Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy


mirekm3

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

 

analogicznie, masz przyczepkę bez przeciwmgielnych, jeśli jest zarejestrowana to nikt nie każe ich montować

 

Brawo :bravo: właśnie w tym kontekście się upieram.

A syrenkę miałem na myśli starą, zarejestrowaną nie jako zabytek i która przechodzi w nowe ręce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brawo :bravo: właśnie w tym kontekście się upieram.

A syrenkę miałem na myśli starą, zarejestrowaną nie jako zabytek i która przechodzi w nowe ręce...

 

ale mylisz pojęcie uzupełnienia okienek w DR z doprowadzaniem parametrów do współczesnych wymagań

 

inny przykład z życia, miałem niewiadówkę z różowym dowodem wypisanym ręcznie - piękne czasy ;)

wpisana było tylko kilka danych i jak myślisz co robi pani w okienku ? wymyśla ? czy rejestruje z prawie pustym DR ?

praktyka mówi że czasem uda się bez przeglądu, wystarczy przedstawić np wyciąg z homologacji (wydruk)

czasem można sobie ręcznie uzupełnić dowód, wystarczy poćwiczyć pismo i dobrać odpowiedni długopis ;)

ale czasem kończy się na badaniu w SKP :( (przypadki z forum niewiadówek)

 

popatrz z drugiej strony, zatrzymuje policjant i jak ma sprawdzić czy możesz holować daną budkę ?

skoro nie ma tam np DMC i MW ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz z drugiej strony, zatrzymuje policjant i jak ma sprawdzić czy możesz holować daną budkę ?

skoro nie ma tam np DMC i MW

 

mam czytelne tabliczki znamionowe

 

mam nadzieje ze Wojtek Chrysler cos jednak znajdzie i bedzie mozna zrobic dym w wk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, tabliczki są honorowane przez urzędnika wraz z pieczątką diagnosty a my tu gramy o obejście tego szanownego pana.

Nic nie znalazłem o takim przymusie, choć równie mądrze i logicznie konrad_b się wypowiedział, tylko gdzie jest taki przepis. Dokładnie o p-py dotyczący...

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam.nie wiem czy ktoś jeszcze prowadzi wątki w tym temacie, ale zainteresował mnie temat użytkownika  Axel. Mam ten sam problem ze kupiłem przyczepę który ma duży brief a małego brak. Chciałbym się dowiedzieć do jakiego urzędu w Niemczech należy się zgłosić aby otrzymać mały brief? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba jakąś loterię zrobić, jakieś bonusy, nagrody... diamentowa łopata, czy coś... dla tych którzy odkopią jak najstarszy post...Ten ma dopiero 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pucyk19 napisał:

Witam.nie wiem czy ktoś jeszcze prowadzi wątki w tym temacie, ale zainteresował mnie temat użytkownika  Axel. Mam ten sam problem ze kupiłem przyczepę który ma duży brief a małego brak. Chciałbym się dowiedzieć do jakiego urzędu w Niemczech należy się zgłosić aby otrzymać mały brief? 

Najlepiej zglosic sie do urzedu, ktory jako ostatni widnieje na duzym Brief. Ewentualnie wg, adresu zameldowania szukac. Jesli pojazd nie zostal wymeldowany przed 10 laty, to jest szansa, ze dokumenty sa w archiwum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pucyk19 napisał:

Witam.nie wiem czy ktoś jeszcze prowadzi wątki w tym temacie, ale zainteresował mnie temat użytkownika  Axel. Mam ten sam problem ze kupiłem przyczepę który ma duży brief a małego brak. Chciałbym się dowiedzieć do jakiego urzędu w Niemczech należy się zgłosić aby otrzymać mały brief? 

Możesz jeszcze raz i po Polsku.

Jeżeli dobrze rozumie ? - nabyłeś przyczepę i masz duży Brief ? Czy przyczepa jest zameldowana i posiada tablice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wegrzyn napisał:

Najlepiej zglosic sie do urzedu, ktory jako ostatni widnieje na duzym Brief. Ewentualnie wg, adresu zameldowania szukac. Jesli pojazd nie zostal wymeldowany przed 10 laty, to jest szansa, ze dokumenty sa w archiwum. 

Właśnie tak planuje zrobić. Jutro będę się kontaktować się mailowo i zobaczymy co mi odpiszą 

59 minut temu, Helmut napisał:

Możesz jeszcze raz i po Polsku.

Jeżeli dobrze rozumie ? - nabyłeś przyczepę i masz duży Brief ? Czy przyczepa jest zameldowana i posiada tablice ?

Nie do końca rozumiem co tam jest napisane ale wygląda że została wymeldowana w Niemczech. Tabliczka znamionowa jest rejestracyjnej brak 

received_175820487908169.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pucyk19 napisał:

Nie do końca rozumiem co tam jest napisane ale wygląda że została wymeldowana w Niemczech. Tabliczka znamionowa jest rejestracyjnej brak 

Jeżeli jest wymeldowana to nie wyda tobie Zulassungsbescheinigung Tel I ( bo tak to się nazywa - inaczej Fahrzeugschein )

Możesz jednak się domagać, wydania wymeldowania z danymi przyczepy. Wtedy na pewno otrzymasz zapytanie, czy tą przyczepę chcesz zameldować w Polsce i musisz jej to potwierdzić. Wtedy urzędnik wypiszę kartę ewidencyjną. Dokument zastępczy za Zulassungsbescheinigung Teil I.  To jest ważne bo bez tych danych nie będziesz miał pełnego obrazu parametrów technicznych przyczepy. W dużym Brief nie jest wszystko zawarte. Urzędnik w Polsce też nie będzie miał pełnego obrazy parametrów technicznych przyczepy.

Jeżeli jest przyczepa wymeldowana i nie posiada TUV nie masz Żadnych szans na otrzymanie dowodu rejestracyjnego. Nawet jak sprzedający uda się do WK to bez TUV nie wyda mu duplikatu. Jeżeli jest dłużej wymeldowana jak 2 lata to całkiem "KLOPS" , bo trzeba wykonać Vollgutachten.

- wydanie kopii DR kosztuje 10 €

- wydanie wymeldowania w zależności od urzędu - w jednych jest darmowe ale nie może więcej jak 16,20 €

- wydanie danych ewidencyjnych pojazdu z pieczątką urzędu 6 €

- Vollgutachten  od 220 € nawet do 450 €

^ przepraszam za literówkę , czasem tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, kilka razy rejestrowałem pojazdy bez małego lub dużego "briefu". jeżeli jest kumaty urzednik to pisze meila do niemieckiego wydziału komunikacji w którym po raz ostatni był zarejestowany pojazd o przesłanie potwierdzenia danych które były zawarte w zagubionym dokumencie i braku przeciwskazań do dalszej rejestracji na terenie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lucas_ka napisał:

Ja, kilka razy rejestrowałem pojazdy bez małego lub dużego "briefu". jeżeli jest kumaty urzednik to pisze meila do niemieckiego wydziału komunikacji w którym po raz ostatni był zarejestowany pojazd o przesłanie potwierdzenia danych które były zawarte w zagubionym dokumencie i braku przeciwskazań do dalszej rejestracji na terenie Polski.

Tak to powinno wyglądać ale rzeczywistość jest odmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2011 o 16:58, piotrekbb napisał:

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź od niemieckiego urzędu że tylko właściciel który wyrejestrował przyczepę może złożyć wniosek o ponowne wyrobienie. 

 

W dniu 14.04.2011 o 16:58, piotrekbb napisał:

 

 

Edytowane przez Pucyk19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 18:56, Helmut napisał:

Możesz jeszcze raz i po Polsku.

Jeżeli dobrze rozumie ? - nabyłeś przyczepę i masz duży Brief ? Czy przyczepa jest zameldowana i posiada tablice ?

Hehe, innych poprawiamy, a sami... ???.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.