Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2023 o 21:51, coxWlkp napisał(a):

Bez wyciągarki i bez poduszek.

Jak myślałem, że mam zapas 230 kg to znalazłem ten zestaw - https://allegro.pl/oferta/system-pneumatyczny-ford-ranger-kompresor-9636498633

Miał dobre opinie.

 

 

Rzemiosło jakich mało - jakbyś się zastanawiał to nie polecam.  Zamówiłem komplet :

- armatura śmierdzi ryżem ;)

- jakość naprawdę porażająca

- spawy : nie wiem kto to robi , ale ja jako totalny amator  robię to znacznie lepiej (nie umiem, nie mam sprzętu - chęci są:))

- najważniejsze : mocowanie górne wymaga przewiercenia ramy  - utrata gwarancji, osłabiasz ramę w newralgicznym punkcie

Szukam dalej  ( jestem na tropie ), jak coś znajdę to dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 godzin temu, BIGL napisał(a):

Rzemiosło jakich mało - jakbyś się zastanawiał to nie polecam.  Zamówiłem komplet :

- armatura śmierdzi ryżem ;)

- jakość naprawdę porażająca

- spawy : nie wiem kto to robi , ale ja jako totalny amator  robię to znacznie lepiej (nie umiem, nie mam sprzętu - chęci są:))

- najważniejsze : mocowanie górne wymaga przewiercenia ramy  - utrata gwarancji, osłabiasz ramę w newralgicznym punkcie

Szukam dalej  ( jestem na tropie ), jak coś znajdę to dam znać.

 

Ok :)

A w ogłoszeniu wyglądały tak profesjonalnie :) jak chcesz w pon mogę podpytać kumpla oni często montują w busach?

Rozumiem, że odesłałeś?

 Po tym jak mnie natchnąłeś instrukcją od 2 dni walczyłem z mocowaniami na przodzie. Kupienie śruby M12x100 w ocynku i klasie 10.9 to jakiś koszmar. Dzisiaj już witałem się z gąską bo znalazłem z sklepie (Rogoźno) … tylko, że mieli jedynie bez powłoki. … Jak znajdę dam Ci również znać.

Narazie zabezpieczyłem tą stalową farbą :) jak kupię w ocynku to na koniec sezonu wymienię.

Tylnych mocowani nie przerabiam :) … zresztą na tych poprzednich oryginalnych haczykach zrobiłem 15 tys :) wiec obecnie to raczej walka z moją zrytą psychą i chęcią zabezpieczenia niż potrzebą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro patrzyłeś? wczoraj szukałem do wiaty śrub m10 150mm w klasie 8.8 i znalazłem. m12 100 też widziałem, tylko czarne, nie wiem czy takie są dla Ciebie odpowiednie? 

https://allegro.pl/oferta/sruba-z-gw-metrycznym-kl-10-9-m12x100mm-931-0-5kg-13318463186

Może coś tam wyszukasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Na allegro patrzyłeś? wczoraj szukałem do wiaty śrub m10 150mm w klasie 8.8 i znalazłem. m12 100 też widziałem, tylko czarne, nie wiem czy takie są dla Ciebie odpowiednie? 

https://allegro.pl/oferta/sruba-z-gw-metrycznym-kl-10-9-m12x100mm-931-0-5kg-13318463186

Może coś tam wyszukasz..

Ten z Rogoźna był z Allegro :) . Tak jak napisałeś czarne są z pełnym gwintem a ocynku brak. Znalazłem w necie faceta koło Turka który takie ma ale śruby kosztują 26 pln dostawa 150 pln :). Wiec jak zostaje z pomalowanymi czarnymi 10.9 na ten sezon a przy okazji jak będę jechał do Łodzi to kupię jeśli potwierdzi, że faktycznie ma. 
 

A Poznań robi się zaściankiem tego kraju. No ale jeśli się ma 10 dużych marketów to jak później sklepy branżowe mają się utrzymać…. I jedyne co możesz kupić to konfekcjonowane śrubki w Castoramie :) A takie Rogoźno bije na głowę Poznań w zaopatrzeniu. Wrrrr 

1 godzinę temu, Misio napisał(a):

Co do śrub polecam sklep

BASTA - Sklep Firmowy Elementów Złącznych i Narzędzi.
12 202 07 01
https://maps.app.goo.gl/Ees9De7HGdP9fiLN7

@Misio jak jadąc do Krakowa w Turku nie kupię to najpierw kawa u Ciebie a później na 100% odwiedzę.

Twoja propozycja tylko potwierdza w jakim miejscu obecnie Poznań się znajduje. 

My którzy mieliśmy Cegielskiego … szkoda się przejmować … ciśnienie mi skacze jak o tym pomyślę! 
 

A śruba 10.9 M12x100 w ocynku to nie jest technologia kosmiczna :) ..

Plan jest … jak nie kupię tu bo będzie mi „szkoda” wydać 150 pln na konfekcjonowanie paczki to jadąc do Francji latem kupię w Niemczech :) 

 

Pisze o tym by bardziej zwrócić uwagę na problem z którym się spotykamy. Taka śrubka potrafi rozwalić cały plan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś będąc w Japonii nie mogłem się nadziwić ich sklepom branżowym. Wchodzisz do sklepu dla pomiarowców i masz wszystko … widzisz Fluke i to całą ofertę od tych za najtańszych po te za 60 tys pln :) szał i wszystko możesz dotkną, potestować, obejrzeć …

To samo w temacie hobby i modeli RC  sklep Tamiya i cały dzień zwiedzania :) 

I zwracam uwagę, źe ceny 1/2 tego co u nas …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, coxWlkp napisał(a):

Ok :)

A w ogłoszeniu wyglądały tak profesjonalnie :) jak chcesz w pon mogę podpytać kumpla oni często montują w busach?

Rozumiem, że odesłałeś?

 Po tym jak mnie natchnąłeś instrukcją od 2 dni walczyłem z mocowaniami na przodzie. Kupienie śruby M12x100 w ocynku i klasie 10.9 to jakiś koszmar. Dzisiaj już witałem się z gąską bo znalazłem z sklepie (Rogoźno) … tylko, że mieli jedynie bez powłoki. … Jak znajdę dam Ci również znać.

Narazie zabezpieczyłem tą stalową farbą :) jak kupię w ocynku to na koniec sezonu wymienię.

Tylnych mocowani nie przerabiam :) … zresztą na tych poprzednich oryginalnych haczykach zrobiłem 15 tys :) wiec obecnie to raczej walka z moją zrytą psychą i chęcią zabezpieczenia niż potrzebą.

Te z aukcji odsyłam, wczoraj przy przymiarkach okazało się że również dolne mocowanie nie pasuje. 

Znalazłem firmę i wysłałem zapytanie o bezinwazyjny montaż ( w opisie zapewniają)  - zobaczymy co odpiszą.

Mocowania kabiny zamówiłem u producenta i czekam aż dojdą. Zależało mi na kompatybilnych gniazdach elektrycznych i wiązkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_6992.thumb.jpeg.c24c168c5ff6995fa08c09aa26099a22.jpegIMG_6993.thumb.jpeg.2144a61b77c84e07f5f5a7cd4bf6cb01.jpegIMG_6897.thumb.jpeg.a158d781b5f5b224c09115b7814bf463.jpegIMG_6896.thumb.jpeg.6914126de2a6eebc0b7fa11f70faa62b.jpegIMG_6890.thumb.jpeg.d4ef9170d2635f14ea787e4add0c51e5.jpeg

Można :) 

9 minut temu, BIGL napisał(a):

Te z aukcji odsyłam, wczoraj przy przymiarkach okazało się że również dolne mocowanie nie pasuje. 

Znalazłem firmę i wysłałem zapytanie o bezinwazyjny montaż ( w opisie zapewniają)  - zobaczymy co odpiszą.

Mocowania kabiny zamówiłem u producenta i czekam aż dojdą. Zależało mi na kompatybilnych gniazdach elektrycznych i wiązkach.

Po moich przebojach ze śrubami popieram :) … jak wiesz mój jest już po gwarancji a biorąc pod uwagę jak wygląda podwozie wiec mam wywalone na Forda. Zabezpieczyłem skrzynie antykorozyjnie i uszczelniłem . Ciekaw jestem tego wysoko-prądowego gniazda :). Jaką mają cenę za kpl?

Jedna rzecz mnie zastanawia w tej instrukcji piszą, że przewiercają nakrętkę oryginalną od mocowania paki. Ja tego nie zrobiłem. Pewnie chodzi im o ustawienie tym uchwytów pod kątem. Zobaczę jak u mnie wyjdzie kont. Zresztą ja i tak dam jeszcze pas.

Edytowane przez coxWlkp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 23:39, coxWlkp napisał(a):

Obecnie zrobił bym to dużo większe i raczej nie upychał tak bardzo :).

Nie chcę się wtrącać ale nie boisz się że pewnego dnia to wszystko się spali? Wg mnie nie powinno się takich elementów wkładać do jakichkolwiek skrzynek a szczególnie przetwornicy. Przy pełnym obciążeniu na pewno będzie się to dość grzało , poza tym w instrukcji na pewno ktoś określił minimalną przestrzeń wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gajny napisał(a):

Nie chcę się wtrącać ale nie boisz się że pewnego dnia to wszystko się spali? Wg mnie nie powinno się takich elementów wkładać do jakichkolwiek skrzynek a szczególnie przetwornicy. Przy pełnym obciążeniu na pewno będzie się to dość grzało , poza tym w instrukcji na pewno ktoś określił minimalną przestrzeń wokół.

A zadam Ci inne pytanie … czy uważasz, że montaż przetwornicy na sklejce jest bezpieczniejszy?
 

Jak zwrócisz uwagę (chociaż zdjęcia tego nie eksponują) z każdej strony są porobione dodatkowe otwory wentylacyjne. A to ewentualnie mogło by stanowić duży problem. Dodatkowo przetwornica jest zamontowana na aluminiowej blaszce, która pełni rolę radiatorami a skrzynka jest umieszczona blisko wentylatora który w przypadku mega wysokich temperatur wymusza chłodzenie.

Ostatnim zabezpieczeniem są termiki wbudowane przez producentów w urządzenia :) .
Do tego obudowy mają elektryczny atest. Wszystkie przewody są zabezpieczone taśmą, która ma je chronić przed przetarciem.
Więc wydaje się, że jest to bezpieczne. 
 

A testy z 2022 przy 42*C pokazały że obecnie problem nie występuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że montaż przetwornicy na sklejce nie jest bezpieczniejszy ale idąc tym tropem to cała przyczepa/kamper/zabudowa na pickupa jest to materiał łatwopalny dlatego zawsze mam obawy. Jeśli instalacja przetestowana i jest ok to się nie czepiam. Po prostu już kiedyś widziałem całą instalację wokół przetwornicy stopioną mimo zabezpieczenia termicznego jak to ująłeś. Sam montując inwerter w szafie mimo tego że przestrzeni wokół sporo mam obawy co będzie w środku lata z pełną szafą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gajny napisał(a):

Wiem że montaż przetwornicy na sklejce nie jest bezpieczniejszy ale idąc tym tropem to cała przyczepa/kamper/zabudowa na pickupa jest to materiał łatwopalny dlatego zawsze mam obawy. Jeśli instalacja przetestowana i jest ok to się nie czepiam. Po prostu już kiedyś widziałem całą instalację wokół przetwornicy stopioną mimo zabezpieczenia termicznego jak to ująłeś. Sam montując inwerter w szafie mimo tego że przestrzeni wokół sporo mam obawy co będzie w środku lata z pełną szafą...

IMG_0402.thumb.jpeg.e998ed7ef122ef32efacd48c5e11b449.jpeg
Dlatego dalem dużo otworów technologicznych do wentylacji :) 

Zgadzam się z Tobą i miałem podobne obawy. Narazie nic złego nie zauważyłem w temacie zbytnio podniesionej temperatury :) 

6 godzin temu, BIGL napisał(a):

Komplet uchwytów zabudowy i gniazd z wiązkami ( 1 to 13 pin do haka, 2 wysokoprądowe) kosztuje 300e -  oczywiście dedykowane do Rangera

To wcale się nie dziwie, że kupiłeś ich oryginał :) ja już pewnie wydałem podobną kasę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BIGL napisał(a):

No właśnie policzyłem na szybko i pomyślałem że nie przesadzają z cenami . 

Daj znać proszę jak przyjdzie jakie oznaczenie jest klasy wytrzymałości tych śrub :) ogromnie jestem ciekaw czy się nie mylę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.