Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Misio napisał(a):

Ja na to całkiem inaczej patrzę... dla mnie budowa jest niemalże tak samo fajna jak podróżowanie.

Też mam takie podejście, choć nie wiem, czy w trakcie roboty go nie zmienię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

. A tam masz klapę otwieraną do góry, czy też dwuskrzydłowe wrota? 

Mam drzwi dwuskrzydłowe. A Vivaro jest węższe niż Ford to powinno być ok. Jestem ciekawy ile czasu dajesz sobie na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Jak patrzę na te Twoje blaszane ściany … dostaje wysypki uczuleniowej bo widzę ile Cię pracy czeka :) 

 

7 godzin temu, Misio napisał(a):

Ja na to całkiem inaczej patrzę... dla mnie budowa jest niemalże tak samo fajna jak podróżowanie.

i w duchu zazdroszczę, że kolejna osoba już zaczyna budowę, a ja nie... :(

Ja już, na szczęście, patrzę w tył i jak widzę ile to zajęło czasu i pracy, to się sam nie mogę nadziwić, że już udało się skończyć. W moim wieku to już nie będzie innego projektu, ale też nie widzę takiej potrzeby - na razie wszystko się doskonale sprawdza w praktyce. Przejechaliśmy już, po zakończeniu budowy, 8500 mil, czyli coś z 14 tys km i jedyne, czego trochę żałuję, to to, że nie kupiłem vana z elektrycznie zamykanymi bocznymi drzwiami. Tylne okna też do niczego nie służą, ale nie przeszkadza, że są.  

Mój projekt można zobaczyć np. na YT pod adresem polon.us (sorry, Łza, za odrobinę spamu), albo tu, na tym forum. BTW Tomek, który nam bardzo pomógł w zabudowie, zwłaszcza rozrysowując wszystko w sketch-upie, mieszka w Krakowie, więc może mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami z zabudową Transita? Jeśli by chciał i on i Ty, Łza Włóczynutka. Zawsze mogę spróbować Was skontaktować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lbuster napisał(a):

Też mam takie podejście, choć nie wiem, czy w trakcie roboty go nie zmienię :D

Oczywiście budowa jest super :) … ale włączcie w to czynnik pod nazwą „kobieta” … przecież weźmiemy się … i zrobisz :) 

Po trzech miesiącach dzień w dzień i od 12 do 16h w budzie zmienia się optyka :) 

Dzisiaj stoję na stanowisku …. Gotowiec i lekkie przeróbki :) … chyba, że robimy 3 na raz …. Wtedy raz ustawiona maszyna pracuje 3x … no i jest 2 do pomocy :) 

Ale ja Was nie chce zrazić … :) pamiętajcie trzymam kciuki i chętnie poklepie po ramieniu jak coś powstanie … patrząc z boku :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mundek28 napisał(a):

A jaka jest długość tego łóżka w obecnym stanie i czy to jest najszersze miejsce budy?

Ford jest na dole węższy, niż metr od podłogi. Nasze łóżko ma, od ściany do ściany, za którymi jest izolacja, 185 cm. Prawdę mówiąc Ford we wnętrzu jest niemal tak szeroki w tym miejscu, jak RAM/Fiat i zdecydowanie szerszy od Mercedesa - a to praktycznie jedyne vany u nas na rynku, jakie można brać pod uwagę przy budowie kampera. 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przebudowywalem obie przyczepy i Osiołka...

Ja to lubię... Dla mnie jedynie na minus to że robię to w 95-98% sam (bez żony) I to mi się mniej podoba...

6 minut temu, rtwppk napisał(a):

Po trzech miesiącach dzień w dzień i od 12 do 16h w budzie zmienia się optyka :) 

Dla mnie nie naście godzin ale sensownie 6-12miesiecy...

Ale to też dla mnie inny punkt widzenia - bo będę miał cały czas kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mundek28 napisał(a):

A jaka jest długość tego łóżka w obecnym stanie i czy to jest najszersze miejsce budy?

Tutaj "dziadek z NJ" porównuje wymiary wnętrza trzech najpopularniejszych vanów w USA. 76,125 cala to 193 cm. Jak dodamy po 4 cm na ściany, zostaje 185. 

 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misio napisał(a):

Mocno przebudowywalem obie przyczepy i Osiołka...

Ja to lubię... Dla mnie jedynie na minus to że robię to w 95-98% sam (bez żony) I to mi się mniej podoba...

Dla mnie nie naście godzin ale sensownie 6-12miesiecy...

Ale to też dla mnie inny punkt widzenia - bo będę miał cały czas kampera.

Ale z tego co pisałeś jeszcze pracujesz … a ja mówię o efektywnym czasie pracy w budzie. Taka była możliwość wiec z niej skorzystałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Są te nakładki poszerzające ale nie wiem czy bierzesz to pod uwagę?

nie biorę, one są dla mnie mało utylitarne. To roziwązanie takie trochę desperackie jak już nie ma innej opcji:
-Trzeba by włozyć nogi i głowę do jakiejś wnęki, ale to może by było do przeżycia, ale najwazniejsze jest, że ta wnęka zaczynała by się dopiero jakieś 30-40 cm od linii tylnich drzwii. Zanim się zacznie przetłoczenie na okno, gdzie można dac to poszerzenie, jest jeszcze tylni słupek  konstrukcyjny, który ma jakieś 17cm, potem jeszcze jest następny kawałek neutralnej blachy między słupkiem a przetłoczeniem, (jakieś kable pod nią idą, chyba do świateł tylnich/kamerki cofania). W końcu jak się zacznie przetłoczenie, to ono nie jest prostokątne, tylko tam jest z tyłu taki jakiś od dołu trójkąt, który opada dopiero po kilkunastu cm, jeszcze zaokrąglenie. Dopiero tam można by montowac przetłoczenie. Więc łózko by mogło byc umiejscowione dopiero jakieś 40cm od tylnich drzwii. No to jak mam dać powiedzmy 160cm szerokości łóżko 40cm od tylnich drzwii, to daje 200cm od tylnich drzwii do końca łóżka. No to już lepiej dać wzdłóż - wtedy można dać do samych drzwi nie przejmując się ani przetłoczeniami ani słupkami a i tak łóżko skończy się w tym samym mieejscu co łóżko w poprzek.W dodatku te 40cm międyz tylnimi drzwiami a łózkiem, to nie ma na co zagospodarować za bardzo. jakieś szafki? do których nie ma dostępu bo trzeba przeleźć przez łóżko, albo dostęp jest tyko z zewnątrz vana. generalnie słabo z przetłoczeniami, może w innych autach jest inaczej, ale w tranzolu to się nie spina.

2 godziny temu, Cichy56 napisał(a):

Jestem ciekawy ile czasu dajesz sobie na budowę?

Do wiosny, więc jakieś 8 miesięcy (teraz latem nie będę miał za bardzo czasu, tylko jakieś przymiarki; jesienią zacznę na poważniej)

2 godziny temu, mundek28 napisał(a):

A jaka jest długość tego łóżka w obecnym stanie i czy to jest najszersze miejsce budy

Trucker już wszystko napisał. Generalnie wszystkie blaszaki są najszersze w tym mejscu, gdzie blacha jest przetłoczona na okna w werjsach osobowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jak była taka możliwość...

Ale też wiem po sobie, jak robię 4-6 max 8h to przynosi to spora frajdę, inaczej jest tylko gonieniem roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

nie biorę, one są dla mnie mało utylitarne. To roziwązanie takie trochę desperackie jak już nie ma innej opcji:
-Trzeba by włozyć nogi i głowę do jakiejś wnęki, ale to może by było do przeżycia, ale najwazniejsze jest, że ta wnęka zaczynała by się dopiero jakieś 30-40 cm od linii tylnich drzwii. Zanim się zacznie przetłoczenie na okno, gdzie można dac to poszerzenie, jest jeszcze tylni słupek  konstrukcyjny, który ma jakieś 17cm, potem jeszcze jest następny kawałek neutralnej blachy między słupkiem a przetłoczeniem, (jakieś kable pod nią idą, chyba do świateł tylnich/kamerki cofania). W końcu jak się zacznie przetłoczenie, to ono nie jest prostokątne, tylko tam jest z tyłu taki jakiś od dołu trójkąt, który opada dopiero po kilkunastu cm, jeszcze zaokrąglenie. Dopiero tam można by montowac przetłoczenie. Więc łózko by mogło byc umiejscowione dopiero jakieś 40cm od tylnich drzwii. No to jak mam dać powiedzmy 160cm szerokości łóżko 40cm od tylnich drzwii, to daje 200cm od tylnich drzwii do końca łóżka. No to już lepiej dać wzdłóż - wtedy można dać do samych drzwi nie przejmując się ani przetłoczeniami ani słupkami a i tak łóżko skończy się w tym samym mieejscu co łóżko w poprzek.W dodatku te 40cm międyz tylnimi drzwiami a łózkiem, to nie ma na co zagospodarować za bardzo. jakieś szafki? do których nie ma dostępu bo trzeba przeleźć przez łóżko, albo dostęp jest tyko z zewnątrz vana. generalnie słabo z przetłoczeniami, może w innych autach jest inaczej, ale w tranzolu to się nie spina.

Do wiosny, więc jakieś 8 miesięcy (teraz latem nie będę miał za bardzo czasu, tylko jakieś przymiarki; jesienią zacznę na poważniej)

Trucker już wszystko napisał. Generalnie wszystkie blaszaki są najszersze w tym mejscu, gdzie blacha jest przetłoczona na okna w werjsach osobowych. 

Ale takie rozwiązanie funkcjonuje :) i są tacy którzy sobie to zamontowali :)ja zrobilem

spanie wzdłuż i jestem zadowolony :) mniej podłogi  do sprzątania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śpią dwie osoby po 193 to kijowo ale takie przypadki są chyba rzadkie bo kobiet takich jak na lekarstwo a dwaj koledzy też chyba rzadko z sobą sypiają.

A jeżeli już to najczęściej jeden z nich to konus bo chyba robi za kobitkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 05:00, Misio napisał(a):

... jak robię 4-6 max 8h to przynosi to spora frajdę, inaczej jest tylko gonieniem roboty...

W praktyce to czasem te "4-6 max 8h" przelecą przy rozkminianiu jakiejś błahostki i człowiek nawet nie zauważy, że kolejny dzień pracy minął, a roboty nie ubyło. :sciana:

Ja myślałem, że skończymy nasz projekt z kilka miesięcy, zrobiło się ich 30. :wacko:

W dniu 26.07.2023 o 05:30, rtwppk napisał(a):

Ale takie rozwiązanie funkcjonuje :) i są tacy którzy sobie to zamontowali :)ja zrobilem

spanie wzdłuż i jestem zadowolony :) mniej podłogi  do sprzątania :) 

Marcin Siemcio, nasz rodak z NY, budujący Sprintera tak zrobił, super to wyszło. On jest na FB jako "Z wizytą na Ziemi". Ale Sprinter wąski, więc nie da się inaczej - albo wzdłuż, albo poszerzenia.

My zrobiliśmy rozsuwane łóżko, też w praktyce się doskonale sprawdza. Gdybym jeszcze raz budował kampera, to w ogóle zrobiłbym trochę inaczej - za bazę wziął krótszego, L3H3, AWD i zrobił rozsuwane łóżko. Wtedy, zostawiając inne wymiary z mojego projektu, łóżko miałoby od ściany do ściany 185 cm, a wzdłuż 140 po rozsunięciu, 90 bez rozsuwania. Ale to wersja dla singla, więc jak po rozwodzie sąd przyzna kampera żonie, to tak zrobię w moim nowym vanie. Dopóki jednak jeździmy razem, łóżko 200x185 sprawdza się doskonale. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.