Skocz do zawartości

Kempingi na Mazurach


barwol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

część urlopu spędziliśmy we wspominanym tutaj ośrodku PTTK "U Andrzeja" w Nidzie.

 

Ośrodek jest ładnie położony, na cyplu, trochę z dala od tłocznego centrum Rucianego-Nidy. Dużym plusem jest wypożyczalnia sprzętu pływającego. Natomiast do Rucianego można dojechać ścieżkami rowerowymi, co na pewno ułatwia podróżowanie z dziećmi. Minusem natomiast jest brak łagodnego zejścia do jeziora- do wody na kąpielisku można sie dostać po schodach, nie ma też plaży.

 

Sam ośrodek pamięta poprzednią epokę i chyba niewiele się tam przez lata zmieniło. Ale jest dość czysto i nie było problemu z ciepła wodą. na terenie ośrodka jest tez bar- z widokiem na jezioro, gdzie można wypić zimne piwko z kija i coś zjeść. Jest też stołowka, ale ceny raczej wysokie. Niestety przez cały nasz pobyt na teren ośrodka mógł wejść każdy- brama otwarta i nikt nie reagował na wchodzące osoby i wjeżdżajace samochody.

 

Cennik: http://www.uandrzeja...rzeja&id=cennik

i kilka zdjeć:

post-999-0-02732200-1310305782_thumb.jpg

post-999-0-10013700-1310305795_thumb.jpg

post-999-0-71058300-1310305824_thumb.jpg

post-999-0-09448000-1310305844_thumb.jpg

post-999-0-51689900-1310305863_thumb.jpg

post-999-0-87669200-1310305890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może ktos nam pomoże i podpowie wskazując przyzwoity kamping.

Bedzie to nasz pierwszy wyjazd na kamping w Polsce no i chcielibysmy by mile zaskoczeni.

Pozdrowienia dla wszystkich w drodze i przed drogą.

Do zobaczenia

Jasiek iMania

 

Sama byłam tylko przejazdem, ale miejsce prezentuje sie nieźle.

 

Marina Evelyn połozona jest w Bogaczewie, w pewnym oddaleniu od głównej drogi, nad jeziorem Bocznym.

 

Cennik TU Mnie akurat denerwowały dodatkowe opłaty za prysznic i ciepłą wodę do zmywania, ale poza tym wrażenia jak najbardziej pozytywne.

post-999-0-54262800-1310982232_thumb.jpg

post-999-0-69098200-1310982243_thumb.jpg

post-999-0-44091200-1310982256_thumb.jpg

post-999-0-80222600-1310982264_thumb.jpg

post-999-0-06810300-1310982280_thumb.jpg

post-999-0-00322600-1310982292_thumb.jpg

post-999-0-44902600-1310982305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dokładnie 5.08 obieram kierunek OKARTOWO

 

http://okartowo.mazury.info.pl/?pole-namiotowe,15

 

po 6 latach, prób wyjazdu na Mazury w tym roku wszystko się udało i zawitam 1szy raz w swoim życiu w tą część Polski

jak, się Okartowo z różnych powodów nie spodoba, to tak 'awaryjnie' Strzelce Szekla......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, gdyby podsumować, jaki camping wybrać na wyjazd mnie samej z trójką dzieci?

Przyczepa zostaje w domu, biorę namiot i potomstwo - 11, 9 i 4 lata.

Musi być dobre jezioro, czyli łagodne zejście i choć parę metrów płytkiej wody do szaleństw.

Dla mnie z kolei możliwość pływania, nieograniczona pomostem lub bojami :-)

Przydałaby się knajpa/stołówka, coby nie spędzać całych dni na gotowaniu i zmywaniu menażek.

Sanitariaty do utrzymania higieny też wskazane

No i, chyba sprawa najważniejsza, towarzystwo :-) Dla dzieci, tych większych i tego młodszego, bo wtedy ja też będę mogła się wakacjować.

Wyjazd 4-5 sierpnia, na tydzień lub dłużej, ograniczona jestem jedynie pokładami cierpliwości i miłości do własnych dzieci ;-), no i pogodą.

Pls pomóżcie, bo info na forum wiele i proces decyzyjny utrudniony :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy.

 

Wspominamy Okartowo jako jedno z najspokojniejszych miejsc.

 

Nasz 3-dniowy pobyt na tym polu (łące) milo wspominamy bylo to jedyne miejsce podczas naszej wałęgi gdzie spotkaliśmy bratnią duszę karawaningową

załogę Trutl - Adaam i Ola których to teraz pozdrawiamy

 

Stefan i Kazia

 

Pozdrawiamy.

 

Wspominamy Okartowo jako jedno z najspokojniejszych miejsc.

 

Nasz 3-dniowy pobyt na tym polu (łące) milo wspominamy bylo to jedyne miejsce podczas naszej wałęgi gdzie spotkaliśmy bratnią duszę karawaningową

załogę Trutl - Adaam i Ola których to teraz pozdrawiamy

 

Stefan i Kazia

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, gdyby podsumować, jaki camping wybrać na wyjazd mnie samej z trójką dzieci?

Przyczepa zostaje w domu, biorę namiot i potomstwo - 11, 9 i 4 lata.

Musi być dobre jezioro, czyli łagodne zejście i choć parę metrów płytkiej wody do szaleństw.

Dla mnie z kolei możliwość pływania, nieograniczona pomostem lub bojami :-)

Przydałaby się knajpa/stołówka, coby nie spędzać całych dni na gotowaniu i zmywaniu menażek.

Sanitariaty do utrzymania higieny też wskazane

No i, chyba sprawa najważniejsza, towarzystwo :-) Dla dzieci, tych większych i tego młodszego, bo wtedy ja też będę mogła się wakacjować.

Wyjazd 4-5 sierpnia, na tydzień lub dłużej, ograniczona jestem jedynie pokładami cierpliwości i miłości do własnych dzieci ;-), no i pogodą.

Pls pomóżcie, bo info na forum wiele i proces decyzyjny utrudniony :-)

 

 

 

Szekla koło Giżycka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

We wtorek ruszam na Cierzpięty http://www.stanicawodna.mazury.pl/

Będę tam do soboty/niedzieli.

Niestety będę w domku. Cecha rozpoznawcza : Hyundai i30 na rej WPI

Zapraszam na :piwko:

Edytowane przez Konrad_wawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca sierpnia uprawiam "alternatywną formę karawaningu", czyli żeglarstwo. Właśnie zacumowałem w Wygrynach. Jest tu pole namiotowe, ale nie zauważyłem cepki z logo forum. Rano ruszam dalej w stronę Jeziora Nidzkiego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak wrzucam kilka fotek z seeblic. Widok na kemping, bo sanitariatów nie robiłem :niewiem:

post-5536-0-64120600-1346087130_thumb.jpg

post-5536-0-19815200-1346086804_thumb.jpg

post-5536-0-06369400-1346087024_thumb.jpg

post-5536-0-57826600-1346086953_thumb.jpg

 

Widok z jeziora

post-5536-0-56916000-1346086853_thumb.jpg

post-5536-0-55474300-1346086975_thumb.jpg

dużo słupków z prądem i wodą

post-5536-0-93220100-1346086872_thumb.jpg

Edytowane przez RobiBona (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widać, że nie było zbytniego tłoku, to dobrze :bzik:

 

Tłoku nie było ale jest tam sporo miejsca, a w jedynym sklepie, który jest faktycznie 300 m od kempingu można " kupić" wszystko, tzn. spożywkę jak wszędzie, ale i wyroby regionalne.... te nocą popedzane, tylko trzeba umiejętnie pogadać z właścicielem sklepu. Równy gostek a jakie ma opowieści.....

Na kempingu cisza a po 22 tym bardziej. Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoku nie było ale jest tam sporo miejsca, a w jedynym sklepie, który jest faktycznie 300 m od kempingu można " kupić" wszystko, tzn. spożywkę jak wszędzie, ale i wyroby regionalne.... te nocą popedzane, tylko trzeba umiejętnie pogadać z właścicielem sklepu. Równy gostek a jakie ma opowieści.....

Na kempingu cisza a po 22 tym bardziej. Gorąco polecam!

 

A jak Pan Gospodarz? Mam wrażenie, że wszystko trzyma żelazną ręką, znaczy się dba gości :przytul: czy dba o plac :krzykacz:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.