kręcili się tam ludzie, ale w niedzielę już autka nie widziałem i stąd nie próbowałem nachodzić kobiety z dzieckiem, których widywałem w przedsionku. Przyczepka ta stała na górze, na płaskim, za przyczepą Detlefsa jakiegoś Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lucjan :)

 

dokladnie bylo i jest tak jak napisales :)

 

pojawiam sie u zony i dzieci jak tylko mam chwilke wolnego a jak jest cos do roboty to znikam :)

 

faktycznie widzialem twoja Meganka i Hobby, ale z braku znaczka "forumowego" nie wiedzialem, że to jestes ty...

 

ale jakby co to nastepnym razem mozesz pogadac z moja zoneczka, napewno sie ucieszy :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Dźwirzyna!

 

Poprawię Wam troche nastroje...pogoda nad morzem poprawiła sie znacznie! Od dwóch dni nie pada i mozna spokojnie na plaży posiedzieć,bo tak słoneczko grzeje...oczywiscie za wiatrochronem bo wieje niesamowicie! Ale na kempingu spokój bo schowany jest za wydmą :zlo: Polecam też kemping...na przeciwko "Białej Mewy", w sosenkach, oprócz naszej przyczepki stoi jeszcze tylko jedna...błoga cisza zakłócana (?) tylko szumem morza :) BAJKA! Posiedzimy tu jeszcze ze dwa tygodnie...zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cjest lub był w ostatnich dniach w Łebie? Jadę za tydzień, a tam podobno na plaży jakąś rurę układają!!! samochody, traktory itd. POMOCY! NAPISZCIE ŻE TO NIE JEST PRAWDA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.