Skocz do zawartości

Kempingi na Mazurach


barwol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Twoje fotki smoku bardzo przypominają pole namiotowe w Swaderkach - również na Warmii, niedaleko Olsztynka.

 

http://www.biwak.go3.pl/

 

Swojego czasu spędziliśmy tak kilka bardzo przyjemnych sezonów i naprawdę jest to pole, które mogę z czystym sumieniem polecić. Polożone jest w sosnowym lesie wzdłuz jeziora. Spokój cisza, las, woda.:biwak:

 

Na terenie jest sklep, bar, pomosty do kąpieli i dla wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przypominają pole namiotowe w Swaderkach - również na Warmii, ....

 

Haha... nie odrobiłem pracy domowej :-)

Wątek czytany od końca :-)

 

To są nie są Swaderki - ale blisko to Butryny / Nowa Kaletka, ośrodek PKS Warmia. link do www

Kąpielisko oczywiście przy campingu "Pod Sosnami" link do www

 

Jeśli chodzi o Swaderki potwierdzam camp jest fajny, miałem go wytypowanego jako 1-szy.

Z fotek na ich www wygląda że nie jest tam za gęsto, ale w 2009 było tam strasznie tłoczno

i dlatego po oglądnięciu campingu w Swaderkach pojechałem dalej - cóż nie lubię dużego tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż nie lubię dużego tłoku.

 

Witaj smoku... :biwak:

Skoro nie lubisz dużego tłoku to polecam CAMPING SZEKLA nad jeziorem NIEGOCIN camping jest pod Giżyckiem w miejscowości STRZELCE

http://campingszekla.e-gizycko.pl

 

Zmienilismy z CYPLA, i byliśmy bardzo zadowoleni...

Ale od początku:

Przede wszystkim WŁAŚCICIELE: Mili, uprzejmi, dbają o camping, zawsze służą pomocą, może to źle zabrzmi ale są na każde zawołanie.

Mieliśmy rozłożony urlop na 2 razy po 1 tygodniu, nie musielismy po pierwszym wyjeździe skladać namiotu, został na polu (tym samym mieliśmy już zarezerwowane miejsce jakieś 50-70m od jeziora)

 

CENY, właściciele nie pobierają 10 opłat za m.in. osobe dziecko, samochód, namiot itp jak sami powiedzieli pobierają jedną opłatę 14 zł za osobę, i tylko to, bo jak sami mówią to osoba zużywa wodę, a nie samochód, namiot czy przyczepa, jedyna dodatkowa opłata to za prąd 9 zł.

 

SPRZĘT jest na miejscu, i nie po jednej sztuce,ceny niskie, rowery turystyczne, miejsce do siatkowki, miejsce na ognisko, grill przy nim drewniany stół dla kilkunastu osób..

 

DZIECI czysta woda, plaża w słońcu, nie jest głeboko bardzo dobre miejsce dla dzieci, plaża, piasek, po drugiej stronie pomostu kaczki i łabędzie które dosłownie jedzą z ręki.. duża radocha dla dzieci.

 

Miejsca z filtrowaną wodą do picia, czyste łazienki, ciepła woda...

Widać że właściciele dbają o miejsce i inwestują... dużo miejsca nie stoi namiot na namocie, przyczepa na przyczepie...

 

NAPRAWDĘ POLECAMY :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż nie lubię dużego tłoku.

Witaj smoku... :biwak:

Skoro nie lubisz dużego tłoku to polecam .....

 

Dzięki za namiar, fajnie się wątek rozwija, sporo miejsc omówione.

 

Ja prosiłbym jeszcze o zamieszczanie informacji - "zwierzęta tak / nie"

Mam takiego czworonożnego skubańca, któremu trzeba by również założyć tablice wyróżniające jak przyczepie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie lubisz dużego tłoku to polecam CAMPING SZEKLA nad jeziorem NIEGOCIN camping jest pod Giżyckiem w miejscowości STRZELCE

 

Byliśmy też tam w zeszłym roku i również polecam. Z jednym tylko zastrzeżeniem. Nie dla wędkarzy i nie dla osób, które lubią popływać. 200m? od brzegu jest nadal po pas. Pieszo wchodzi się niemal w szlaki wodnie!!! Łowić z brzegu też nie ma co. Dno porośnięte roślinnością więc radochy z pływania nie ma.

 

Jednak sam kemping jest OK :biwak: Właściciele również. Fajne miejsce na wycieczki rowerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłbym jeszcze o zamieszczanie informacji - "zwierzęta tak / nie"

 

 

Oczywiscie że tak, opłata bodajże symboliczna, albo wcale.

 

[ Dodano: Czw 04 Mar, 2010 08:26 ]

Z jednym tylko zastrzeżeniem. Nie dla wędkarzy i nie dla osób, które lubią popływać. 200m? od brzegu jest nadal po pas.

 

Masz rację, tak jak wspomniałam miejsce dobre bardziej dla rodzin z dziećmi...

 

A co do dna porośniętego roślinnością, gdy bylismy 1 razem było troszke tych roslinek, ale już za 2 tygodnie było dno wyczyszczone.. :biwak:

 

Tak jak pisałam wcześniej każdy szuka czegoś dla siebie...... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako miejscowy polecam kempingi Echo w Rydzewie, U Andrzeja w Rucianem - Nidzie oraz PTTK w Kamieniu nad Bełdanami. Dobre warunki i w okolicy jest co robić. Odnośnie Kaletki podaję niewtajemniczonym, że w jeziorze Gim jest zimna woda. Związane to jest ze żródłami. Fakt, że za to woda I klasa czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kaletki podaję niewtajemniczonym, że w jeziorze Gim jest zimna woda. Związane to jest ze żródłami.

 

Fakt masz rację, ale chyba tylko miejscami.

Na odległości powiedzmy kilkunastu metrów od brzegu w rejonie pomostu (a raczej z jego prawej strony - stojąc twarzą do jeziora) praktycznie w 1-nym miejscu dawało się to zauważyć.

 

Woda była ciepła przy słonecznej pogodzie (lipiec 2009) w tym miejscu o niższej temp spadek temp. nie był porażający - szacuję 3-4st C

 

Miejsce to miało ok. 5-6m2 i zlokalizowane było ok. 10-15m od brzegu głębokość w tym miejscu to ok 1,5m zwłaszcza stopy czuły lekkie ochłodzenie, przy powierzchni płynąc ochłodzenie było prawie nie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako miejscowy polecam kempingi Echo w Rydzewie, U Andrzeja w Rucianem - Nidzie oraz PTTK w Kamieniu nad Bełdanami. Dobre warunki i w okolicy jest co robić.

 

PTTK w Kamieniu ma takie sobie warunki. Kemping ogólnie fajny, bo duży i ładnie położony, ale to co się dzieje w sanitariatach przechodzi ludzkie pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako miejscowy polecam kempingi Echo w Rydzewie, U Andrzeja w Rucianem - Nidzie oraz PTTK w Kamieniu nad Bełdanami. Dobre warunki i w okolicy jest co robić.

 

PTTK w Kamieniu ma takie sobie warunki. Kemping ogólnie fajny, bo duży i ładnie położony, ale to co się dzieje w sanitariatach przechodzi ludzkie pojęcie.

 

Dlatego Kamień umieściłem na ostatnim miejscu na dokładkę. Plusem jest wielkość, łatwość manewrów dużą przyczepą i głębokie lasy wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.