Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Misio napisał(a):

Takie niby nie wiele ale... niesamowicie robi robotę!

Masz rację. 35mm na stronę a stabilizuje tor jazdy jak w F1 :drive:… jak koledzy opowiadali to nie chciałem wierzyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, marek230482 napisał(a):

Na pewno to pomaga, dobrze że zastosowałeś. Bo proporcje są przerażające. 

Też na początku miałem obawy ale po zeszłorocznych testach samochód zachowuje się jak ciągnik siodłowy z lekką kabiną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BIGL napisał(a):

Aj tam biadolicie.  Ranger to dzielne auto :piwo: 

 

:pub: Masz racje :) narazie zamówiłem Twoje poduszki :) rozpracowałeś gdzie zamontujesz kompresor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rtwppk napisał(a):

:pub: Masz racje :) narazie zamówiłem Twoje poduszki :) rozpracowałeś gdzie zamontujesz kompresor?

Nie brałem kompresora i nie będę go montował na stałe. W kamperze miałem poduszki i pompowałem je raz-dwa razy w ciągu roku i zakładam że w tym przypadku będzie podobnie. Lokalizację manometrów przewidziałem pod tylnym siedzeniem, ale nie badałem jeszcze tematu. Nie miałem czasu na poduchy i do tej pory udało mi się tylko ściągnąć zabudowę paki i wannę. Teraz auto fajnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BIGL napisał(a):

Nie brałem kompresora i nie będę go montował na stałe. W kamperze miałem poduszki i pompowałem je raz-dwa razy w ciągu roku...

A to dlaczego?

Ja podczas 1 trasy (jednego dnia) potrafię kilka razy zmienić charakterystykę zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uznałem że jak wytrzyma 50 000km czy 100 000km zamiast 500 000km to nie problem.

Ostatnio kontrolowałem łożyska i po ponad 60 000km są ok (a nie były nowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregor887 napisał(a):

No i ładnie. Poza tym taki szerszy rozstaw kół korzystniej wpływa na psychikę kierowcy :)

Musiał bym żonę podpytać bo to jej auto :) ale możesz mieć dużo racji z tą psychiką :) 

3 godziny temu, BIGL napisał(a):

Nie brałem kompresora i nie będę go montował na stałe. W kamperze miałem poduszki i pompowałem je raz-dwa razy w ciągu roku i zakładam że w tym przypadku będzie podobnie. Lokalizację manometrów przewidziałem pod tylnym siedzeniem, ale nie badałem jeszcze tematu. Nie miałem czasu na poduchy i do tej pory udało mi się tylko ściągnąć zabudowę paki i wannę. Teraz auto fajnie wygląda ;)

:) ja wziąłem kpl … zaskoczyłeś mnie tym pomysłem :) jak przyjdzie paczka obiecuje najpierw konsultacje później zabawa z wkrętarką :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 06:42, BIGL napisał(a):

Nie brałem kompresora i nie będę go montował na stałe. W kamperze miałem poduszki i pompowałem je raz-dwa razy w ciągu roku i zakładam że w tym przypadku będzie podobnie. Lokalizację manometrów przewidziałem pod tylnym siedzeniem, ale nie badałem jeszcze tematu. Nie miałem czasu na poduchy i do tej pory udało mi się tylko ściągnąć zabudowę paki i wannę. Teraz auto fajnie wygląda ;)

niewykorzystany potencjał.

poduszki w czasie postoju pozwalają na  wypoziomowanie kampera i w wielu przypadkach eliminują konieczność korzystania z klinów.

Jak dla mnie przy montażu poduszek kompresor i niezależne sterowanie każdą z poduszek to konieczność ;)

image.png.06481a483a6410018f52a91447048cd9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał(a):

niewykorzystany potencjał.

poduszki w czasie postoju pozwalają na  wypoziomowanie kampera i w wielu przypadkach eliminują konieczność korzystania z klinów.

Jak dla mnie przy montażu poduszek kompresor i niezależne sterowanie każdą z poduszek to konieczność ;)

image.png.06481a483a6410018f52a91447048cd9.png

Mój panel wygląda inaczej. Nie mam przycisków - mogę manualnie pompować/redukować każdą stronę oddzielnie . Zobaczę jak wyjdzie w praniu. Fajny sterownik ma w ofercie TOPSEAL i jego bym zamontował  - zdalny, wygodny i steruje im z poziomu zabudowy  . Problem w tym że nie wiem gdzie go kupić....

351890037_1722787304808703_1990924123662095777_n.jpg

Poduszki-pneumatyczne-Ford-Transit-MK8-STEROWNIK-Numer-katalogowy-czesci-35S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BIGL napisał(a):

Mój panel wygląda inaczej. Nie mam przycisków - mogę manualnie pompować/redukować każdą stronę oddzielnie . Zobaczę jak wyjdzie w praniu. Fajny sterownik ma w ofercie TOPSEAL i jego bym zamontował  - zdalny, wygodny i steruje im z poziomu zabudowy  . Problem w tym że nie wiem gdzie go kupić....

351890037_1722787304808703_1990924123662095777_n.jpg

Poduszki-pneumatyczne-Ford-Transit-MK8-STEROWNIK-Numer-katalogowy-czesci-35S.jpg

Ale to tylko sterowanie :) kompresor i tak będziesz musiał dokupić :) 

Dzieją motocyklem jadę do Barlinka wiec nie obiecuje, że Ci coś znajdę … może w weekend :) … inna sprawa, że Twoje podejście do braku kompresora ze względu na DMC bardzo mi się spodobało :) może poczekaj aż odbierzesz, załaduj jedź na wagę a później zmiany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.