Skocz do zawartości

Face Lifting.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o wydolność alternatora, to dużo już było o tym pisane. Ja mam u siebie podłączoną lodówkę na 12V (48W, czyli 4A), mam też ogrzewanie ciepłej wody którą grzeję w czasie jazdy ( jakieś 15A muszę zmierzyć bo nawet nie wiem). Do tego oczywiście śwatła zewnętrzne samochody i przyczepy co daje dość duże obciążenie. Alternator (70A) daje sobie spokojnie radę. Ale przekroje do odbiorników prądożernych mam 4mm zarówno + jak i -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jacku-majsterklepko l, jak widać nie tylko mnie zaskoczyłeś decyzją aby udoskonalić i przebudować po swojemu przyczepe :) .

Trzymając kciuki czekam niecierpliwie na pierwsze opisy i zdjęcia z Face Liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia to raczej na wiosne, teraz to trzeba zgromadzic graty..

Mysle, ze jakis tydzien roboty i ze 2 tysie, co i tak jest duzo, bo pewnie jest to polowa wartosci mojej niezniszczalnej budki...

Ja raczej jezdze tylko na urlopy, wiec wykopsanie dwoch albo trzech dych na nowszego sprzeta raczej nie ma uzasadnienia, nowa przyczepa mnie zupelnie nie interesuje :) , wiec zostaje

zakasac rekawy i po siedemnastu latach wakacyjnych przemyslen wreszcie zrobic po swojemu...

 

J.

 

Wszystkie pomysly mile widziane, mamy czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szerokością tych klap nie przesadzaj, jak trafisz na stelaż przy wycinaniu blachy będzie problem.

 

Jakiś akumulator mały, zbiornik z wodą w kanapie i gaz powinien być chyba :). Rozwiązuje to problem kempingów miejskich które otwierają rano (np we Francji tak było). Przed są zwykle parkingi gdzie można bezpiecznie przekimać do rana. A dzięki temu co napisałem powyżej można napić się herbaty, umyć ząbki i położyć spać do otwarcia kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób w czasie pracy alternatora przy załączonej lodówce mam napięcie ok 13V, a to warunkuje sprawną pracę lodówki na tym zasilaniu.

Zapewniam, że lodówka będzie wtedy pracować tak samo sprawnie, jak na zasilaniu 230V

 

Zgadzam się , ja mam podobnie (gruby kabel prosto z aku do lodówki) ale na osobnym gnieździe 7-pin.

Kiedyś na forum próbowałem udowodnić ,że 12V chłodzi tak samo jak 230V i spotkałem się z ogólną krytyką.

Nie pomyślałem ,że podczas jazdy aku jest ładowane 14V i tyle mam na lodówce.

Ci co preferują przeciwmgielne podpięte do lodówki nie wiedzą ,że pewnie na grzałce mają ok 10-11V.

Niestety to forum już jest takie ,że jak bardziej znany forumowicz ma źle to inni też tak muszą mieć i mimo swojej niewiedzy upierają się przy rzeczach o których nie mają pojęcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, spokojnie myślę, że każdy uważnie czytający forum i tak weźmie pod uwagę wszystkie opinie i wybierze rozwiązanie dla siebie najlepsze. Dobrze, że ludzie się spierają można poznać różne punkty widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum próbowałem udowodnić ,że 12V chłodzi tak samo jak 230V i spotkałem się z ogólną krytyką.

Wystarczy spojrzeć na tabliczkę z lodówki. Moc grzałki 12voltowej jest niestety mniejsza niż grzałki 230V, a co za tym idzie lodówka na 12 voltach nie będzie nigdy chłodzić tak dobrze, co nie oznacza tego że nie będzie chłodzić wystarczająco dobrze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum próbowałem udowodnić ,że 12V chłodzi tak samo jak 230V i spotkałem się z ogólną krytyką.

Wystarczy spojrzeć na tabliczkę z lodówki. Moc grzałki 12voltowej jest niestety mniejsza niż grzałki 230V, a co za tym idzie lodówka na 12 voltach nie będzie nigdy chłodzić tak dobrze, co nie oznacza tego że nie będzie chłodzić wystarczająco dobrze.

 

Pozdrawiam!

W moim przypadku jest tak:

13V X 8A = 104W to na zasilaniu alternatora

230V X 0,43A = 98,9W to na zasilaniu 230V

(Dane amperażu spisane z lodówki)

Wniosek:

Zasilanie 12V jest równie efektywne, jak 230V - pod warunkiem właściwego doprowadzenia napięcia do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie rozmyslajac nad zmianami w mojej budce, to co Wy byscie zmienili w swoich, co was najbardziej denerwuje i jest glupio zrobione, bo moze cos podpatrze, i tak wojna i tak...

 

Bo bylo tak, ze jak jechalismy do Rumuni, to pomyslalem, ze jak sie cos w przyczepie dramatycznie zepsuje, to odkrecam tablice, spycham do rowu , zabieram wiekszosc gratow

( obliczylem, ze mi sie zmiesci, a jakby co to reszte koledzy mi zabiora ) i jade dalej z namiotem Karola/Janusza.

Tymczasem sie okazalo, ze moje mysli sie w g... zamienily na szczescie a budka sie nizniszczalna okazala.

Przepraszam Cie Budko moja i masz u mnie dozywocie. :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jacek, ja chyba na Twoim miejscu kupiłbym nowszą przyczepę i nieco mniejszą. Jak Karol/Janusz mniej będzie z Wami śmigał, to po co taki kolos?

Tylko bez urazy... wiem, że jesteś przywiązany do budki, ale może już czas na zmiany? Nowsze sztuki może nie są już aż tak solidne, ale ludzie nimi jeżdżą i biedy nie ma.

 

Modernizacja jest i czasochłonna i kasy też nie mało wtopisz. Sprzedając tą, dokładając fundusze przeznaczone na remont i kupując nowszą wszelkie udogodnienia możesz mieć w cenie.

 

Ja bym np tak zrobił na Twoim miejscu.

 

 

Jeśli to nie po Twojej myśli daj mi ostrzeżenie :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym ZMYC silikon?

 

pisałem już o tym wcześniej ale teraz będąc w castoramie sprawdziłem nazwe i Srodek do usuwania silikonu to TYTAN professional REMOVER http://www.allegro.pl/item697215052_tytan_remover_srodek_do_usuwania_silikonow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.