Skocz do zawartości

Face Lifting.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po powrocie z Rumunii, gdzie moje 32 letnie muzeum sprawowalo sie wzorowo i nie zawiodlo mnie w zadnym momencie :) , rzecz jasna o PRZYCZEPIE mowie, postanowilem, ze nie bede sie z nia rozstawal a jedynie dokonam pewnych udoskonalen.

Na te decyzje wplyw mial fakt, ze jakos do tej pory nie znalazlem przyczepy z tych nowszych, ktora bez zadnych zastrzezen spelnialaby wszystkie moje, choc wcale nie wygorowane wymagania, nabyte podczas kilkunastoletniej praktyki wakacyjnej jak rowniez obserwacja nowych przyczep troche utwierdzila mnie w przekonaniu, ze dobrze utrzymana i odpowiednio serwisowana prastara konstrukcja wcale nie jest gorsza od tych nowoczesnych...

O kamperze to juz w ogole nie mowie, w Rumuni to bysmy tylko szose i kieliszki zobaczyli...

 

Udoskonalenia beda nastepujace:

 

- przebudowa wnetrza tak aby pozbyc sie zupelnie niepotrzebej podkowy z tylu, na ktorej , szczegolnie w miejscu pod tylnym oknem nigdy nikt nie siedzial i zrobic tam na stale sypialnie, ale tak, zeby juz nigdy nie trzeba bylo burzyc lozka, zeby wyciagnac COS ze skrzyn bocznych, co implikuje koniecznosc wykonania otworow i zamontowania w scianach po obu stronach lub z tylu klap serwisowych, bedzie tam pomieszczenie na stol, krzesla i inne duperszwance, ktore obecnie podrozowaly w kiblu. Bedzie tez tam zrobione oswietlenie, zeby mozna bylo po ciemku tam zagladnac. Na wszelki wypadek, bedzie mozna tam tez zajrzec z gory po podniesieniu materaca, a od strony wnetrza zostanie zrobiona wysuwana szuflada na brudy.

Poniewaz obecnie lozko ma 190 cm szerokosci i nie wiadomo po cholere :) to wystarczy nam w zupelnosci 150 cm, bo w obecnej sypialni z przodu przyczepy jest jakies 140 cm i wystarcza, tym bardziej, ze ostatnio schudlem...

Za to, uzyskam za lozkiem, a miedzy szafa z jedne strony a blokiem kuchennym z drugiej po 40 cm wolnej przestrzeni i postawie tam szafki na wysokosc przyczepy ZAMYKANE najlepiej roleta i z polkami, zeby caly jarmark, ktory wala sie obecnie w czesci podkowiastej wreszcie zniknal z horyzontu..

Czyli potrzebne beda dwie klapy serwisowe, ale takie raczej duze, min 80/40 lub jedna na tyl jeszcze wieksza.

Macie jakis pomysl skad to wziac nie za drogo?

A ROLETE 40 cm skad?

 

- wyrzuce do niczego niepotrzebna Trume i powieksze szafe i kibel.

 

- zamontuje wiatraczek do lodowki wydmuchowy oraz zasile lodowke podczas jazdy na 12 v bezposrednio z aku auta, zeby sie nie wpinac w ZA nowoczesne systemy pancernika, mysle, ze alternator pancernika sobie z tym poradzi, co myslicie - i czy podczas jazdy wiatraczek ma chodzic?

No, to by byl potrzebny wiatraczek na 220/12 v, to chyba o taki ciezko?

 

- Akumulatora i gazu nie bedzie NA PEWNO.

 

- z przodu, w dotychczasowej sypialni bedzie stol kawkowy, on zreszta tam jest jak sie zlozy lozko, ale teraz bedzie na STALE, a w bocznej scianie schowka zaraz przy drzwiach zrobione zostana drzwiczki na BUTY, tak, zeby nie trzeba bylo burzyc kanapy.

 

- z drugiej strony zostanie zalozona nastepna klapa serwisowa taka, zeby wchodzil przez nia gril i inne tego typu smiecie.

 

- byc moze calosc zostanie na nowo pomalowana, ale kto wie czym ZMYC silikon?

 

Ciekawe co mi sie uda zrobic, bo moze byc i tak, ze lenistwo zwyciezy.. :)

 

Czyli pytania:

- klapyserwisowe - skad wziac nie za drogie za to duze?

- rolety szafkowe - skad?

- jak chlodzi lodowka podczas jazdy polaczona od aku samochodu i czy z wiatraczkiem czy bez?

- czym zmyc silikon stary?

 

Majsterklepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jacek l, I koniecznie rób foty , może Twoje pomysły i mi się przydadzą , też mam salonkę i jeździmy we dwójkę , spania tak szerokie ,że w nocy można sie szukać :) , a na tylnej kanapie raz tylko ktoś tam siedział.

 

Pomysł uważam za dobry i oby ten leń nie zwyciężył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak chlodzi lodowka podczas jazdy polaczona od aku samochodu i czy z wiatraczkiem czy bez?

Ja mam bez wiatraczka w tym że pod lodówką sporo powiększyłem fabryczny otwór żeby był większy przewiew podczas jazdy. Lód w zamrażarce mi się nie rozmraża więc w sumie lodówka chodzi dobrze, ale nie jest to to co na postoju (mniejsza moc grzałki na 12v). U Ciebie lodówka jest na bocznej ścianie więc może się to zachowywać zupełnie inaczej.

 

- rolety szafkowe - skad?

Chodzi Ci o takie rolety jak w nowych przyczepach używane są przy szafkach telewizyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ja również uważam że stare skorupy są mocne i dobrze utrzymane niczym nie ustępują nowszym konstrukcją :) ja mam starą bude i może nie wygląda imponująco ale mam w niej wszystko co mi trzeba :) i też kilka przeróbek zrobiłem Np lodówke mam podłączoną na droge do auta z tym że bez wiatraczka ale pięknie daje rade Twoje pomysły na przeróbki bardzo mi się podobają i życze powodzenia w realizacji :) Rolete możesz znaleść w przeróżnych sklepach ogólnobudowlanych itp np castorama leroy marlin a nawet całą szafke z ikei możesz dobrać :) do zmycia silikonu jest specjalny środek dostępny w castoramie, niestety nazwy nie pamiętam ale leży zawsze gdzieś między silikonami i piankami montażowymi Jeśli natomiast coś robisz silikonem to do wyczyszczenia nadmiarów użyj octu Klapy serwisowe kiedyś trafiłem na allegro i tam radziłbym szukać bo ceny będą atrakcyjne :) lub szukać po serwisach zajmujących się przyczepami i kamperami Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz podlaczane te 12 w czasie jazdy z normalnego gniazdka?, bo ja tez tak mialem, ale jak glupki kazaly zalozyc swiatlo p-mgielne to wykorzystalem ten kabel i chyba musze zalozyc calkiem osobny od razu z aku auta do lodowki przez bezpiecznik...

 

Tak, o takiej rolecie mysle, jedna od dolu do polowy, druga od gory do polowy, czyli razem 4...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lodówki to ostatnio ściągłem drzwiczki zamrażarki i jej kosztem uzyskałem na gazie w dzień +30 st. ok +3st w lodówce.

Wynik jak dla mnie zadowalający ,a piwko to w zęby szczypało. :):)

Bez wiatraczków i innych przeróbek.

12V z auta jest dobre na dłuższych odcinkach ,na krótkich nie zdaje egzaminu. (nie zdąży schłodzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz podlaczane te 12 w czasie jazdy z normalnego gniazdka?, bo ja tez tak mialem, ale jak glupki kazaly zalozyc swiatlo p-mgielne

 

gdzieś na forum ktoś pisał że przyczepy do roku prod 86 nie muszą chyba posiadać światła przeciwmgielnego? a ja właśnie na tym kablu mam podpiętą lodówke

 

Tak, o takiej rolecie mysle, jedna od dolu do polowy, druga od gory do polowy, czyli razem 4...

 

warto też poszukać w sklepach z wyposażeniem biur i sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sie bedziesz z upierdliwcem w sloneczny dzien spieral?

 

Wystarczy, ze nie mam tych idiotycznych zoltych tablic...

I nie bede mial.

 

Poza tym i tak musze pociagnac nowy, gruby kabel, bo chyba ta lodowa jednak podczas jazdy troche ciagnie pradu, bo jak patrzylem na stary kabel, to taki jakby z lekka spalony byl, no to do nigdy nie zapalonego swiatla p-mglowego to wystarczy - jakby jeszcze mi nie przyszlo do glowy jechac z przyczepa we mgle straszliwej, spokoj wole. :)

 

J.

 

No musze zobaczyc w Ciastoramie jak to wygladaja takie rolety :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no.

 

Jacek,na te klapy i żaluzję to kupę forsy wydasz.

 

Odnośnie klap to poluj na allegro na jakąś okazję,bo na razie to same nowe widzę.

 

http://moto.allegro.pl/search.php?string=klapa&from_showcat=1&category=18560&country=1

 

Żaluzję szeroką na 60 cm jak do kuchni w domu chciałem to z 800 mi krzyknęli,a wysoka to na 120cm była.

 

Będę Ci kibicował,tak jak Ty mi przy niewiadówce, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz podlaczane te 12 w czasie jazdy z normalnego gniazdka?, bo ja tez tak mialem, ale jak glupki kazaly zalozyc swiatlo p-mgielne to wykorzystalem ten kabel i chyba musze zalozyc calkiem osobny od razu z aku auta do lodówki przez bezpiecznik...

Ja mam to zrobione tak że 12 V mam podprowadzone bezpośrednio z akumulatora do gniazdka w aucie. Przed gniazdkiem mam bezpiecznik łączony na konektory i to leży sobie w bagażniku. Zarobiony mam też kabelek od światła przeciwmgielnego (też łączy się konektorkiem i podprowadzony jest w miejsce gdzie leży sobie ten bezpiecznik w bagażniku). Jak jadę na przegląd to wystarczy podmienić dwa kabelki na nóżce bezpiecznika i w gniazdku jest już tak jak chce prawo :).

W przyczepie natomias światło p-mgielne i lodówkę mam na jednym kabelku. Lodów ma swój wyłącznik natomiast światełko p-mgłowe ma na kablu doprowadzającym napięcie oprawkę na bezpiecznik. Jak jadę na przegląd to wsadzam tam bezpiecznik i wszystko jest tak jak powinno być.

Wszystko robione oczywiście na przewodach o solidnych przekrojach. Mogę jak będę w domu schemat narysować jeśli mało jasno napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobiony mam też kabelek od światła przeciwmgielnego (też łączy się konektorkiem i podprowadzony jest w miejsce gdzie leży sobie ten bezpiecznik w bagażniku). Jak jadę na przegląd to wystarczy podmienić dwa kabelki na nóżce bezpiecznika i w gniazdku jest już tak jak chce prawo :) .

Ja w tym miejscu oprócz bezpiecznika mam zainstalowany zwykły przełącznik załączający przeciwmgłowe po wyjęciu bezpiecznika :)

W przyczepie natomias światło p-mgielne i lodówkę mam na jednym kabelku. Lodów ma swój wyłącznik natomiast światełko p-mgłowe ma na kablu doprowadzającym napięcie oprawkę na bezpiecznik. Jak jadę na przegląd to wsadzam tam bezpiecznik i wszystko jest tak jak powinno być.

Wszystko robione oczywiście na przewodach o solidnych przekrojach.

Identycznie mam to zrobione u siebie :)

Dodam tylko, że całe zasilanie począwszy od akumulatora a skończywszy na lodówce zrobiłem na przewodach o przekroju 4mm2. W ten sposób w czasie pracy alternatora przy załączonej lodówce mam napięcie ok 13V, a to warunkuje sprawną pracę lodówki na tym zasilaniu.

Zapewniam, że lodówka będzie wtedy pracować tak samo sprawnie, jak na zasilaniu 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.