Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Do rżnięcia to Ty się nadajesz :D

17 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Przeprowadziłem tygodniowy test lodówki.

W lato temperatura otoczenia oraz wkładanych produktów może być 30 stopni i więcej, więc do Twojej kalkulacji bym doliczył z 10-20% pobieranej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Albo i więcej :D ja sam się zdziwiłem jak pięknie moja lodówka działała w domu ale w kamperze gdzie w środku polskiego lata lekko temperatura przekracza 30 stopni czar prysł i kompresor dymał jak szalony zżerając prąd. Ale to była lodówka własnej roboty. Okazuje się, że jak zamontowałem do czynnika duży wymiennik z wentylatorem to rozwiązało problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mac28 napisał(a):

 Dodatkowo okno ma wbudowane ledy które fajnie, mocno świecą. Oczywiście moskitiera i roleta zaciemniająca też jest w kpl. Nie są plisowane ale rozwijane. Na tą chwilę nie żałuje zakupu żadnego okna. 

 

Możesz podać co to za okna są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz trochę więcej fotonów, wyemitowanych w wyniku fuzji jądrowej, 8 minut wcześniej przez naszą gwiazdę, będize wpadać do środka.
(Prace przez prawie 3 tygodnie ;) oczywiście tylko od czasu do czasu, jak była pogoda, czas i dobre prognozy.)

1707686959868.jpg

1707686959875.jpg

1707686959881.jpg

1708004755028.jpg

1708004755052.jpg

1708004755064.jpg

1708004755080.jpg

1708004755089.jpg

1708004755100.jpg

1708004755122.jpg

1708004755128.jpg

1708004755134.jpg

1708004755141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Teraz trochę więcej fotonów

Tych nigdy za dużo w przyczepie/kamperze :ok:

Masz już plany na ten rok dla żabki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Drewniane rolety zewnętrzne w oknie kampera

No jasne, będą świetnie korespondować z ozdobną deską elawacyjną, którą mam zamiar obić całego od zewnątrz :thank:

Tymczasem zakupiłem standardowy bagażnik dachowy do dostawczaków. Służy do mocowania róznego rodzaju akcesoriów, które rozmiate pojazdy obsługi technicznej mogą na takim bagazniku wozić.. jakieś drabiny, profile, rury.. Żeby to umożliwić, belki mają dwa profilowane rowki, w któr można wsunąć łeb śruby. (podobnie jak to jest w V-profilach aluminiowych).

W komplecie są mocowania do fabryczych, fordowskich punktów mocowań. uszczeki, plastikowe osłony i maskownice do zamknięcia niewykorzystacnych części rowków.

Mam zamiar to zamontować i do tego przykręcić panel. Dużo rzeczy jest do zrobienia, tylko za mało czasu :)
 

1708029919727.jpg

1708029919739.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

W komplecie są mocowania do fabryczych, fordowskich punktów mocowań. uszczeki, plastikowe osłony i maskownice do zamknięcia niewykorzystacnych części rowków.

W osobówce bez tych elementów jest bardzo głośno przy większych prędkościach, więc polecam zamontować i nie wyrzucać niewykorzystanych aktualnie elementów :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ferie, ferie i po feriach..

1708891176371.thumb.jpg.e1a5a13d0cdfc170233b6cdd77f41010.jpg

Więc trzeba się w końcu brać do roboty, Mam kupione i przygotowane (zaimpregnowane) listewki do - nie wiem jak to nazwać- szkieletu na którym będzie się opierała kabina, Teraz pytanko, zanim zacznę jeszcze musze kupić syfon.. Jaki syfon najlepiej zastosować do takiej kabiny?
1708890313315.thumb.jpg.eb9e8bef0b4fb5065e749122dc747045.jpg

W sumie to chyba dwie opcje są, z czego jedna mi się wydaje bardziej sensowna: albo kabina tak jak na zdjęciu opiera się o podłogę, rurka odpływowa by musiała być prosto pod podwozie i syfon pod autem... o ile nie ma akurat tam jakichś elementów które to uniemożliwiają

albo kabina podniesiona o jakieś 7cm i wstawić płaski syfon z odpływem na bok, Myślałem o takim 6cm z odpływem w bok,  coś w tym stylu:
1708891442406.thumb.jpg.ec985b958ac9bf8ea629f36f714eb831.jpg
wtedy odpływ mógłby być w dowolnym miejscu.

Chyba wszystko przemawia za tą drugą opcją, czy są jeszcze jakiś inne, lepsze rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Chyba wszystko przemawia za tą drugą opcją, czy są jeszcze jakiś inne, lepsze rozwiązania?

Bez syfonu. Będziesz miał stały zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

bez syfonu to pewnie by były mało interesujące efekty aromatyczne :)

Stawiasz na glebie i z rury sam robi się syfon:

image.thumb.png.4888a4cb0309d8ccdab026eac887f4d3.png

Pytanie, czy będziesz uprawiał zimowy karawaning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.