Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy


mirekm3

Rekomendowane odpowiedzi

Doszukałem się w dużym Brifie że przyczepa została wycofana z ruchu na terenie Niemiec przez ostatniego właściciela w 2003 a wiec wydaje mi się że musiał oddać mały brif czy dobrze myślę koledzy?A później używana na budowie niemieckiej jako tanie spanie .

Edytowane przez Axel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Domysliłem się ... kupiłeś tu ale umowa na Hansa Klosa. Niestety , jesli w brifie masz wycofanie 2003 to brakuje ci podstawowego dokumentu - Abmeldung zielonej kartki formatu A3 .Krótko mówiąc wpakowałeś się na mine , jesli przyczepa była z ogłoszenia i dysponujesz jego kopią ze zdjęciami to możesz "negocjowac na twardo" ze sprzedawca o zwrot kasy.

 

Tak mały brif pewnie oddał w niemczech bo kiedyś (2003) tak się robiło , niestety ten abmeldung...jest konieczny.

 

 

Kolego na przyszłość pytaj PRZED zakupem. ;)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie chcę Cię dołować, nie wiem, czy dotyczy też przyczep, ale na terenie Unii pojazdu raz wycofanego z ruchu nie można już rejestrować. Nie dotyczy pojazdów zabytkowych. Chyba pozostaje droga sądowa, albo postawienie cepki na działce :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axel - wybacz, że tak prosto z mostu. Być może się mylę, sądzę, że kupiłeś tę przyczepkę w dobrej cenie, ze świadomością że jest wymeldowana. Oczywiście niska cena była powodowana brakiem możliwości rejestracji. Teraz kombinujesz jak ją zarejestrować. :niewiem:

 

Był już kiedyś taki wątek.

http://forum.karawaning.pl/topic/4904-rejestracja-przyczepy-bez-dowodu-rej-pomocy/page__p__128113__hl__%2Brejestracja+%2Bprzyczepy__fromsearch__1#entry128113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, hej, hej ,hej... zaraz, zaraz...

Czy to co piszecie oznacza moje kłopoty z zarejestrowaniem mojego Knausa?

Mam umowę , nowy mały brief (Dowód rej nr1), nowy duży brief (Dowód rej nr2) i pół kilo innych dokumentów.

Nie znalazłem nic typu Abmeldung, ale wiem że niektóre landy w D od 2006r stopniowo odchodziły od tego dokumentu.

Mieszkam na granicy z D, ale języka urzędowego absolutnie nie znam.

Wiem natomiast, że zamiast kwitu o tytule Abmeldung, to w owych dokumentach jest odpowiedni wpis urzędu rejestrującego pojazd w D.

Jaki więc ma to być wpis i w której rubryce? Ew. jak powinna brzmieć treść tego wpisu?

x

x

Kurcze, czyżby urlop z tablicami próbnymi PL?:blagac: Miesiąc urlopu to mało...:blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowaną, czyli ona nadal figuruje w niemieckim urzędzie tak? Bo nie widzę nic w kwitach nt wymeldowania.

Idę do sąsiada, zapytam go jak to jest bo on mi ją odsprzedawał a wziął ją w rozliczeniu od Niemca za ogrodzenie.

Oooo, własnie zauważyłem Piotrekbb Twoją odpowiedź.

Tak, w dużym i chyba w małym są takie naklejki hologramowe wielkości... 50gr.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowaną, czyli ona nadal figuruje w niemieckim urzędzie tak? Bo nie widzę nic w kwitach nt wymeldowania.

Idę do sąsiada, zapytam go jak to jest bo on mi ją odsprzedawał a wziął ją w rozliczeniu od Niemca za ogrodzenie.

Oooo, własnie zauważyłem Piotrekbb Twoją odpowiedź.

Tak, w dużym i chyba w małym są takie naklejki hologramowe wielkości... 50gr.

 

 

x

x

Wróciłem od sąsiada. Istotnie, na małym brifie ma być hologram , przy nim adnotacja z datą i pieczęcią . Wsio ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy aby nie zapeszyć będzie rejestracja. Całe serce tej przyczepie dałem i wypielęgnowałem ją do granic możliwość i była by to tragedia dla mnie jak by ona nie była zarejestrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.