Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy


mirekm3

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że mój post z zapytaniem o rejestracje przyczepy spowodował wielkie oburzenie niektórych forumowiczów.Chciałem tylko zasięgnąć informacji i opini ludzi którzy mieli i mają styczność z przyczepami,jeżeli tym zapytaniem uraziłem dobre imię karawingowców to bardzo przepraszam.

 

PS.Kolego Cathay idiotą nie jestem i w przyszłości prosił bym Cię o ważenie słów (nawet na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dajcie Panowie już na luz, kolega mirekm3, nie do końca zdawał sobie sprawę z tego co pisze i że takie modyfikacje są zabronione.

Jak sami widzicie nie zawsze na stacjach diagnostycznych sprawdzą elementy od których zależy bezpieczeństwo i chyba najlepszym rozwiązaniem jest pojechać raz do roku do zaprzyjaźnionego warsztatu/serwisu aby sprawdzić te elementy, koszt takiego przeglądu jest może minimalnie wyższy ale prawie żaden diagnosta nie sprawdzi czy są pęknięcia na ramie, nie oceni stanu linek hamulcowych, tulei ślizgowych, stanu smaru na suwadle, okładzin hamulcowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem kilka lat temu pana, który miał oryginalną angielkę i.................po przez to, że ma znajomości tu i ówdzie załatwił rejestrację budki jako "SAM" o DMC 750 kg. /była 1100/. Stara tabliczka poszła do szuflady a Pan rzeczoznawca zrobił nową. Uważam, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca !!!! Ale cóż, jak masz znajomości i trochę keszu to wszystko załatwisz, takie są realia w naszej polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając swojej przyczepki, trafiłem do jednego komisu we Wrocławiu gdzie stała masa budek i wszystkie (w rozmiarach ok 3.5 - 4,5m) miały nabite nowiutkie tabliczki znamionowe a na nich DMC750kg... do tego jak zagadałem sprzedawcę z tego komisu że szukam czegoś nie za ciężkiego żeby mi felcia dała radę to miły pan stwierdził że spokojnie każda przyczepka się dla mnie nadaje, przecież wszystkie mają 750kg... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam czegoś nie za ciężkiego żeby mi felcia dała radę to miły pan stwierdził że spokojnie każda przyczepka się dla mnie nadaje, przecież wszystkie mają 750kg... :hmm:

Może da radę ale jakim kosztem... przy silniku 1.3 i przyczepie 4,5 metra to sam opór powietrza stanowi problem, na twoim miejscu wybrałbym coś w miarę niskiego o niewielkiej masie własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po waszych radach zarejestrowałem moją angielkę tak ja było w papierach tzn. legalnie bez żadnych przekłamań,macie rację teraz z czystym sumienie mogę się poruszać po drogach.I tak to właśnie dzisiaj wyruszam w moją pierwszą podróż z kampingiem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może da radę ale jakim kosztem... przy silniku 1.3 i przyczepie 4,5 metra to sam opór powietrza stanowi problem, na twoim miejscu wybrałbym coś w miarę niskiego o niewielkiej masie własnej.

 

Ogólnie nie jest źle, ciągnę 4m o DMC 900kg i daje radę (podejrzewam że z gratami waży nie mniej niż 800kg), nawet w góry raz pojechałem, jak jest równa dobra droga to 80km/h na 5tym biegu leci i pali średnio 9l/100km :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam jestem nowy i nie znam jeszcze tego forum ale kupiłem fajową przyczepkę dla 4 os ale mam problem bo mam duży Brif ( przepraszam jak inaczej napisałem) , umowę i odmówiono mi rejestracji z powodu braku małego Brifu. Kupiłem CiWilka 531 i dałem całe serce tej przyczepie wszystkie mankamenty wymieniłam i po dokładałem dużo akcesoriów od siebie , wnerwiłem się jak mam odmowę . Co byście zrobili na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.