Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, coxWlkp napisał(a):

W zdaniu „bo z tym się nie dyskutuje” zawarłeś sens w temacie wagi, energii i ceny :) 

 Na szczęście piękniejsza połowa ma świadomość DMC. Wie , że jesteśmy spakowani i „0” można dołożyć jeśli czegoś nie wyciągniemy :).

Narazie jestem spokojny ale już słyszałem, że nie będziemy odchudzać samochodu tylko kierowcę :) 

 

Jest i u mnie taka możliwość :] -  trzeba będzie popracować  bo widzę że faktycznie waga na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BIGL napisał(a):

Jest i u mnie taka możliwość :] -  trzeba będzie popracować  bo widzę że faktycznie waga na styk.

 

43 minuty temu, Misio napisał(a):

Też takie głosy u mnie krążą... Ja naszczęście mam ciut większy margines...

Nie znacie dnia ani godziny :) … myśle, że chyba lepiej nie pytać co jeszcze … może się okazać, że kierowca będzie musiał mieć 60 kg 

 

Ale kiedyś słyszałem „Baba z wozu, koniom lżej” i trzymam to jako argument w przypadku pomysłów typu 60kg :lol::bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BIGL napisał(a):

3270kg , a masa własna 2271kg, niby duży potencjał ale trzeba się liczyć z kg.

No to masz tak jak ja :( 

I naprawdę żałuję, że nie kupiłem https://www.akcesoria-ford.pl/koła/zawieszenie/zestaw-konwersji-zawieszenia-gvm/2519132?model=ranger&year=2019

Tych 230 kg bardzo mi brakuje :). A po pierwszej rejestracji nic z tym w tym kraju nie idzie zrobić z DMC.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

fajna szafka, to jest gotowiec? jakie ma wymiary?

Mówisz o tych szufladach :) ?

One kiedyś to wyglądały … :) Curver komoda w limitowanej wersji Stars Wars :) … ale żona mnie spacyfikowała :( powiedziała, źe mogę zapomnieć i jest co jest…. Okleiła jakąś folią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hand made …  z tych tańszych największa :) miałem plan że upcham wszystko w jednej ale wyszły dwie.

W tej z lewej jest , ładowarka, przetwornica, trzy przekaźniki (dwa Victrona) i jeden mocy oraz dwa bloki NN z bezpiecznikami 2x 3 , oraz 2 heble ( główny i od przetwornicy) Ta mniejsza ma regulator napięcia i Oriona, do tego blok dystrybucyjny od solarów 3 heble i blok 230.

Obecnie zrobił bym to dużo większe i raczej nie upychał tak bardzo :).

Miałem awarię przekaźnika to trochę się nagimnastykowałem zanim wymieniłem  

IMG_0339.thumb.jpeg.6cbfd2d3b3ec7bb1d52fce090fedeb76.jpeg

Pierwsze przymiarki 

IMG_0370.thumb.jpeg.12d80879e8d368ef8585a680a04d5e5d.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za fotki i opis, 
ale szafki-obudowy są jakieś "seryjne"? to są jakieś rozdzielnice elektryczne?

(od jakiegoś czasu szukam jakichś (najlepiej gotowych) rozwiązań, Część ludzi po prostu przykręca wszytko do płyt ze sklejki albo z blachy aluminiowej i potem to tak zostawia w formie "otwartej" gdzieś pod łóżkiem. Zaadaptowanie takiej szafki wygląda fajniej, tylko właśnie dobrac odpowiedni rozmiar, to jest sztuka ;) Z bardzo wstępnych przymiarek wszło mi, że 50x50cm było by OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz namiary na producenta którego ja wybrałem.

http://www.pawbol.pl/pl/oferta/c.htm

Reszta to dość typowe rozwiązania elektryczne. 
 

https://www.tim.pl/zlaczka-szynowa-4-przewodowa-2-5mm2-zolto-zielona-280-837

Praktycznie nie stosuje innych złączek jak Wago lub Weidmüller.

Temat ceny to temat indywidualnego rynku :) a sam już wiesz, że przydaje się Allegro lub Olx :) 

Z elementów gotowych Wago ma dedykowane rozwiązania dla camperów i przyczep…. „Ale” to jest dedykowane dla konkretnych projektów z przygotowaniem wiązek i złączy. Myślałem o zastosowaniu tego w jakimś zakresie ale CCC :).

 

IMG_0422.thumb.jpeg.3967be4d423ccbd0daa5a87f2cd4feb8.jpeg

Sama rozdzielnia w stosunku do oryginały wyglada jak ser :) a drzwiczki nie przypominają drzwiczek :). Dlatego chyba dedykowanego rozwiązania za dostępną kasę w tym kraju nie kupisz. Oglądałem rozwiązania w USA czy Australii ale wtedy ta zabudowa kosztowała by x2,5 tego co teraz. Do tego dochodzi późniejszy serwis. Teraz jak coś ulegnie uszkodzeniu lub zużyciu (są to typowe rozwiązania) zakup jest bezproblemowy. W przypadku rozwiązań dedykowanych musisz zastosować identyczny zamiennik a z tym po latach bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.