Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż paneli flex na taśmę 3M :) 

IMG_0133.thumb.jpeg.760ae5d6c82779c83f339b5be62ef1d8.jpeg

IMG_0134.thumb.jpeg.a8700964c07d7ab897b1bd19b0074fcb.jpeg
krawędzie natarcia dodatkowo uszczelniłem Sikaflexem.

IMG_0135.thumb.jpeg.afb24c26e3ecd260edc970e7946c71b1.jpegIMG_0136.thumb.jpeg.5ec6eed604d6af37c24560cb9be9361c.jpegIMG_0138.thumb.jpeg.2137d05542266869a45810224ecc2335.jpeg
 

Nawet jakiś prąd dają :) 

IMG_0143.thumb.jpeg.6f441dacac6b705aa1b5fcc234a49863.jpeg
 

Jedyna zaleta tego montażu to to, że jeśli dojdzie do ponownej wymiany 3M wycinam struną którą umieszczam między panelem a płaskownikiem aluminiowym. Po wycięciu wystarczy oczyścić gumą płaskownik i można wklejać nowego flexa :) 

Koszt płaskowników 80pln na dwa panele. Pierwsza trasa za mną :) panele nie spadły i trzymają się mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

40 minut temu, Misio napisał(a):

To niech długo i efektywnie pracują

Już nie liczę na długą prace :). Dzięki 3M jest szansa, że jeśli się uszkodzą przed upływem 2 lat to mam szanse je zareklamować. Obecnie wymiana nie powinna przekroczyć 2h. 
Mnie jeszcze ciekawi czy poduszka powietrzna pod panelami faktycznie wpłynie na tą efektywną prace :) …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Mnie jeszcze ciekawi czy poduszka powietrzna pod panelami faktycznie wpłynie na tą efektywną prace :) …

Myślę, że przepływ powietrza będzie minimalny, ale lepszy rydz niż nic. Myślę, że gdybyś dał paski pionowo, to powietrze by przepływało grawitacyjnie a w czasie jazdy by tam coś dmuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lbuster napisał(a):

Myślę, że przepływ powietrza będzie minimalny, ale lepszy rydz niż nic. Myślę, że gdybyś dał paski pionowo, to powietrze by przepływało grawitacyjnie a w czasie jazdy by tam coś dmuchało.

Myślałem o tym … jedyna obawa w związku z tym, że panele są mocowane pod kątem do jazdy i pod wpływem wiatru odlecą :) … zobaczymy jak wyjdzie w praniu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rtwppk napisał(a):

jedyna obawa w związku z tym, że panele są mocowane pod kątem do jazdy i pod wpływem wiatru odlecą :)

Też o tym myślałem. Owiewka raczej nic tutaj nie pomoże przy tym kącie. Ale otwory są dość małe, więc siła raczej nie duża. A nawet jak, to łatwo to kontrolować na przystankach no i latający elastyk raczej krzywdy nikomu nie zrobi, a na pewno mniejsze skutki niż latający sztywniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał(a):

Też o tym myślałem. Owiewka raczej nic tutaj nie pomoże przy tym kącie. Ale otwory są dość małe, więc siła raczej nie duża. A nawet jak, to łatwo to kontrolować na przystankach no i latający elastyk raczej krzywdy nikomu nie zrobi, a na pewno mniejsze skutki niż latający sztywniak.

Jeden sztywniak będzie na dachu … jak dojedzie :) mocowania wklejone i z jednej strony odciągnięte śrubami do listew :) ale foty wyślę jak już będzie panel. Sam wiesz, że te elastyki to pionierski projekt :) pożyjemy zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rtwppk napisał(a):

pożyjemy zobaczymy 

Dokładnie, jak to Misio napisał, 

4 godziny temu, Misio napisał(a):

To niech długo i efektywnie pracują

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek230482 napisał(a):

Ja bym tej taśmie nie wierzył :lol: może lepiej jakiś sznurek za oczko złap :lol: 

To samo powiedziałem kiedyś gościowi z 3M … ale zrobiłem teścik i jak bym się założył o rękę to już bym nie miał ręki :) :lol:

Taśma jak taśma ale robotę robi lakier dyspersyjny i w połączeniu z taśmą jest moc.

Nie znam tak mocnego sznurka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek230482 napisał(a):

może lepiej jakiś sznurek za oczko złap :lol: 

:D:ok:

7 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Nie znam tak mocnego sznurka :) 

Ale jak wytrzyma, to będzie można halsować :D Elektryczne samochody mogą się schować.

A na poważnie, obserwuj ten panel systematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lbuster napisał(a):

A na poważnie, obserwuj ten panel systematycznie

Hehehe to się rozumie samo przez się :) powiem więcej płaskowniki są tak wklejone że nawet mogę wkręcić śrubkę przez to oczko sugerowane do sznurka :) ale nie dajmy się zwariować. 
 

„ Kontrola podstawą zaufania” :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po drobnych problemach dotarła paczka z panelem solarnym Victron Energy 175 W.

Mocowania miałem wklejone wcześniej więc montaż przebiegł sprawnie ::) 

IMG_0179.thumb.jpeg.82887f95f11fbe17d5d71f790fa15215.jpeg

IMG_0182.thumb.jpeg.96ae181e3feee851ed14073b6b8fc788.jpeg

I teraz prąd mamy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.