Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Dziś znalazłem parę minut żeby sprawdzić coś, czego się obawiałem: czy drzwi się otworzą z założonym bagażnikiem rowerowym na hak. Otwierają się! Super, obawiałem się że będzie z tym problem.

 

 

Spróbuj jeszcze z rowerami. Chyba, że pierwszy od samochodu będzie dziecięcy to masz szanse na otwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Mniej niż centymetr luzu, ale funguje

Super, a jak jeszcze drzwi możesz otworzyć o 180 stopni, to i dojście masz bardzo dobre :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Cichy56 napisał(a):

jaki to model?

Atera Strada DL3

bagażnik mam juz prawie 7 lat, a bardzo dużo z nim jeżdżę, nawet zimą gdy na drogach sama sól. Polecam. Co jakiś czas tylko trzeba smarować ten mechnizm szufladowy

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

jak jeszcze drzwi możesz otworzyć o 180 stopni,

nawet 270 ;)

mają magnesy - przyklejają się nimi do burty, bardzo fajne rozwiązanie

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Atera Strada DL3

bagażnik mam juz prawie 7 lat, a bardzo dużo z nim jeżdżę, nawet zimą gdy na drogach sama sól. Polecam. Co jakiś czas tylko trzeba smarować ten mechnizm szufladowy

Dzięki. Zamówiłem model DL 2 i mam nadzieję że będzie pasował do Vivaro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cichy56 napisał(a):

Dzięki. Zamówiłem model DL 2 i mam nadzieję że będzie pasował do Vivaro

powinien pasować, choć to zależy od wielu czynników. A tam masz klapę otwieraną do góry, czy też dwuskrzydłowe wrota? 

6 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Zagrał bym w lotto :) … masz szanse na duża wygraną :) 

nie umiem w to grać ;) 

Dziś uczyłem się używać takiego oto narzędzia do wkrętarki.

1690317972628.thumb.jpg.5294c007ef15418d5114867fb441e05d.jpg

Po paru próbach na boku, pierwsza nitonakrętka została w fordzie umieszczona ;) 

1690317972619.thumb.jpg.3780775a0555a202ada4728e40ec205b.jpg

a następnie skleciłem na szybko legowisko w baraku..

1690317972612.thumb.jpg.c329b5a9acdee2f25a1d0347c624eb20.jpg

Na to tetris z materaców z czerwonego, oczywiście nic nie pasuje, ale przynajmniej jest ruski klimat. 

1690317972605.thumb.jpg.7ae0b14c8f5ca329f5915da1130d01d1.jpg

Pytanie do znawców: Czy to już jest kamper? mogę już uznać konwersję za dokończoną, czy muszę coś jeszcze donitować? Dywan na ścianę i Portret Lenina?
W weekend testy jeżdżenia z bagażnikiem z rowerami i spania w poprzek. (Wleń, camping Zarzecze na Dolnym Śląsku) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

powinien pasować, choć to zależy od wielu czynników. A tam masz klapę otwieraną do góry, czy też dwuskrzydłowe wrota? 

nie umiem w to grać ;) 

Dziś uczyłem się używać takiego oto narzędzia do wkrętarki.

1690317972628.thumb.jpg.5294c007ef15418d5114867fb441e05d.jpg

Po paru próbach na boku, pierwsza nitonakrętka została w fordzie umieszczona ;) 

1690317972619.thumb.jpg.3780775a0555a202ada4728e40ec205b.jpg

a następnie skleciłem na szybko legowisko w baraku..

1690317972612.thumb.jpg.c329b5a9acdee2f25a1d0347c624eb20.jpg

Na to tetris z materaców z czerwonego, oczywiście nic nie pasuje, ale przynajmniej jest ruski klimat. 

1690317972605.thumb.jpg.7ae0b14c8f5ca329f5915da1130d01d1.jpg

Pytanie do znawców: Czy to już jest kamper? mogę już uznać konwersję za dokończoną, czy muszę coś jeszcze donitować? Dywan na ścianę i Portret Lenina?
W weekend testy jeżdżenia z bagażnikiem z rowerami i spania w poprzek. (Wleń, camping Zarzecze na Dolnym Śląsku) 

Jeśli będę za marudny zwróć mi uwagę :) - przy wierceniu w „nowym” aucie pamiętaj o zasmakowaniu każdej dziury środkiem zabezpieczającym antykorozyjnie :) idealny w zielonym kolorze …

Jak patrzę na te Twoje blaszane ściany … dostaje wysypki uczuleniowej bo widzę ile Cię pracy czeka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już zieloną farbę, ale nic nie wierciłem na razie. Fabrycznie jest pierdyliard otworów 8/10mm, (nie mierzyłem, ale idealnie włażą śruby M8), wykorzystałem kilka - tam gdzie się nie dało dostać ręką, dałem nitonakrętkę. Pozostałe zwykła śruba m8. Pojedyncze otwory mają już fabrycznie wspawane gwinty m8, jest takich kilkanaście w całym aucie w róznych miejscach. Nie mam bladego pojęcia do czego to jest przeznaczone. Może do montażu jakichś sytemów mocowań typu airline. W każdym razie na pewno się przydadzą takie gotowe punkciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

mam już zieloną farbę, ale nic nie wierciłem na razie. Fabrycznie jest pierdyliard otworów 8/10mm, (nie mierzyłem, ale idealnie włażą śruby M8), wykorzystałem kilka - tam gdzie się nie dało dostać ręką, dałem nitonakrętkę. Pozostałe zwykła śruba m8. Pojedyncze otwory mają już fabrycznie wspawane gwinty m8, jest takich kilkanaście w całym aucie w róznych miejscach. Nie mam bladego pojęcia do czego to jest przeznaczone. Może do montażu jakichś sytemów mocowań typu airline. W każdym razie na pewno się przydadzą takie gotowe punkciki.

Czujny :) to się chwali :) … u mnie w Masterze tego nie było :( … ale jeśli tak jest to może wszystkie ścianki np. od WC możesz tak zaprojektować by wykorzystać te oryginalne … chociaż pitole i tak będziesz musiał zrobić z podłogi, ścian prawie ser od nowych dziurek. :) 

A jak się położyłeś na tej prowizorycznej sofie :) luz był przy głowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie, nawet spoko, chociaż przywaliłem już łbem w blachę :P ale miejsce jest, mieszczę się. Jeszcze jednak dojedzie izolacja. Mam jakieś 2 płyty styropianowe 2cm, to może uda mi się je jakoś umieścić do testów. No i co innego poleżeć 2 minuty, co innego kilka nocy pod rząd. Przekonamy się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Pierwsze wrażenie, nawet spoko, chociaż przywaliłem już łbem w blachę :P ale miejsce jest, mieszczę się. Jeszcze jednak dojedzie izolacja. Mam jakieś 2 płyty styropianowe 2cm, to może uda mi się je jakoś umieścić do testów. No i co innego poleżeć 2 minuty, co innego kilka nocy pod rząd. Przekonamy się niebawem.

Są te nakładki poszerzające ale nie wiem czy bierzesz to pod uwagę? Mi osobiście to się za bardzo nie podoba . I zwiększa się szerokość busa :) co prawda nie jest to szersze od lusterek ale mimo wszystko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

W weekend testy jeżdżenia z bagażnikiem z rowerami i spania w poprzek. (Wleń, camping Zarzecze na Dolnym Śląsku) 

hmmm za daleko :(

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Pytanie do znawców: Czy to już jest kamper?

kamper musi mieć łazienkę/toaletę ;) inaczej jest to wóz turystyczny... :)

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Jak patrzę na te Twoje blaszane ściany … dostaje wysypki uczuleniowej bo widzę ile Cię pracy czeka :) 

Ja na to całkiem inaczej patrzę... dla mnie budowa jest niemalże tak samo fajna jak podróżowanie.

i w duchu zazdroszczę, że kolejna osoba już zaczyna budowę, a ja nie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.