Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa, to inna bajka. Ja miałem wyobrażenie, że przy przyspieszaniu.

Z serii, nie znam się, a się wypowiem, to według mnie, przy dość mocnym dieselu, przy zrzucaniu biegów na niższe przy małej prędkości, będziesz miał duże opory silnika. Jak dla mnie dobry znak przy zjeżdżaniu z górek i hamowaniu silnikiem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony odebrany z serwisu: jakiś radar był krzywo przykręcony, (made in germany, jakżesz mogło by być inaczej..).
Poprawili i działa. 

W dniu 18.07.2023 o 20:08, lbuster napisał(a):

Ja miałem wyobrażenie, że przy przyspieszaniu.

a nie, przy przyśpieszaniu jest ok;

Z innej beczki: polecacie (bo fajne, trwałe itp) albo nie polecacie (bo kupa) okna jakiegoś konkretnego producenta?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Zielony odebrany z serwisu: jakiś radar był krzywo przykręcony, (made in germany, jakżesz mogło by być inaczej..).
Poprawili i działa. 

a nie, przy przyśpieszaniu jest ok;

Z innej beczki: polecacie (bo fajne, trwałe itp) albo nie polecacie (bo kupa) okna jakiegoś konkretnego producenta?

Ja wziąłem wszystkie Dometic S4 Okno uchylne,

ale mega polecam Dometic FanTastic Vent 7350 Wentylator z oknem dachowym, 400 x 400 mm … Ten wentylatorek z pilotem robi latem robotę :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rtwppk napisał(a):

Ja wziąłem wszystkie Dometic S4 Okno uchylne,

ale mega polecam Dometic FanTastic Vent 7350 Wentylator z oknem dachowym, 400 x 400 mm … Ten wentylatorek z pilotem robi latem robotę :) 

 

 

Powiem szczerze, że z Dometica jedynie lodówka jak na razie się nie popsuła - (nowa ok. 13 tyś. zł). W ciągu dwóch lat przygód z Dometic to: roleta zaciemniająca w Heki2- popękana - reklamacja odrzucona, moskitiera w Heki2- skurczyła się o 2cm - reklamacja odrzucona, nieszczelne drzwiczki od toalety i bardzo ciężko się zamykające - wymieniono na nowe - bez rezultatu, kibelek trzeszczy, że ciężko się skupić ;),  gumka od rusztu kuchenki - popękana - reklamacja odrzucona, skorodowane uchwyty szyby kuchenki -  już po gwarancji, energoblok - zwarcie wewnętrzne - już po gwarancji - uszkodzenie co prawda powstało po problemie z prądem na kempingu, ale na cały kemping, tylko u mnie wywaliło energoblok. Kiedyś produkty Waeco/Dometic kojarzyły mi się z czymś drogim i dobrym - dziś tylko z drogim. Niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

okna jakiegoś konkretnego producenta

Ja montowałem wszystkie (prócz fiamma vent) z belluna.eu, chińszczyzna ale z ich logiem więc może pewniejsza. Ja jestem zodowolony ale nie mam doświadczenia z innymi-z przyczepą trudno porównać. IMG_20220815_193523.thumb.jpg.6717cdae930f58365dc65c38a06d7fb9.jpg

Boczne są z promieniem dopasowanym do krzywizny ściany. IMG_20220817_182905.thumb.jpg.59b2e7e737b09fd2ef1efe8608563e09.jpg

Tylne proste z bezstopniowym otwarciem. IMG_20221019_144923.thumb.jpg.7171eeaeef061c1addfc5e8b5f3c8c37.jpg

IMG_20221019_171742.thumb.jpg.aaf952178254150bf43323b37b271dd7.jpg

Dachowe z oświetleniem bardziej neutralnej niż ciepłej barwy. IMG_20230406_153953.thumb.jpg.7d95c51bccb2106b1d65b67470e6e2fb.jpg

Na tym zdjęciu widać że tylne jest odrobinę wklęsłe środkiem ale podobno w "firmowych" też się zdarza. 

Cenowo raczej nie ma porównania do Dometica. Jeśli kiedyś będziesz w Czewie mogę zaprezentować, ja jeśli potrzebowałbym kolejnych to też z tej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mac28 napisał(a):

Na tym zdjęciu widać że tylne jest odrobinę wklęsłe środkiem ale podobno w "firmowych" też się zdarza. 

Cenowo raczej nie ma porównania do Dometica. Jeśli kiedyś będziesz w Czewie mogę zaprezentować, ja jeśli potrzebowałbym kolejnych to też z tej firmy

Ja przy wyborze Dometica kierowałem się tylko dostępnością części zapasowych i tym, że każdą pierdołę idzie kupić. Cena odgrywała 2 plan zwłaszcza że mam 2 okienka+ jedno dachowe … ale ten bajer z wentylatorem widziałem w pracy i byłem nim zachwycony. Potwierdzam jego skuteczność, funkcjonalność automatyki i narazie bezawaryjną pracę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewien tych okien ale znalazłem je przez niemieckie fora na których były polecane. Nie jestem w stanie porównać do innych bo nie miałem jeszcze takich ale dla mnie się sprawdzają i nie ukrywam że jeśli cenowo byłyby porównywalne z firmowymi to dla pewności montowałbym te ze znanymi znaczkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mac28 napisał(a):

Nie byłem pewien tych okien ale znalazłem je przez niemieckie fora na których były polecane. Nie jestem w stanie porównać do innych bo nie miałem jeszcze takich ale dla mnie się sprawdzają i nie ukrywam że jeśli cenowo byłyby porównywalne z firmowymi to dla pewności montowałbym te ze znanymi znaczkami. 

Jeśli jesteś z wyboru zadowolony to w pełni popieram :). Dla mnie znaczek tez nie specjalnie ma znaczenie. „Koledzy” zwrócili uwagę na z części zamienne i to do modeli sprzed 10, 15 lat i to do mnie przemówiło :). Padło na Dometica … narazie nie narzekam :) ale to dopiero trzeci rok od zamontowania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie pamiętam gdzie kupiliśmy nasze okno, ale jest to zwykłe, wąskie, odchylane okienko z siatką na komary, bez wbudowanej zasłony blokującej światło. W Fordzie nie ma zbyt wiele miejsca na wysokość nad łóżkiem, ze względu na przetłoczenia fabryczne ścian.

Myślę, że warto pamiętać, by było odchylane, a nie przesuwane, jak widzę w wielu "samoróbkach", bo odchylane zabezpiecza przed deszczem. Zasłonę od światła rozwiązaliśmy w ten sposób, że mamy 6 magnesów i blaszki wszyte w zasłonę i ją przyklejamy tak do ściany. W nocy zasłania światło, a ciągle szparami przepuszcza świeże powietrze.

 

DSC04663.JPG

DSC04664.JPG

DSC04667.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Trucker Hiob napisał(a):

Ja już nie pamiętam gdzie kupiliśmy nasze okno, ale jest to zwykłe, wąskie, odchylane okienko z siatką na komary, bez wbudowanej zasłony blokującej światło. W Fordzie nie ma zbyt wiele miejsca na wysokość nad łóżkiem, ze względu na przetłoczenia fabryczne ścian.

Myślę, że warto pamiętać, by było odchylane, a nie przesuwane, jak widzę w wielu "samoróbkach", bo odchylane zabezpiecza przed deszczem. Zasłonę od światła rozwiązaliśmy w ten sposób, że mamy 6 magnesów i blaszki wszyte w zasłonę i ją przyklejamy tak do ściany. W nocy zasłania światło, a ciągle szparami przepuszcza świeże powietrze.

 

DSC04663.JPG

DSC04664.JPG

DSC04667.JPG

Ty budowałeś swoje auto w innym świecie :) tak należy powiedzieć … to co możesz kupić w REI czy BassProShops to naprawdę inna rzeczywistość. O akcesoriach dedykowanych już nawet nie wspominam :) szukałem w EU siłowników elektrycznych 600kg 1,6m … nie do dostania :) W USA nawet walmart miał na stanie :) …. Inny świat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac28 @Trucker Hiob czy macie okna w drzwiach suwanych i jeśli tak, to jakiej wielkości?

Mierzyłem ten otwór o dziwnym kształcie (nit o trapez, nie to romb, dono.. tak mniej więcej ma.105x65 cm, tzn taki prpstokat by bez problemu wszedł. Zastanawiam się czy kupić max duże dostępne okno które tam się zmieści, czy jednak nieco mniejsze

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi, dziś wieczorkiem sobie popatrzę co tam internety mają w ofercie i jakie rozmiary są dostępne.

Dla mnie też znaczek nie ma znaczenia, ale chciałbym żeby miały dobre parametry/funkcje, czyli podwójna szyba, moskitiera, zasłonka, otwierane do góry , (żeby można było podczas  umiarkowanego deszczu uchylić), żeby dobrze tłumily dźwięk. 

Części zamienne to też ważna opcja o ile cena byle częśći okna nieoficjalnienie wyprodukowanego w ?? przekraczaa 70% ceny nowego okna oficjalnie wyprodukowanego w ?? .. tak to bywa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

@mac28 @Trucker Hiob czy macie okna w drzwiach suwanych i jeśli tak, to jakiej wielkości?

Nasz blaszak fabrycznie miał okna w tylnych i odsuwanych drzwiach. Na noc zasłonięte termicznymi matami na przyssawki. Tych w tylnych drzwiach niemalże nigdy nie zdejmuję - jedynie rano odchylam, by zobaczyć jaka pogoda. Tylne drzwi śmiało mogłyby być bez okien.  W bocznych częściej zdejmuję matę, ale też nie zawsze. W vanie w nocy się śpi, w dzień jedzie, a jak się stoi, to drzwi są odsunięte. Jedynie w deszczowe dni dobrze jest zdjąć zasłonkę, by było w aucie więcej światła. 

11 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Dla mnie też znaczek nie ma znaczenia, ale chciałbym żeby miały dobre parametry/funkcje, czyli podwójna szyba, moskitiera, zasłonka, otwierane do góry , (żeby można było podczas  umiarkowanego deszczu uchylić), żeby dobrze tłumily dźwięk. 

Okno które ja mam to pojedyncza szyba, ale zasłonka, ta mocowana na magnesy, która nie jest integralną częścią okna, ma wszytą izolację "thinsulate", która także tłumi dźwięki.  Rozwiązanie może nie tak eleganckie jak okno z podwójnymi szybami, wbudowaną zasłonką itp. ale w praktyce zdaje egzamin i na dodatek nie ma się tam co zepsuć. 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

@mac28 @Trucker Hiob czy macie okna w drzwiach suwanych i jeśli tak, to jakiej wielkości?

Mierzyłem ten otwór o dziwnym kształcie (nit o trapez, nie to romb, dono.. tak mniej więcej ma.105x65 cm, tzn taki prpstokat by bez problemu wszedł. Zastanawiam się czy kupić max duże dostępne okno które tam się zmieści, czy jednak nieco mniejsze

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi, dziś wieczorkiem sobie popatrzę co tam internety mają w ofercie i jakie rozmiary są dostępne.

Dla mnie też znaczek nie ma znaczenia, ale chciałbym żeby miały dobre parametry/funkcje, czyli podwójna szyba, moskitiera, zasłonka, otwierane do góry , (żeby można było podczas  umiarkowanego deszczu uchylić), żeby dobrze tłumily dźwięk. 

Części zamienne to też ważna opcja o ile cena byle częśći okna nieoficjalnienie wyprodukowanego w ?? przekraczaa 70% ceny nowego okna oficjalnie wyprodukowanego w ?? .. tak to bywa ?

 

Osobiście uważam, że lepiej dwa małe okna niż jedno duże. Camperowe okno jest piętą Achillesową zamknięcia campera. One przed fachowcem otwierają się same :) a przez mniejsze ciężko się przecisnąć :) . Drzwi zabezpieczysz ale już dużego okna nie.  Oczywiście wielu powie światło, widoki … to daje moskitiera na całych drzwiach i one otwarte :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja, ale po chwili zastanowienia, ni cholery nie jest to aktualne w przypadku campervana: wystarczy już okno 20x20cm a jak zlodziej je wygrzmoci, to wsadzi rękę, (albo jakiś uchwyt) i otworzy drzwi za klamkę od środka.

Nie ma się co tym przejmować, jak się będą chcieli włamać to się wlamią, w dobie kiedy auto można otworzyć przez internet to zamykanie auta chroni wyłącznie przed niedźwiedziami, wilkami i lisami :)

każdy chlystek otworzy to auto przez sieć, a nawet silnik odpali...

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Niby racja, ale po chwili zastanowienia, ni cholery nie jest to aktualne w przypadku campervana: wystarczy już okno 20x20cm a jak zlodziej je wygrzmoci, to wsadzi rękę, (albo jakiś uchwyt) i otworzy drzwi za klamkę od środka.

Nie ma się co tym przejmować, jak się będą chcieli włamać to się wlamią, w dobie kiedy auto można otworzyć przez internet to zamykanie auta chroni wyłącznie przed niedźwiedziami, wilkami i lisami :)

każdy chlystek otworzy to auto przez sieć, a nawet silnik odpali...

Tu mam dla Ciebie rozwiązanie ale to na priv :) 

Przemyśl :) blokady na drzwi mogą być różne … jest przynajmniej kawałek blachy i można coś wykombinować … 

Nie namawiam ale ja to brałem pod uwagę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.