Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

Tak powinnam zrobić. Jest jednak drobny problem. Jak pisałam przyczepa jest wewnątrz pozbawiona wszystkiego. Wyniesione materace, zdjęte firanki i zasłonki. Na okres zimowy nie chcę przyczepy "ubierać". Osoba kupująca na pewno chciałaby widzieć wszystko tak jak powinno być. Chociaż jako tak goła lepiej jest widać wszelkie zakamarki. Firanki i zasłonki musiałabym uprasować i założyć. Sami wiecie, jak niewygodne jest zakładanie tych szmatek. A potem co? Jak nie znajdę kupca to na 2 m-ce zakładać i zdejmować nie warto. Ja też mam problem z kręgosłupem. Złamałam kręg Th 12 /piersiowy/. Tak najlepiej to chciałabym bez zakładania szmatek wystawić do sprzedaży, ale czy to wypada. A i musimy zrobić jej przegląd. Czekam na syna aż wróci z morza i pojedzie na przegląd. To tyle z wyjaśnień.

Właśnie chodzi o drabinę. Mam uraz wchodząc na drobinę. Muszę czekać na syna.


Niepotrzebnie zdejmujesz te zasłonki firanki. Na wiosnę wystarczy je zdjąć wrzucić do pralki, w tym czasie przyczepę odkurzyć, wysprzątać i na koniec jeszcze wilgotne zaraz po praniu zawiesić ... i tyle z tym roboty :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 08:51, maarec napisał:

amatorzy :) teraz zaczyna się sezon jesiennych wyjazdów, grzyby w lesie, brak tłoku na szlakach, atrakcjach itd. Ogrzewanie Wam w budkach siadło czy jak ?

 

 

Się zgadzam!

Noo jeszcze przecież fajna impreza na Camp4u pod Wrocławiem,  targi w Nadarzynie. Cały październik fajny.

Ps. Mamy alde w przyczepie !!!!!!  Dla  nas luty z widokiem na Śnieżkę też nie jest poza sezonem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 08:51, maarec napisał:

amatorzy :) teraz zaczyna się sezon jesiennych wyjazdów, grzyby w lesie, brak tłoku na szlakach, atrakcjach itd. Ogrzewanie Wam w budkach siadło czy jak ?

 

 

przyjdzie moment że powiem „sprawdzam”, oj przyjdzie :]

szykuj się :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 20:55, witus napisał:

Przygotowania do zimy czas start

Falstart :klnie:

Ja dopiero planuję jesień po wakacyjnych wojażach. Tak więc dla Ciebie Witus :zolta:

W dniu 11.09.2019 o 20:55, witus napisał:

otworzyliśmy lodówkę

Czegoś tu nie rozumiem. Czy ona cały czas była zamknięta i wyłączona?

U mnie są dwa stany:

1. Włączona i zamknięta

2. Wyłączona i otwarta

Innych opcji nie ma.

No dobra, prom jest wyjątkiem, ale jeszcze nie korzystałem na dłuższych dystansach.

W dniu 12.09.2019 o 09:19, witus napisał:

tak bardziej się czeka

No a ja nie chcę w ogóle czekać, choć do zimowego karawaningu się jeszcze nie przekonałem ;)

W dniu 13.09.2019 o 20:41, kalapan napisał:

A gdzie Ty grzyby widziałeś, bo wszędzie piszą susza w lesie i po grzybach nawet śladu nie ma :) 

Nie ważne czy są, czy nie - trzeba to sprawdzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamierzamy jeździć dopóki się da.

Przede mną wymiana osi, więc potem muszę ją przecież przetestować i po 1500 km pojechać znów do Knurowa sprawdzić czy dobrze siedzi:)

Zamierzam też w końcu dociagnąć kabel i założyć nową tylną lampę - już z żarówką do światła cofania. Bo potem przyjdzie maj, przegląd i znów będę miał przepychanki z "diagnostami":):)

Potem jeszcze odsyłam pokrowiec do Polcovera, bo niestety urwał się na szwie jeden pas ściągający i lekko przedarła się ta super tkanina na dolnych narożnikach. Strasznie to delikatne - ale przyczepa pod nią w zimie była suchutka. Zobaczymy jak będzie w drugim sezonie.

Podobnie jak wieli innych uważam,że jesienne wyjazdy są super - nie ma tłoku, w przyczepce cieplutko, gdy na zewnątrz leje i wieje - sama radość:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy są, czy nie - trzeba to sprawdzić 


Raz zostawiliśmy na zimę lodówkę zamkniętą i w środku pod zamrażalnikiem zapodział się ... otwarty serek :) teraz nigdy nie zapominamy tego tematu ogarnąć.

2f9aa117870f8b7e91175713945d9502.jpg

Dzisiaj wydmuchałam resztki wody, otworzyłem krany, pokrowiec narzucony ... przerwa do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, witus napisał:

Raz zostawiliśmy na zimę lodówkę zamkniętą i w środku pod zamrażalnikiem zapodział się ... otwarty serek

O cię pierun, całą zimę tam sobie leżał? Jakie były straty/konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cię pierun, całą zimę tam sobie leżał? Jakie były straty/konsekwencje?

 

Tylu kolorów i odmian pleśni nie znałem ... dezynfekowaliśmy z miesiąc lodówkę.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szykuję się do pierwszego w mojej karierze zimowania przyczepki (pod gołym niebem) i zastanwiam się nad zakupem pokrowca POLCOVER. Czytałem, że ma dobre opinie.

Pytanie mam (do posiadaczy) z jaką dokładnością podawaliście wymiary przyczepki?  +/- 1 cm, 5cm a może 10cm?

Drugie ptyanie mam odnośnie okien na zimę - czytałem tu że dobrze pozostawić rozczelnione. W instrukcji obsługi przyczepki nic takiego nie znalazłem. Więc jak to jest z tymi oknami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.