Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mac28 napisał(a):

Ja montowałem wszystkie (prócz fiamma vent) z belluna.eu

Obejrzałem i wyglądają całkiem OK; bardzo możliwe, że zamówię. Jak długo czekałeś na dostawę? Zdaje się, że oferują 3 wersje przyciemnienia, Twoje wyglądają całkowicie OK - którą z tych wersji przyciemnienia masz zamontowaną?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

którą z tych wersji przyciemnienia masz zamontowaną

Teraz Ci nie odpowiem bo nie wiem (prawdopodobnie jaśniejsze ale przyciemniane) . Zaraz wyjeżdżam w stronę kraju i jak tylko odszukam zamówienie to dam znać. Wiem tylko ze tylne jest ciemniejsze wyraźnie od innych. Dachowe nie przyciemniane. IMG_20230721_081812.thumb.jpg.740754a0a99e62590fb3dce61c69e357.jpg

Ten element który mocuje siłownik-blokadę wydaje mi się nieco za delikatny ale działa. IMG_20230721_081850.thumb.jpg.d526f1aa3334f0f383a6d1650359b4c5.jpg

Tak wygląda moskitiera i osłona termiczna od zewnatrz. IMG_20230721_081858.thumb.jpg.1644b46e60c83fbf43cd2edebddac7d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx @mac28,
Podpowiedz mi jeszcze czego brakuje do montażu w zestawie, co trzeba dokupić? (klej/jakaś taśma butylowa/listewki/śrubki??) Mam 90-cm strugane listewki świerkowe 21*36 mm, 4 sztuki, myślisz, że będą odpowiednie, czy jakieś inne powinienem zamówić? (na długość powinny być ok, bardziej mi chodzi o grubość/szerokość)
(Po rozeznaniu i konsultacjach z campervanonwymi transitowcami na grupie fb, wychodzi, że okno w drzwiach pasowało by 900x500mm - to jest zdaje się rozmiar otworu jaki trzeba wyciąć, a końcowy rozmiar okna z ramą +~50mm (~22mm z kkażdej storny))

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 23:32, Łza Włóczynutka napisał(a):

Zdaje się, że oferują 3 wersje przyciemnienia

W tych co ja wybrałem nie widzę możliwości wyboru:

  https://belluna.eu/shop/semi-transparente-ausstellfenster-fuer-gewoelbte-fahrzeuge-doppelwandig-flaechenbuendig-3-rahmen/

19 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

klej/jakaś taśma butylowa/listewki/śrubki??)

Ja używałem kleju do szyb Ranal - do listew, uszczelniacza butylowego Sika 710 i Ranal (nie wiem czy jest już w ofercie-miałem próbki), listewki w zależności od potrzebnej grubości i wielkości ramki wewnętrznej-śrubki mocujące są przykręcone do ramki. Wokół okien bocznych 30x40 albo 30x50 ale szlifowane do krzywizny blachy a dachowe 20x40. Ogólnie starałem się robić ramkę najmniejszej grubości względem izolacji 32mm +5mm żeby uzyskać jak najwięcej miejsca np. na łóżko. 

19 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

21*36 mm, 4 sztuki, myślisz, że będą odpowiednie

Nie wiem jaką grubość izolacji będziesz dawał i jakiej wysokości masz wzmocnienia na ścianach/dachu. Jak pisałem listewki dobierałem pod grubość izolacji. 

IMG_20220322_182155.thumb.jpg.ff80b54492f638397265bae2695827e6.jpg

IMG_20220814_163951.thumb.jpg.69901bc74320fbaa2a5da7e055a00851.jpg

IMG_20220815_193506.thumb.jpg.7cfe04cc797fb6c81bf81fd0e2273dcf.jpg

IMG_20220815_193514.thumb.jpg.7d87b8fe727255ea57d35197d773a600.jpg

IMG_20220814_164001.thumb.jpg.4fec30a5dd520eb3ed74a31222aaace3.jpg

IMG_20220814_164018.thumb.jpg.7d233a9c62d37d38fe360b75e9f40b41.jpg

Tylko weź proszę pod uwagę, że robiłem to wszystko pierwszy raz i tylko mam nadzieję że dobrze ?.

W dniu 20.07.2023 o 23:32, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jak długo czekałeś na dostawę

Zamówiłem 09.01 a miałem u siebie ok. 22.01 tylko wtedy były problemy z logistyką z tego co pamiętam. 

Śrubki miałem część za krótkich a część za długich i niektóre musiałem dać swoje. 

19 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

klej

Ogólnie klei i uszczelniaczy używałem firmy Ranal tak samo izolacji ale nie całej. Środków do konserwacji również. 

Edytowane przez mac28 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mac28 napisał(a):

To jest moje zamówienie 

Screenshot_20230722_085925_com.android.chrome.thumb.jpg.d9a48e8aa66c5d9eca7b0965ced7d6ee.jpg

 

Faktycznie cena wydaje się dobra :) zwłaszcza, że okna duże. Dometica były by dużo droższe ale jak odejmiesz VAT i dochodowy (jeśli masz takie możliwości) to porównywalny rząd wielkości :) 

3 godziny temu, mac28 napisał(a):

Śrubki miałem część za krótkich a część za długich i niektóre musiałem dać swoje. 

23 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ten sam problem przy innych oknach … zwłaszcza dachowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 08:58, mac28 napisał(a):

W tych co ja wybrałem nie widzę możliwości wyboru:

jest jescze wersja nieprzyciemniana https://belluna.eu/shop/transparent/
i jeszcze taka, https://belluna.eu/shop/fenster/ z początku myślałem, że jest głębiej przyciemniana, ale w sumie teraz nie wiem czy na pewno i czym się to różni od Twojej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czym się róznią te dwa linki/prodkty, jedno okno to wersja zakrzywiona do campervanów, a drugie prosta, do takich ścian jak w przyczepach albo dużych kamperach.
Wszsytko jasne, dzięki ;)


Zamówiłem jedno 900*500 na próbę, od czegoś trzeba zacząć.. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdążyłem zrobić tego łóżka do testowania szerokości, u mnie lato to nie jest dobry czas na takie prace, jestem zawalony inną robotą, a w weekendy szkoda siedzieć w domu i dłubać przy aucie.. no nic może się uda w tym tygodniu :)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłem zaległości w wątku ?

Gratuluję nabytku.

Ostatnio ciekawy patent wpadł mi w oko, otóż w drzwiach bocznych pąki, zostały osadzone węższe drzwi jak w przyczepie. Na chłodne i deszczowe dni jak znalazł i jak w nocy nie chcesz budzić sąsiadów też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Co do drzwii - Gdzieś już widziałem takie zdjęcie ?

Opcja trochę destrukcyjna, bo wymagała by przecięcia elementów nośnych drzwii i pewnie jakiegoś zaspawania na stałe, inaczej to pewnie by się rozsypało. To już lepiej by wtedy było wziąć auto bez drzwi suwanych, jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Opcja trochę destrukcyjna, bo wymagała by przecięcia elementów nośnych drzwii i pewnie jakiegoś zaspawania na stałe, inaczej to pewnie by się rozsypało.

Na pewno tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem parę minut żeby sprawdzić coś, czego się obawiałem: czy drzwi się otworzą z założonym bagażnikiem rowerowym na hak. Otwierają się! Super, obawiałem się że będzie z tym problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.