Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Wąski P napisał(a):

Wiem za ile w 2021 kupiłem swojego Saphira. Zastanawia mnie ile od tamtego czasu zdrożał niemiecki robotnik. Bo to ze drewno i stal to wiem. Ciekawe kiedy skończy się tolerancja rynku i konsumenta. Gdybym dzisiaj miał kupować i brać pod uwagę wysokość miesięcznej raty leasingowej musiałbym zejść z marki albo z wielkości - do 495…

Można spojrzeć na mobile.de i ceny są dużo niższe. U Smolicza też chyba taniej. Więc albo w ogłoszeniu jest jednak cena brutto, a tylko w treści omylnie podano info, że o netto, albo w Polsce dealerzy na głowę upadli ;) A potem się dziwią, że Polacy wolą do DE jechać na zakupy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Można spojrzeć na mobile.de i ceny są dużo niższe. U Smolicza też chyba taniej. Więc albo w ogłoszeniu jest jednak cena brutto, a tylko w treści omylnie podano info, że o netto, albo w Polsce dealerzy na głowę upadli ;) A potem się dziwią, że Polacy wolą do DE jechać na zakupy ;) 

Wydaje mi się, że się machnęli z tym netto w sumie, oficjalna cena SRP tej przyczepy na rynek niemiecki to 33 090 brutto (19% VAT w DE) w wersji podstawowej, oś do 2000 to 1042 EUR. A to daje razem 34 132 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machnęli się brutto 166.000. U Smolicza z ośka 2000 ale bez moskitery - 173.000 brutto.

W sobotę jadę na wycieczkę, mam nadzieje dogadywać ostatnie szczegóły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, borek6 napisał(a):

Machnęli się https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png brutto 166.000. U Smolicza z ośka 2000 ale bez moskitery - 173.000 brutto.

W sobotę jadę na wycieczkę, mam nadzieje dogadywać ostatnie szczegóły https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png
 

Czyli taniej niż u Smolicza? No to za różnicę masz mover :P  Coś bierzesz ekstra do niej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena trochę lepsza. Kieruje się też tym że Kampi siedzi w Fendtach od lat, Smolicz dopiero drugi rok. I jakoś tak nie jestem do nich na 100% przekonany...

Dokładam klimę - i tu od razu pytanie. Sinclair ASV-25BS. Nie znam tego producenta, jakieś opinie? Cena sporo niższa niż Dometic, nie mówiąc już o Truma.

Dodatkowo chcę solar, ładowarkę i aku oraz przyłącze wody miejskiej. Doczytałem że ono nie ma pływaka, jak Wy macie to zrobione?

Budżet też mamy ograniczony więc wybrałem co najpotrzebniejsze. Mover niestety musi poczekać...

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, borek6 napisał(a):

Tak, cena trochę lepsza. Kieruje się też tym że Kampi siedzi w Fendtach od lat, Smolicz dopiero drugi rok. I jakoś tak nie jestem do nich na 100% przekonany...

Dokładam klimę - i tu od razu pytanie. Sinclair ASV-25BS. Nie znam tego producenta, jakieś opinie? Cena sporo niższa niż Dometic, nie mówiąc już o Truma.

Dodatkowo chcę solar, ładowarkę i aku oraz przyłączę wody miejskiej. 

Budżet też mamy ograniczony więc wybrałem co najpotrzebniejsze. Mover niestety musi poczekać...

Moim zdaniem do tej przyczepy kolejność akcesoriów jest inna:

1. MOVER - bez umęczysz się

2. Markiza

3. Przyłącze wody

4. Klima

5. Solar

 

Zasadniczo kolejność po moverze dowolna, ale MOVER to temat pierwszej potrzeby, pisałem już dlaczego powyżej w tym wątku.

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, borek6 napisał(a):

Tak, cena trochę lepsza. Kieruje się też tym że Kampi siedzi w Fendtach od lat, Smolicz dopiero drugi rok. I jakoś tak nie jestem do nich na 100% przekonany...

Dokładam klimę - i tu od razu pytanie. Sinclair ASV-25BS. Nie znam tego producenta, jakieś opinie? Cena sporo niższa niż Dometic, nie mówiąc już o Truma.

Z klimy to rozważ Webasto COOL TOP TRAIL 24. To jest odpowiednik Dometic 2200 a kosztuje ok 7,5k. Z tego co zaobserowałem to obecnie jest to chyba jedna z najpopularniejszych klimatyzacji. Ostatnio jak byłem na Wielkanocy to większość kamperów miala właśnie Webasto.

 

Cytat

Dodatkowo chcę solar, ładowarkę i aku oraz przyłącze wody miejskiej. Doczytałem że ono nie ma pływaka, jak Wy macie to zrobione?

I wyjdzie na to, że CI zamontują reduktor do wody i wsadzą przyłącze do zbiornika :) Spytaj jak chcą to rozwiązać. Ja osobiście mam to zrobione na pływaku, ale wtedy nie potrzebujesz reduktora. Z reduktorem wody wpinasz się bezpośrednio w insalacje z pominięciem zbiornika. 

6 minut temu, Wąski P napisał(a):

Moim zdaniem do tej przyczepy kolejność akcesoriów jest inna:

1. MOVER - bez umęczysz się

2. Markiza

Zgadzam się

6 minut temu, Wąski P napisał(a):

3. Przyłącze wody

4. Klima

5. Solar

Na 3 miejscu dałbym klimę, a dopiero potem przyłącze wody i solar. W sumie przyłącza wody używam zdecydowanie najmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borek6 twierdziłeś wcześniej że i tak jeździcie po kempingach - idź w akku LiFePO4 i daruj sobie solary. 

Pamiętaj że przyłącze typu Colorado jeśłi jest zainstalowane zgodnie ze sztuką (wpięte bezpośrednio w instalację ZW) nie będzie mogło służyć do tankowania zbiornika. Dlatego jak nie masz kasy na mover to szedł bym jednak w zawór z pływakiem i szybkozłączkę do węża. To rozwiązanie będzie w wypadku gdzie mamy możliwość wpięcia na stałe wody "mniej higieniczne" i wiąże się z odgłosami pracy pompki przy każdym odkręceniu kranu, ale ma też swoje plusy (np. pod domem podpinam wąż, zbiornik się napełnia a ja moge zająć się pakowaniem innych gratów i nie czekam kiedy zakręcić kran bo się wylewać będzie). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każdy będzie miał inne priorytety. Teraz mi trochę też rozjaśniliście temat. Czyli:

 

Markiza - nie potrzebuje, mam workową w obecnej przyczepie która chyba ze mną zostanie, do przyczepy będzie przedsionek więc to nie jest dla nas mus.

Klima - podstawa, używamy całe lato, śpimy przy klimie itd. Sprawdzę jaką jeszcze mają w ofercie.

Solar - chciałem mieć kompletny zestaw żeby być niezależnym w trasie kiedy jedziemy na urlop, wtedy zamiast spać na jakimś przelotnym kempingu mogę wybrać parking.

Teraz chyba zrozumiałem że jak wezmę aku LiFePO4 i ładowarkę, to w zupełności wystarczy na mover i na 1-2 noce na dziko? Żaden panel wtedy nie jest potrzebny?

Mover to jest największy koszt na ten moment... 

Przyłącze - właśnie o to mi chodzi, że podpinam wąż na kempingu i zapominam o tankowaniu wody. Po prostu jak się zbiornik napełni, to ma odcinać dopływ i zapobiegać przelewaniu.

 

Spiszę sobie Wszystko i przy oględzinach będę rozmawiał co i jak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, borek6 napisał(a):

Wiadomo, że każdy będzie miał inne priorytety. Teraz mi trochę też rozjaśniliście temat. Czyli:

 

Markiza - nie potrzebuje, mam workową w obecnej przyczepie która chyba ze mną zostanie, do przyczepy będzie przedsionek więc to nie jest dla nas mus.

Klima - podstawa, używamy całe lato, śpimy przy klimie itd. Sprawdzę jaką jeszcze mają w ofercie.

Solar - chciałem mieć kompletny zestaw żeby być niezależnym w trasie kiedy jedziemy na urlop, wtedy zamiast spać na jakimś przelotnym kempingu mogę wybrać parking.

Teraz chyba zrozumiałem że jak wezmę aku LiFePO4 i ładowarkę, to w zupełności wystarczy na mover i na 1-2 noce na dziko? Żaden panel wtedy nie jest potrzebny?

Mover to jest największy koszt na ten moment... 

Przyłącze - właśnie o to mi chodzi, że podpinam wąż na kempingu i zapominam o tankowaniu wody. Po prostu jak się zbiornik napełni, to ma odcinać dopływ i zapobiegać przelewaniu.

 

Spiszę sobie Wszystko i przy oględzinach będę rozmawiał co i jak.

 

 

Ja mam 100Ah - i to starcza na luzie na oświetlenie i podtrzymanie elektroniki lodówki na przystankach 2-3 dni plus parzenie kawy i zagotowanie wody - chociaż herbatę robię też z wody podgrzanej na gazie.. Jak chcesz lodówkę na dziko i podczas jazdy - to zamontuj Mono albo duocontrol i pchaj lodówkę na gazie. Też tak robię. Nie mam tylko ciepłej wody, bo mam Termę TT2 z biedaszybu i nie chciało mi się jej podłączać do przetwornicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mono lub DuoControl mam w planie, to założę sobie sam. Aku wpisali mi taki w ofercie, będzie ok?

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Akumulator-Sznajder-Expedition-AGM-95-Ah-780A/5553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, borek6 napisał(a):

Mono lub DuoControl mam w planie, to założę sobie sam. Aku wpisali mi taki w ofercie, będzie ok?

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Akumulator-Sznajder-Expedition-AGM-95-Ah-780A/5553

Moim zdaniem jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO mover to jest najważniejsza rzecz ze wszystkich. No z moverem oczywiście istotna jest ładowarka oraz akumulator. Ale zdecydowanie wolałbym to niż klimę, solar czy przyłącze wody.

Skoro i tak sprzęt chcesz leasingować i udało Ci się znaleźć go w dużo lepszej cenie to co Ci szkodzi wziąć mover i wrzucić w leasing? Zapłacisz w razie z 20 zł więcej i będziesz miał święty spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taki aku + ładowarka do tego i po temacie? pociągnie mover?

U mnie bedzie Truma Combi 6 więc prąd potrzebny tylko do odpalenia, reszta ewentualnego grzania to gaz.

 

@Tomii przyłącze wody takie: https://sklep.kampi.pl/pl/p/Colorado-2-przylacze-wody-miejskiej-biale-przyczep/5337

Rozumiem że tu podpinam wąż, i jak ubędzie wody w zbiorniku to się dopełni. Ale też powinien tutaj być pływak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.