Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Larysa napisał:

Proszę o przemyślane odpowiedzi.

Moja najpierw poniesiona została na lewarku do góry, potem kobylki pod ramę przy osi następnie podparta łapami i na koniec koła poszły do garażu. Padało kiedyś pytanie po co zdejmować koła? Odpowiedź - bo mogę schować je do garażu ?.

Po przyczepą leży plandeka a sama przyczepa stoi pod wiatą. 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa powinna być podparta na środku, możesz podnieść aby koła były w powietrzu ale podłóż coś pod oś i opuść zeby przyczepa była podparta na środku, dodatkowo oczywiście rozłóż łapy. Ja osobiście na zimowanie zakładam inne koła.

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Moi drodzy - temat osuszacza.
Sam nigdy nie używałem i nie stosowałem, ale pamiętam jak jeszcze Szepke czy Klimek w swoich książkach pisali o sposobach z ryżem, solą czy nadmanganianem potasu (mogę już coś mylić). Wiadomo w naszych czasach pojawiły się pochłaniacze wilgoci. Moje podejście było takie że nie stosuję (nie widzę potrzeby - wolę przewietrzyć przyczepę w mroźny dzień) ale też nie odradzam. Dziś przy porannej kawie wpadłem na artykuł w CCC: https://www.camping-cars-caravans.de/ratgeber/wohnwagen-einwintern/?fbclid=IwAR1Foj9Z77Q7w_onWqhe340CTom22j1SqKYEuR4KL-2laBfiV5mgkdieN8g

No i tu może pozwolę sobie na cytat (tłumaczenie googlem)

Cytat

I jeszcze jedna uwaga: odradzamy stosowanie osuszaczy powietrza. Dzięki wymuszonej wentylacji przyczepa kempingowa nigdy nie jest całkowicie szczelna. Osuszacz nie tylko usuwa wodę z powietrza w pomieszczeniu, ale także wielokrotnie wciąga wilgotne powietrze z zewnątrz. Dużo rozsądniej jest dobrze przewietrzyć pojazd, ponieważ zimowe powietrze jest na ogół suche.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Po pierwsze to w przyczepce nie mamy wymuszonego obiegu powietrza, a przynajmniej nie podczas zimowania.
  • Po drugie to istniejąca wentylacja ma ograniczony zakres wymiany powietrza, i nie jest tak, że cała objętość powietrza wymienia się powiedzmy w godzinę.
  • W powietrzu zawsze jest jakaś wilgotność, i na pewno osuszacz nie zassie nam jej więcej niż jak by go nie było.

Podsumowując, na pewno nie zaszkodzi a pomóc może. Właśnie za chwilę idę do przyczepy zlać wodę z osuszaczy (jak co tydzień). Skoro w nich się zbiera woda to znaczy że w jakimś tam stopniu działają, i na pewno średnia wilgotność powietrza w przyczepie jest mniejsza niż bez osuszaczy. Na ile mniejsza to by trzeba trochę obserwacji przeprowadzić i pomiarów, na które nie mam czasu, ale jak ktoś chętny to mocno namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stosuję, taki na duże tablety. Też mi się wydawało, że nie ma takiej potrzeby, dopóki nie przekonałem się ile wilgoci potrafi zassać.

Urządzenie proste w obsłudze i bezpieczne, po mojej modyfikacji: 2 dziurki w podstawie i wstawienie do zlewu: nadmiar wylewa się przez spust, żeby nie trzeba często zaglądać i opróżniać.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.