Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

A tak zimuje mojapost-15177-0-66750200-1512307518_thumb.jpg

I od razu uprzedzam-komentarze typu będzie porysowany lakier czy okna proszę zostawić dla siebie

Wszystko jest odpowiednio zabezpieczone i to nie pierwszy raz gdy tak przykrywam budkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu uprzedzam-komentarze typu będzie porysowany lakier czy okna proszę zostawić dla siebie

Wszystko jest odpowiednio zabezpieczone i to nie pierwszy raz gdy tak przykrywam budkę

 

No , ale zaczep powinien mieć jednak wentylację, a tu widać, że jest opatulony jak babuszka na Syberii - nie rdzewiał wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zimuje przyczepa w Lublinie na gościnnej 11

Za kilka lat będzie do sprzedania bo się rozszczelnila.

A dla czego ma się rozszczelnić. Są zwolennicy przykrywania i nie. Ja zaś uważam , że jak ma być przykryta materiałem nie oddychajacym, to lepiej nie przykrywać. Ale to moje prywatne zdanie.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pokutują przyzwyczajenia ze skorup typu n-126. Ręce opadają. Kiedy się ludzie nauczą, że to co tam przechodziło, tutaj "nie nada"... A przecież dziadek tak cepę trzymał... Dziesięciolecia oglądania zostawionych na postój "zapiekanek" wykończają zachodnią myśl techniczną. Zemsta Gierka, nie ma co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepę najpierw umyłem środkiem z załącznika, super wydajny i skuteczny koncentrat. Chociaż mam pokrowiec specjalnie przeznaczony na przyczepę to jednak wolałem dmuchać na zimne i zafoliowałem okna. To moja pierwsza zima. Odkręciłem komin bo wystawał sporo poza obrys przyczepy, otwór zabezpieczyłem gazą. Po wcześniejszym wyjęciu wszystkich materacy do środka wstawiłem pochłaniacz wilgoci i temat przyczepy zapomniany do czasu wyjazdu na narty w marcu :-)

post-28366-0-18479400-1512507090_thumb.jpg

post-28366-0-93660000-1512507103_thumb.jpg

post-28366-0-74846900-1512507116_thumb.jpg

post-28366-0-25874900-1512507131_thumb.jpg

post-28366-0-88206900-1512507148_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o tapicerce (poduszkach), Fendt na swojej stronie pokazuje film - Przygotowanie do zimy (niestety dostępny tylko po zalogowaniu) I tam podkładają pod poduszki listewki do przewietrzania.

https://www.myfendt.com/no_cache/filme/filme/caravan-winterfest-machen.html

Zrobiłem tak samo, w szafach miałem też dużo wilgoci nie wiem czy to takie newralgiczne miejsce?

post-12717-0-14506600-1512650755_thumb.jpg

post-12717-0-49831500-1512650755_thumb.jpg

post-12717-0-98801900-1512650755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o tapicerce (poduszkach), Fendt na swojej stronie pokazuje film - Przygotowanie do zimy (niestety dostępny tylko po zalogowaniu) I tam podkładają pod poduszki listewki do przewietrzania.

https://www.myfendt.com/no_cache/filme/filme/caravan-winterfest-machen.html

Zrobiłem tak samo, w szafach miałem też dużo wilgoci nie wiem czy to takie newralgiczne miejsce?

 

Ja wszystkie poduszki i materace zabieram, a szafki czy schowki zostawiam otwarte, tzn wszystkie drzwiczki mam otwarte na oścież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależy też jaki, ja mam taki https://www.bdsklep.pl//metylan-450g-stop-wilgoci-aero-360-granatowy-pochlaniacz-wilgoci-z-tabletka-wymienna

Na lato wyjąłem go z budy i stał w garażu, jak się cała tabletka zużyła to było 3/4pojemnika, w tym konkretnym chyba jest dopasowana wielkość zbiorniczka do mocy przerobowych tabletki. Ale są też pochłaniacze co dosypuje się wkład, wtedy nie wiadomo ile wsypać żeby się nie przelało i jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam pochłaniacz z wymienną tabletką. Co jakiś czas z zaglądam do przyczepy i odlewam wodę ze zbiorniczka. Dokupiłem jeszcze jeden pochłaniacz z Jula (zamiast tabletki jest tam worek pochłaniający ale na razie ani kropla wody nie zebrała mi się w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zimuje przyczepa w Lublinie na gościnnej 11

Za kilka lat będzie do sprzedania bo się rozszczelnila.

Edit. Sorki nie zauważyłem chodzi o brak kół. A to tak naganne.

 

Witam!

Przyjrzałem się fotce (w realu nie widziałem) i jak na moje spojrzenie, to tam w okolicy osi są jakieś podparcia (chyba z cegieł)  :hmm: Zresztą, oceńcie sami:

post-8228-0-78995200-1512838233_thumb.jpg

[...]   na razie ani kropla wody nie zebrała mi się w zbiorniczku.

 

Zbierze się, gdy zewn. temperatury będą wyższe i zacznie przygrzewać wiosenne słońce.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.