Skocz do zawartości

Transit mkVII Challenger Mageo


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marek230482 napisał(a):

Victron wrócił z serwisu. Ponoć wszystko sprawne. Mój akumulator też sprawny. Więc testowałem cały tydzień. I wszystko działa :lol: ja nie wiem.... za stary może jestem. Ale chyba faktycznie sprzedam a kupię smarta. 

:) będziesz zadowolony. Ja właśnie zamówiłem chińskie webasto … do oryginału nievmam już cierpliwości … mimo tego że jak usłyszało, że je wymienię zaczęło działać :) magia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Ja właśnie zamówiłem chińskie webasto

Z grzania/wydajności byłem zadowolony. Niestety jest dużo głośniejsze od trumy gazowej. I działa tak 0/1. W trybie automatycznym dmucha powoli a jak nie wyrabia to zamiast trochę przyspieszyc to wkręca się na obroty maksymalne jak odrzutowiec i tak dyma aż osiągnie temp. Potem znowu powolutku. Można ręcznie wyregulować obroty na dowolnym poziomie ale wtedy nie działa termostat.....

Zobaczymy jak będzie u CIebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marek230482 napisał(a):

Z grzania/wydajności byłem zadowolony. Niestety jest dużo głośniejsze od trumy gazowej. I działa tak 0/1. W trybie automatycznym dmucha powoli a jak nie wyrabia to zamiast trochę przyspieszyc to wkręca się na obroty maksymalne jak odrzutowiec i tak dyma aż osiągnie temp. Potem znowu powolutku. Można ręcznie wyregulować obroty na dowolnym poziomie ale wtedy nie działa termostat.....

Zobaczymy jak będzie u CIebie :) 

98% sukcesu będzie gdy funkcja grzania będzie działać :) … reszta mniej mnie interesuje zwłaszcza jak obecnie w Weronie mamy 5*c a jeszcze Alpy przed nami no i nasz ukochany klimat w PL :) …. Chyba nawet wymyśliłem co zrobić by pracowało w trakcie jazdy :) … ale dam znać jak zadziała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marek230482 napisał(a):

A jaki miałby być problem z pracą w czasie jazdy? bez problemu będzie działać. 

:) Staram się słuchać i czytać ze zrozumieniem 

 

problem z powietrzem dolotowym został uwidoczniony przez mądrzejszych to biorę to pod uwagę. Jeśli oryginał Webasto szwankuje to zazwyczaj z Chińczykiem bywa „różnie” … lepiej sprawdzić … za wiele problemów już było ze zmianami włącznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie albo rzućcie koło ratunkowe i coś wnieście :) przyczyniając się do obrony niemieckiej technologii … tylko wcześniej zapoznajcie się z pomysłami kolegów :) … nadwozia z Zaporożca nie przełożę do Forda za bata …. Pomysły SF odkładamy :) 

53 minuty temu, Misio napisał(a):

Ogólnie, webasto powietrzne powinno móc działać podczas jazdy...

Ogólnie też mi się tak wydawało … a cóż z wirami …. Nie mówię o Wirach pod Poznaniem :) 

Godzinę temu, marek230482 napisał(a):

Ja już nie pamiętam instrukcji od chińczyka. Ale zrobiłem wg niej i mi w czasie jazdy normalnie działało. 

Hmmm jak widzisz ja już w temacie Webasto poznałem nie tylko instrukcję montażu ale i instrukcję serwisową …. Dogłębnie :) …. I jakoś tak … z tym dogłębnie wychodzi kiepsko działanie niemieckiej technologii … może te skośnookie są ładniejsze :) 

Edytowane przez rtwppk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rtwppk napisał(a):

Panowie albo rzućcie koło ratunkowe i coś wnieście :) przyczyniając się do obrony niemieckiej technologii … tylko wcześniej zapoznajcie się z pomysłami kolegów :) … nadwozia z Zaporożca nie przełożę do Forda za bata …. Pomysły SF odkładamy :) 

Ogólnie też mi się tak wydawało … a cóż z wirami …. Nie mówię o Wirach pod Poznaniem :) 

Hmmm jak widzisz ja już w temacie Webasto poznałem nie tylko instrukcję montażu ale i instrukcję serwisową …. Dogłębnie :) …. I jakoś tak … z tym dogłębnie wychodzi kiepsko działanie niemieckiej technologii … może te skośnookie są ładniejsze :) 

A jakby podczas jazdy powietrze do spalania zasysać z zabudowy? Tam jak sądzę żadnych zawirowań nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bercik77 napisał(a):

A jakby podczas jazdy powietrze do spalania zasysać z zabudowy? Tam jak sądzę żadnych zawirowań nie ma. 

I to jest konkretny pomysł zbieżny z moim :) jeśli oczywiście to jest ten problem który ogranicza niemiecką technologię w pracy :) … ale po 4 tygodniach we Włoszech uważam że na następnym wyjeździe raczej wolę mieć dwa chińskie piecyki w cenie palnika do Webasto niż jednego niemieckiego mercedesa :) który działa jak chce :) … 

Nawet zrobię tak że na postoju będzie zasysał powietrzem zgodnie z instrukcją z zewnątrz a na czas jazdy przełączę na pobieranie powietrza z zabudowy :) … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecka technologia jest świetna, tylko że to jest technologia 2-giej generacji.

Reszta świata już używa technogii 6-tej generacji, a niektórzy nawet 7-mej.. To nie niemcy wysyłają roboty na Marsa, tylko Chińczycy.. dlatego od niemieckiej lepiej się trzymać z daleka..

Typowe dla korporacyjnych produktów: skończyła się gwarancja, pora na nowe.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rtwppk napisał(a):

Panowie albo rzućcie koło ratunkowe i coś wnieście :)

Nie mam webasta...

Chińskie leży w garażu...

W sceniku montowałem mokre i z nim jeździłem...I pracowało prawidłowo.

Słyszałem że inni ludzie mając powietrzne jeżdżą z włączonym.

 

My w kamperze mając piec gazowy, też nie mogliśmy jeździć z włączonym piecem i niezbyt mi to przeszkadzało - od pół roku działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu w epoce aut marki Robur żeby poprawnie działało w czasie jazdy nakładaliśmy na wlot powietrza do spalanie takie końcówki wydechowe ścięte 45 stopni czerpnia otworem do przodu wydechowa spalin do tyłu. Webasto było w luku bagażowym bocznym za kołem przednim lewym a rury wychodziły pionowo do dołu.  Pozdrawiam Hermogenes

czerpanie powietrza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Nawet zrobię tak że na postoju będzie zasysał powietrzem zgodnie z instrukcją z zewnątrz a na czas jazdy przełączę na pobieranie powietrza z zabudowy :) … 

Tylko nie zapomnij tego podczas postoju przełączyć :huh:na zasysanie z zewnątrz. Jest to duże ryzyko, jak spaliny cofną się przez ssanie = tragiczny finał. 

Pytanie ,czy podczas jazdy przez wydech  z Webasta nie będzie zakłócane spalanie w komorze spalania.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.