Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy


mirekm3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też tak mam...

Każdą zakupioną kolejną p-pę picuję , urządzam, pompuję siano w wyposażenie a na koniec przystępuję do formalności.

No fakt, trochę byłoby nie halo na własne życzenie, prawda?

Optymizm pomaga, powodzenia.

Daj znać o formalnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uffffffffff myślałem że nic się nie da zrobić z moją przyczepą już załamany byłem a tu super wiadomość muszę jedynie zapłacić 22,20 euro i dokument mi Niemcy doślą i pełna radość.:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffffffff myślałem że nic się nie da zrobić z moją przyczepą już załamany byłem a tu super wiadomość muszę jedynie zapłacić 22,20 euro i dokument mi Niemcy doślą i pełna radość.:jump:

 

To swobodnie zdążysz przed wakacjami zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostając tą wiadomość od urzędu z Niemiec od razu humor mi się poprawił. Nie wiecie ile teraz kosztuje przegląd zerowy?

 

Pierwsze badanie w PL, ja kilka dni temu płaciłem Diagnoście 79zł. Tłumaczenie 2 dokumentów z D na PL 60zł ale jest różnie.

W WK 1 tablica 125zł jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tylko o przegląd zerowy bo resztę kosztów znam . Mam już wszystko przetłumaczone tylko został przegląd i ubezpieczenie a później do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety policja chyba (a może się mylę) nie ma wagi. Ale ITD może zważyć zestaw/przyczepkę. Na pewno mandat plus zabrany dowód rejestracyjny.

Zacznijmy od tego, że oprócz właściciela - diagnosta, który coś takiego zrobi - też powinien być pociąginęty do odpowiedzialności, bo stwierdził nieprawdę.

 

Przy okazji dodam, że właściciel komisu proponował mi załatwienie papierów "przez Anglię", żeby dopasować DMC przyczepy do możliwości mojego auta. Grzecznie podziękowałem. :D

 

Tak więc zgadzam się z Jackiem i Mymlonem.

 

 

W pewnych tematach jako naród jesteśmy bardzo drobiazgowi i świętsi od papieża. Podczas zeszłorocznego urlopu w Chorwacji nie mogliśmy wyjść z podziwu, co może ciągnąć całkiem mały holownik. Nie był to jakiś pojedyńczy zestaw na drodze, a cały karawan.

Skalniaki

 

[quote name=Wrawiamy

ojtek Chrysler' timestamp='1304705065' post='185015]

To swobodnie zdążysz przed wakacjami zarejestrować.

 

3mamy kciuki za powodzenie, bo kilka kg więcej nie może przesądzać o ulgach, lub ich braku. Jak się da obejść temat całkiem oficjalnie - należy tak zrobić

 

Pozdrawiamy

Skalniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś zaraz strzeli zapłaciłem 22,2 euro jak Niemcy chcieli i żadnej wiadomości z ich strony.

Zaraz Tą przyczepkę ........

Nie znam języka niemieckiego bo bym zaraz tam zadzwonił i zapytał się jak moja sprawa . Napisał bym grzecznościowo ale nie znam języka niemieckiego Władam jedynie ( angielskim , arabskim ) i oczywiście naszym . Już na tłumacza tyle tracę że odechciewa mi się wszystkiego .

Jest ktoś z was kto umie mi napisać kilka słów po niemiecku abym sprawdził grzecznościowo urząd Niemiecki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z translatora ale użyj w Polskiej treści wyłącznie słów jednoznacznych, prostych i oczywistych.

Np. "Proszę informacja mój dokument przyczepa nr 123456789 . kwota zapłacone Jan Kowalski Warszawa Polska"

Ja tak zrobiłem ze Szwedzkim urzędem. Rozumieliśmy się doskonale ale do tego potrzebna jest odrobina chęci z drugiej strony. Nie sądzę że Niemcy pochłonęli 22 eu i zignorowali sprawę. Cierpliwości, choć napisać możesz. I żeby nie było że się upierdliwie upominasz, w załączniku dodaj scan dowodu wpłaty.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale ja to wszystko znam i mam w zakładkach ale chodzi mi o bardziej techniczny Niemiecki a tłumacze z netu nie raz głupieje przy takim tłumaczeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz po angielsku , bez problemu dostaniesz odpowiedź.

Najlepiej to poszukac kogoś kto szprecha i zadzwonić.Druga sprawa to 22.2ÔéČ topewnie opłata za dupilkat, zapomniłes dopłacić na wysyłke i dokument czeka na odbiór.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.