Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Mam 4 popołudnia na zamontowanie... Mam nadzieję że się uda

Proponuję żebyś sprawdził krzywiznę blachy bo okno jest delikatnie wygięte i żeby nie prężyć ścian warto listwy które będą od środka też dopasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac28 napisał(a):

żebyś sprawdził krzywiznę blachy

Zgadza się, okno i van mają krzywiznę, listewki boczne musza być nieco zeszlifowane. Dzięki za wskazówkę. ? właśnie się zabieram za mierzenie, dopasowywanie i przycinanie listewek na ramkę. Może chociaż ta ramkę by się udało dziś sklecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka Nie chce tutaj robić reklamy ale jeśli będziesz potrzebował adresu sklepów z zawiasami i gniazdkami/przełącznikami to mogę podpowiedzieć. Trochę naszukałem się korzystniejszych cen niż w sklepach kempingowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lbuster napisał(a):

Gdzie lecicie po zamontowaniu?

jeszcze nie wiadomo, ale chciałbym zahaczyć o Alpeczki

 

3 godziny temu, mac28 napisał(a):

z zawiasami i gniazdkami/przełącznikami to mogę podpowiedzieć.

Podrzuć, na pewno się przyda. Dobre sklepy co nie cebulują warto promować

Udało się trochę wyprofilować listewki, skleić i skręcić ramkę (wkręty + klej), schnie sobie,
szkoda że nie oferują gotowych ramek-adapterów, wolał bym to kupić gotowe niż tak rzeźbić),

1690924843484.thumb.jpg.a1d62ede4ed1a1d22ae3a21520fed5ac.jpg

Przygotowałem szablon do ciachania forda :wacko: liczę na to, że to się uda przykleić solidnie do drzwi, power tape + jakieś plastry dwustronnej taśmy, żeby się nie przesuwało i jechać wyrzynarką po tej tekturze. Stresująca operacja mnie jutro czeka. Duży minus dla belluny, że szablonu nie było w zestawie. Drzwiczki serwisowe do thetforda, które kupiłem w zimie miały dołączony gotowy szablon i do tego w 2 egzemplarzach..

1690924843476.thumb.jpg.8c379277d2ecea3bd87fc766807f24ed.jpg

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Stresująca operacja

Rozumiem doskonale. Radzę mierzyć zawsze jeden raz więcej dla pewności. Ja wyciąłem za pierwszym razem za duży otwór ale na szczęście w blasze która miała być wklejania zamiast stałego okna. Drugi raz już wyszło idealnie. W tych oknach ramka jest bardzo cienka i wiem jak bardzo trzeba uważać. 

https://www.okucia-shop.pl/

https://www.dobregniazdka.pl/category/berker-integro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było okropne przeżycie. Jak u dentysty.. po jakichs dobrych 2 godzinach przymiarek, wielokrotnego mierzenia, naklejania i stresująceg borowania, okazało się że dobrze zmierzone. Pustka pasuje do okna. Krawędzie cięć pomalowałem.. 

Super, że jest ta wiata, nie trzeba się martwić czy będzie lało czy nie. Co najwyżej czy koty będą zwiedzać forda.

Chce ktoś kawałek zielonej blachy? ?

 

 

IMG_20230802_190736.jpg

IMG_20230802_192935.jpg

IMG_20230802_193504.jpg

A takie fajne nowe auto było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To było okropne przeżycie. Jak u dentysty.. po jakichs dobrych 2 godzinach przymiarek, wielokrotnego mierzenia, naklejania i stresująceg borowania, okazało się że dobrze zmierzone. Pustka pasuje do okna. Krawędzie cięć pomalowałem.. 

Super, że jest ta wiata, nie trzeba się martwić czy będzie lało czy nie. Co najwyżej czy koty będą zwiedzać forda.

Chce ktoś kawałek zielonej blachy? ?

 

 

IMG_20230802_190736.jpg

IMG_20230802_192935.jpg

IMG_20230802_193504.jpg

A takie fajne nowe auto było..

Blachę narazie zachowaj na wypadek jak okno okaże się mniejsze :) …. Takie tam śmieszki sytuacyjne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że otwierasz się na świat :D

No to już z górki, masz już doświadczenie z borowaniem, więc kolejne dziurki nie będą problemem :ok:

Blachę też bym zachował, jak chłopaki sugerują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.