Skocz do zawartości

Kamper Benimar Tessoro - Ford Transit 2022 - wada fabryczna


ajsmen3

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, ajsmen3 napisał:

Czyli stawiasz na pierwszym miejscu interes serwisu i salonu (co mnie dziwi i jest zupełnie nie zrozumiałem, chyba, że pobierasz za to wynagrodzenie)- bo może jednak "biedne firmy" ktoś niesłusznie oczernia - a masz gdzieś opinie prosto od użytkownika - zakładasz, że na pewno kłamię...

Tak, mam stałą współpracę z ACK i Fordem. 

Widzisz, starałem się Ci pomóc, dałem link jeden, drugi. Napisałem CI DWA RAZY że rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale pisząc w taki sposób wygląda to mało wiarygodnie!. Nigdzie nie napisałem że NA PEWNO KŁAMIESZ. Mogę tylko wnioskować, że jesteś w emocjach, a one nie są najlepszym doradcą.
Nie liczę już totalnie na to że zrozumiesz. Zauważ że gdybym chciał sprawę uciszyć, to tematu już by dawno nie było, a tak dzięki również mojej odpowiedzi, dostałeś sporo atencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, jacek00 napisał:

Przecież serwis Benimara masz w Ożarowie Mazowieckim. Mobitech jest oficjalnym dealerem i prowadzi również serwis gwarancyjny dla Benimara. 

Szczerze nie wiedziałem o tym. Skupiłem się na kontakcie ze sprzedawcą.

15 minut temu, peja76 napisał:

Nie brałem udziału w tej dyskusji więc może być ciężko ale zobaczę.

@ajsmen3 i jak to wszystko? czekam i nic, normalny użytkownik spytał by się jakie owiewki, osłony na szyby ITP a tu :niewiem:

@Tomii chyba miałeś rację, Wyjeb...........

Dzięki @peja76. Przyjąłem do wiadomości informację o owiewkach. Wybacz, że nie dopytuje o szczegóły, ale uznałem, że poradzę sobie w razie czego ze znalezieniem pasujących owiewek na szybę. 

Temat wentylacji na pewno będę musiał jeszcze wybadać. Ewentualnie osuszacz powietrza?

W każdym bądź razie najbardziej uszczęśliwiło by mnie rozwiązanie kompleksowe problemu zalewania komputera przez Forda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ajsmen3 napisał:

W każdym bądź razie najbardziej uszczęśliwiło by mnie rozwiązanie kompleksowe problemu zalewania komputera przez Forda...

Ale to nie Ford spaprał sprawę, bo miliony takich Fordów jeździ po drogach i nic się nie dzieje. Problem pojawia się w związku z bytowaniem w pojeździe i IMO nie do końca umiejętnym użytkowaniem takiego pojazdu. Fizyki nie oszukasz, woda się skrapla i skraplać będzie. Trzeba temu zapobiegać, tak jak napisał @peja76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał:

Tak, mam stałą współpracę z ACK i Fordem. 

Widzisz, starałem się Ci pomóc, dałem link jeden, drugi. Napisałem CI DWA RAZY że rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale pisząc w taki sposób wygląda to mało wiarygodnie!. Nigdzie nie napisałem że NA PEWNO KŁAMIESZ. Mogę tylko wnioskować, że jesteś w emocjach, a one nie są najlepszym doradcą.
Nie liczę już totalnie na to że zrozumiesz. Zauważ że gdybym chciał sprawę uciszyć, to tematu już by dawno nie było, a tak dzięki również mojej odpowiedzi, dostałeś sporo atencji. 

Rozumiem, rozumiem :) 

Już wiele uzyskałem z tego wątku, przede wszystkim, że temat jest jednak znany i co może być jego przyczyną. Także doceniam i dziękuję!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat jestem na polskim forum forda w dziale transita,+ na anglojęzycznym forum forda transita + na fb na międzynarodowej grupie użytkowników campervanów na bazie transita: do tej pory nikt nie pisał o takim przypadku. Raczej więc skłaniał bym się do tego, że nie jest to powszechna usterka. Skoro producent zabudowy o niej wie, to znaczy że akurat w jego produktach się to powtarza; (wnioski nasuwają się same). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

Ale to nie Ford spaprał sprawę, bo miliony takich Fordów jeździ po drogach i nic się nie dzieje. Problem pojawia się w związku z bytowaniem w pojeździe i IMO nie do końca umiejętnym użytkowaniem takiego pojazdu. Fizyki nie oszukasz, woda się skrapla i skraplać będzie. Trzeba temu zapobiegać, tak jak napisał @peja76

Zgoda, tak czy inaczej trzeba będzie skupić się na wentylacji.

Ale pytanie czemu hermetycznie zamknięty komputer z zabezpieczonymi gniazdami przed wodą przecieka? Chyba nie tak powinno być. A jeżeli woda się skrapla i dociera do komputera to moim zdaniem Ford powinien zabezpieczyć go dokładniej, albo umiejscowić w innym miejscu...

 

10 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Od paru lat jestem na polskim forum forda w dziale transita,+ na anglojęzycznym forum forda transita + na fb na międzynarodowej grupie użytkowników campervanów na bazie transita: do tej pory nikt nie pisał o takim przypadku. Raczej więc skłaniał bym się do tego, że nie jest to powszechna usterka. Skoro producent zabudowy o niej wie, to znaczy że akurat w jego produktach się to powtarza; (wnioski nasuwają się same). 

Producent twierdzi, że to wada konstrukcyjna Forda... 

I tak właśnie odbijam się od ASO i Zabudowy. I bądź tu Pan mądry...

 

Ale zgodzę się z wami i napiszę jeszcze raz, trzeba będzie pomyśleć nad usuwaniem wilgoci (osuszacz, owiewki). Mimo wszystko niesmak pozostaje, bo samochód jest praktycznie nowy i tu już takie przeboje.

 

Bardzo mnie ciekawi co odpiszą inne wypożyczalnie kamperów, które mają Benimary w swojej ofercie - napisałem do nich maila i otrzymałem na razie jedną odpowiedź, gdzie znają i potwierdzają problem z nieszczelnym komputerem.

Edytowane przez ajsmen3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ajsmen3 napisał:

 

Ale pytanie czemu hermetycznie zamknięty komputer z zabezpieczonymi gniazdami przed wodą przecieka?

Jak myślimy o tym samym komputerze to on raczej szczelnie nie jest zamknięty. Rozumiem że mowa o tym wewnątrz pojazdu, no chyba że 2022r ma inny jak mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

Jak myślimy o tym samym komputerze to on raczej szczelnie nie jest zamknięty. Rozumiem że mowa o tym wewnątrz pojazdu, no chyba że 2022r ma inny jak mój.

Tak, mowa o tym wewnątrz pojazdu. Jest podobno zlokalizowany po prawej stronie od kierownicy, gdzieś pod słupkiem. 

Tak jak pisałem w ASO twierdzą, że jest on zabezpieczony przed wodą...

1 minutę temu, Marcin T napisał:

@ajsmen3, napisz proszę w jaki sposób radziłeś sobie z kondensacją. Jakie działania czyniłeś, aby woda nie spływała za deskę?

Wietrzenie przodu (uchylone przednie okna - chociaż tył też był często wierzony) + uruchamianie od czasu do czasu silnika, żeby włączyć podgrzewanie przedniej szyby. Bardzo mnie irytuje zaparowana szyba z przodu, dlatego starałem się to robić dosyć często. No ale wiadomo, przez całą zimną noc ciężko mieć cały czas szyby otwarte i włączone grzanie przedniej szyby...

Edytowane przez ajsmen3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, peja76 napisał:

@ajsmen3 Witam, mam Forda 2018r na zabudowie Roller Team, co do kondensacji wody na przednich szybach to normalna sprawa, niestety trzeba wietrzyć lub zainwestować w zewnętrzne osłony, od czasu kiedy je mam to brak kondensacji, zamontowałem też owiewki na szyby, są delikatnie uchylone żeby była cyrkulacja powietrza. Nie wiem jak pod konsolą wygląda temat odprowadzenia wody bo po prostu nie zaglądałem. Dużym problemem jest na pewno zbieranie się wody na podszybiu i spływanie na skrzynie i komputer silnika który jest po lewej stronie na fartuchu (rozebrałem całe podszybie, uszczelniłem i nic nie dało bo wody z dachu tyle spływa że podszybie nie nadąża odbierać i przelewa się). Mój Tranzyt stoi pod chmurką ale jak przyjeżdzam to zakładam na przód plandekę żeby woda ściekająca z dachu nie leciała właśnie na podszybie i potem do komory silnika (trochę tej wody leci z tego dachu). Co do zabudowy Benimar to wczoraj na FB też była jakaś dyskusja nie zadowolonych użytkowników, bardzo narzekali na wykonanie.

Ps, Właściciele kamperów narzekali też na Fiat:D, jakieś pytania pytaj.

Czy to dotyczy tylko kamperów jak w twojej zabudowie czy campervanów również? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benior napisał:

Czy to dotyczy tylko kamperów jak w twojej zabudowie czy campervanów również? 

Nie wiem nie mam Kampervana ale z tego co widzę jak stoją to szyby mokre, u mnie i u @Suzu4x4 problem rozwiązały maty zewnętrzne, zero skraplania.

20221111_074817.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, peja76 napisał:

Nie wiem nie mam Kampervana ale z tego co widzę jak stoją to szyby mokre, u mnie i u @Suzu4x4 problem rozwiązały maty zewnętrzne, zero skraplania.

20221111_074817.jpg

O i dzięki temu w ogóle nie ma wody na przedniej szybie od środka? Jeden obrazek, wart więcej niż tysiąc słów... :)

Mam takie maty termiczne aluminiowe na przód, ciekawe czy dadzą podobny efekt...

Edytowane przez ajsmen3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ajsmen3 napisał:

O i dzięki temu w ogóle nie ma wody na przedniej szybie od środka?

Mam takie maty termiczne aluminiowe na przód, ciekawe czy dadzą podobny efekt...

Alumninowe są na lato, te co ja mam zimę.

Rozebrałem mojego kampera:) musiało ci się mocno skraplać bo ten komputer (skrzynka bezpiecznikowa) jest pod kolanami kierowcy i dosyć daleko od słupka, jedyna możliwość to woda musiała lecieć po ścianie i ściekać po kablach, skrzynka od góry jest otwarta i są tam bezpieczniki, więc nie jest szczelna.

20221115_145841.jpg

20221115_145934.jpg

20221115_150058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, peja76 napisał:

Alumninowe są na lato, te co ja mam zimę.

Rozebrałem mojego kampera:) musiało ci się mocno skraplać bo ten komputer (skrzynka bezpiecznikowa) jest pod kolanami kierowcy i dosyć daleko od słupka, jedyna możliwość to woda musiała lecieć po ścianie i ściekać po kablach, skrzynka od góry jest otwarta i są tam bezpieczniki, więc nie jest szczelna.

20221115_145841.jpg

20221115_145934.jpg

20221115_150058.jpg

O dzięki wielkie! Osobiście nigdy tego nie widziałem, znam tylko z opisu ASO. Z tego co mówili to wiem, że jest mniej więcej po lewej stronie od kierowcy, ale przy słupku (ty piszesz, że daleko od niego, bliżej kolumny)... Nie wiem w takim razie czemu twierdzą też, że ten moduł BCM jest zabezpieczony wodą...

 

BTW. przed chwilą rozmawiałem z ASO  - twierdzą, że komputer będzie przy dobrych wiatrach w Niemczech (w jakimś centralnym magazynie w Kolonii) 6 grudnia, a jak przy złych to 22 grudnia... A potem jeszcze tydzień zanim trafi do ASO :( Czyli jak dobrze pójdzie, ponad miesiąc w serwisie, jak źle - 2 miesiące ;( 

Ponadto mają go jakoś dodatkowo zabezpieczyć przed wodą i trochę przesunąć - chociaż patrząc na zdjęcia nie wiem jak chcą to zrobić skoro tam są mocowania na sztywno...

Pójdzie też dodatkowe uszczelnienie na podszybie - chociaż wycieku nie stwierdzili, ale widzą miejsce gdzie masy jest trochę mniej... Hmmmm...

Swoją drogą zaraz poszukam i zamówię matę na zimę taką jak masz u siebie @peja76

 

Edytowane przez ajsmen3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.