Skocz do zawartości

Wystrzał opony


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1299 - dwunasty tydzień 1999 roku

0505 - piąty tydzień 2005 roku

 

dwe pierwsze cyfry - tydzień produkcji

dwie ostatnie - końcówka roku

 

Witam, czytając ten post coraz mniej optymizmu we mnie pozostaje o stan przyczepy. Rozszyfrowując datę z moich opon :'( 4601 czyli są z listopada 2001roku ciekawe jak długo wytrzymają :czerwona: mam nadzieję że do konca tego sezonu dadzą rade :-]

 

W latach 90 oznaczenie produkcji opony było 3 cyfrowe. Więc jak opona pochodziła z 1999roku to miała oznaczenie np. 129 (12 tydzień 1999roku). Osobiście nie spotkałem się z innym oznaczeniem.

 

Opona wytrzyma :piwko: Jeśli opony nie są poniszczone to do 10 lat można spokojnie eksploatować :ok:

 

 

Przecież to normalne.

Masz piłkę do nogi , napompuj ją do 0,5 Atm , potem obciąż ją np. 500 kg .

 

 

No to jak wytłumaczyć to:

:)

Wymieniasz opony na zimówki, zdjęcie opony, nałożenie, pompowanie do odpowiedniego ciśnienia (np. 2,2bar), wyważenie, założenie na auto, podczepiasz ciśnieniomierz i masz dalej 2,2bara?

 

Niby wbrew logice a jednak tak jest :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga powyższe uwagi nie dotyczą naszych kochanych Niewiadówek!
w instrukcji jest jakiś zapis, że nie wolno podnosić przyczepy na łapach ?

Raczej nie ma takiego zapisu (albo nie pamiętam :czerwona: ) natomiast jest zapis o tzw "zimowaniu" przyczepy i tam jest napisane że przyczepę unieść i pozostawić na łapach tak aby koła nie dotykały ziemi lub nawet koła zdjąć z piast a piasty zabezpieczyć smarem Ł- ** coś tam

 

piszesz o zachodnich ?

bo o niewiadówce to stoi napisane, że można nawet używać jako podnośnika,

nigdzie nie ma zapisu że koło nie może być w powietrzu :niewiem:

 

dlatego tak pytam o zachodnie :piwko:

 

Nogi podporowe przeznaczone są głównie do podpierania przyczepy podczas jej użytkowania lub przechowywania. Nogi podporowe można wykorzystać również przy wymianie koła. Aby wymienić koło należy podeprzeć przyczepę na tylnych nogach podporowych, a następnie przy pomocy koła wsporczego dyszla, podnosić do góry przód przyczepy do chwili utraty styczności kół z ziemią. Ze względu na ciężkie warunki pracy, śruby nóg podporowych powinny być stale nasmarowane smarem STP (towot).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podziel sobie na powierzchnię nacisku i na resztę opony.

Miłego dnia.

 

No już mógłbyś nie być taki tajemniczy i łopatologicznie wytłumaczyć :czerwona:

 

 

A wracając do ciśnień to znalazłem świeżą wzmiankę w prasie o tym:

post-94026-imported-07872b73-0343-4480-9c66-30a1412117ae_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona wytrzyma :ok: Jeśli opony nie są poniszczone to do 10 lat można spokojnie eksploatować :ok:

Witam, Szary jeśli masz rację i dojadę do Nieborowa to masz u mnie :czerwona::niewiem: . Dzięki za słowa otuchy i do zobaczenia :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solifer Artic napisał/a:

wir57 napisał/a:

nie podnosiłem na łapach , ale mam elektryczny podnośnik na 12 V - sprawdził się dwukrotnie

 

Witam, a coś bliższego o tym podnośniku gdzie i za ile ??

Pozdrawiam

 

 

Mam taki podnośnik http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=705344574 i sprawdził się pilotem naciskasz góra dół i przyczepa czy autko idzie do góry

Witam, Wirku zakupiłem też taki lewarek choć udało mi się znaleść na sąsiedniej aukcji troszkę taniej za 175zł z przesyłką :niewiem: jutro się spodziewam przesyłki jeszcze tylko muszę dopasować jaki klucz potrzebny i podstawowy sprzęt naprawczy już będzie :czerwona::piwko::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w/w lewarek kupiłem u tego sprzedawcy jak by ktoś chciał mieć coś takiego w swoim warsztacie karawaningowym http://allegro.pl/item705604719_podnosnik_samochodowy_elektryczny_2000kg_2t_zaba.html

Pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed wczoraj w swojej przyczepce przeprowadziłem konserwację podwozia :bukiet: jest teraz :ok: ale wracając do tematu będąc pod przyczepą zauważyłem że moje oponki niestety są do natychmiastowej wymiany na jednej widać wklęśnięcie co pewnie oznacza popękane druty lub płótno :ok::jesc: a na drugiej oponie o wewnętrznej strony wystające druty ( koszmar beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' /> beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' /> ). Niestety nie zniosły trudu powrotu z wybrzeża :ok: skompletowałem juz klucze lewarek elek. :ok: a teraz jeszcze czeka mnie w tym roku zakup nowych opon :ok: żeby jeszcze dojechać do Nieborowa lecz jest problem z dostępnością wymiaru zalecanego przez producenta 175R13C beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' /> . Znalazłem w Lublinie coś takiego jak w poniedziałek potwierdzą stan magazynowy to wreszcie będę mógł wpisać się na listę do Nieborowa :ok: .

Pisząc tego posta zwracam się do kolegów zajmujących się motoryzacją czy mają jakieś miejsca zaopatrzenia gdzie ewentualnie jak w lublinie by nie było owych opon.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem 13 z indeksem "C" ciężko znaleźć w odpowiedniej cenie , bo kumpel szuka

witam, Wirku ja znalazłem chyba w dobrej cenie tuhttp://www.salon-opon.com/index.php?strona=opona&id=11736 jak by co dla kolegi , czekam na potwierdzenie stanu magazynowego ale to dopiero w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.