Skocz do zawartości

Transit mkVII Challenger Mageo


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, AdrianK napisał(a):

Tylko nie zapomnij tego podczas postoju przełączyć :huh:na zasysanie z zewnątrz. Jest to duże ryzyko, jak spaliny cofną się przez ssanie = tragiczny finał. 

Pytanie ,czy podczas jazdy przez wydech  z Webasta nie będzie zakłócane spalanie w komorze spalania.??

Tak to z przełączaniem oczywiste :) … co do wydechu nie mam już innego pomysłu :) zobaczymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tam żadnych wirów i przeszkód nie miałem. Zasysania z kabiny bym nie ryzykował. Ale możesz zrobić pod podwoziem jakiś zbiornik/przegrodę/skrzynkę skąd będzie zasysać. A to ów pomieszczenie/zbiornik będzie miało rozproszone otworki w różnych miejscach co nie wytworzy przeciągów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci rok jeżdżę kamperem z fabrycznie zamontowanym webasto powietrznym i jak odpalam przed wyjazdem tak gaszę po powrocie. Nigdy żaden błąd się nie wyświetlił , prędkości autostradowe, wysokości po 2400 mnpm. Trzeci dzień z rzędu mamy różnicę prawie 40 st In/out 20240121_211202.jpg20240120_105539.jpgIMG-20240120-WA0004.jpg

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde! 

-25???

Masz zimową wersję kampera? A to porządne oryginalne webasto też tak hałasuje jak chińskie? Przy takiej temp zewnętrznej to pewnie często się mocno wkręca... Webasto masz jako jedyne źródło ogrzewania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde! 
-25???
Masz zimową wersję kampera? A to porządne oryginalne webasto też tak hałasuje jak chińskie? Przy takiej temp zewnętrznej to pewnie często się mocno wkręca... Webasto masz jako jedyne źródło ogrzewania? 
Tak wersja zimowa, webasto jest jedynym ogrzewaniem i bylo jako wyposazenie standardowe w tej wersji. Webasto się wkręca na wysokie obroty tylko przy "zimnym starcie" , potem chodzi jednostajnie i dosyć cicho. W środku słychać jedynie sam wentylator, na zewnątrz hałas przy tych temperaturach podobny jak w Trumie CP6 na gaz .W webasto słychać na zewnątrz cykanie pompki.
Na filmie nagrałem porównanie do Trumy ale nie mogę wrzucic z telefonu bo wyskakuje komunikat ze za duzy plik, sprobuję wrzucic po powrocie lub mogęc wyslać Ci na WU. Przy tych temperaturach koledze schodzi butla propanu w półtorej doby I obawia się że pięć butli które zabrał nie starczy mu do końca wyjazdu , ja dodałem skydd do diesla, zatankowałem pod korek i nie oszczędzam na ogrzewaniu ;)


Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze starszego kamperka i temperatury rzędu -20ºC nie są straszne (niżej nie miałem okazji).

Gorszy jest wiatr... mający wplyw na zużycie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mówię o zużyciu gazu. Ale jak jest te -10 to siedząc 15cm od okna czuć jak ciągnie, w alkowie można się spocić od góry a od ściany jest chłodno. Ja nie jestem cieplakiem ale to czuć. Poduszka opierająca się o ścianę jest od spodu zimna jakby była na dworze :) Pomimo trzymania ponad 20 stopni (w punkcie pomiarowym bo nie wszędzie jest tak samo) to pościel jak się kładę pod spodem jest lodowata (a nie chłodna jak w domu) pomimo że w kamperze nagrzane ciągle. Daje to taki dyskomfort termiczny. Czuć jak nierówno się po kamperze ciepło rozchodzi. Wyżej bardzo ciepło, przy ziemi, zwłaszcza w okolicach drzwi, okien wręcz zimno. Kabina pomimo że oddzielona firanką, i dwoma kocami (szczelnie upchniętymi) to też "ciągnie" od niej przy tak dużych różnicach temperatur. 

Tak więc przy tych -10 pomimo, że robi się już trochę nie komfortowo to zdarza nam się biwakować. Ale -25 to ja sobie absolutnie nie wyobrażam :D stąd moje zdziwienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz nie najlepszy nadmuch / ruszone powietrze?

Lub zbyt duże "przewietrzanie"?

Druga sprawa to to iż zimą ja zawsze mówię że kamper rozgrzewa się 2-3dni...dopiero po tym czasie jest równo...

A co do pościeli - moja żona ma kocyk elektryczny by przed wejściem do łóżka było dobrze nagrzane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to nie kwestia wieku auta tylko konkretnego typu zabudowy. zawsze przy wysoce ujemnych temperaturach jest jakiś dyskomfort i nierównomierny rozkład temperatur. U nas jest o tyle dobrze że żadne z łóżek nie dochodzi bezpośrednio do ścian więc nie ma dyskomfortu bo od dołu cyrkuluje ciepłe powietrze.  Od okien też nie czuję zimna, największe zimno ciągnie od kabiny ale nie mamy żadnych zasłon odgradzających bo korzystamy z obracanych foteli. Webasto jest na tyle wydajne że ustawiamy nadmuch na minimum a temperaturę na noc na 18-19 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wykorzystałem ładną pogodę żeby wyciągnąć pompę wtryskową. 
Odkąd uporałem się z obrotami i wymieniłem wtryski na nowe mam problem z rozjechanymi czasami wtrysku i nagrzany długo kręci. Długo kręci bo pompa długo nabija ciśnienie. Czemu? Nie wiem..... więc wyciągnąłem pompę wtryskową i jeszcze raz ją wysyłam na serwis. 

 

IMG_20230730_201907485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może na bazie doświadczeń z wtryskami olej serwis i wymień na nową :) …. Wiem będzie drogo ale lepiej niż 2 albo 3 x serwis :)

16 godzin temu, marek230482 napisał(a):

A ja dzisiaj wykorzystałem ładną pogodę żeby wyciągnąć pompę wtryskową. 
Odkąd uporałem się z obrotami i wymieniłem wtryski na nowe mam problem z rozjechanymi czasami wtrysku i nagrzany długo kręci. Długo kręci bo pompa długo nabija ciśnienie. Czemu? Nie wiem..... więc wyciągnąłem pompę wtryskową i jeszcze raz ją wysyłam na serwis. 

 

IMG_20230730_201907485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.