Skocz do zawartości

Wystrzał opony


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie zrobiłem przegląd ogumienia i stwierdziłem, że mam w swojej budce zbyt słabe opony: 155/13 78S, a DMC 900kg :)

Stąd też, jak mniemam, większe grzanie się opon, niż w aucie...

Zamierzam je więc zdecydowanie zmienić i znalazłem:

http://salon-opon.com/index.php?strona=opona&&id=11740

jest też taka w rozmiarze 165/13:

http://salon-opon.com/Hankook_K_715_o11680.html

Którą wybrać? W sumie to dwie całkiem różne opony. Ile w rzeczywistości będzie wyższa opona 165/13 od 155/13? Poradźcie coś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowaliśmy rozszyfrować taki napis na oponie: 2011 i do tej pory nic nie wymyśliliśmy. :)

No jak to???

Przecież Donek obiecał, że w tym właśnie roku wprowadzi euro w naszej ukochanej krainie :):)

A tak serio to nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A kiedy mierzycie ciśnienie w oponach? Na pustej przyczepie, już załadowanej, czy też na wolnych kołach(przyczepa na podporach, koła nie dotykaja podłoża). Ja w swojej koła napompowałem przed wyjazdem do ok. 3 atm, (przyczepa była załadowana w połowie ok. 50-70 kg), a po powrocie gdy przyczepę podnisłem na podporach to ciśnienie było niże o ok. 0,4 atm. (2,5-2,6 atm). Jak myslicie, czy opisany wyżej moment pomiaru miał wpływ na rzeczywisty wynik?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też na wolnych kołach(przyczepa na podporach, koła nie dotykaja podłoża).

 

a po powrocie gdy przyczepę podnisłem na podporach

 

Nie rób tak , podpory są do stabilizacji przyczepy , nie do podnoszenia , jeśli podnosisz przyczepę tak że koło się obracają - zniszczysz przyczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nierówny teren używamy klinów poziomujących. Łapy stabilizują jedynie przyczepę. Takie podnoszenie może doprowadzić do deformacji ramy i rozszczelnienia przyczepy. Uwaga powyższe uwagi nie dotyczą naszych kochanych Niewiadówek!

 

uff :)

tak właśnie wcześniej czytałem o podnośnikach i takich tam

a w tym roku tydzień stałem w Krynicy z jednym kołem w górze :)

 

w instrukcji jest jakiś zapis, że nie wolno podnosić przyczepy na łapach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga powyższe uwagi nie dotyczą naszych kochanych Niewiadówek!
w instrukcji jest jakiś zapis, że nie wolno podnosić przyczepy na łapach ?

Raczej nie ma takiego zapisu (albo nie pamiętam :czerwona: ) natomiast jest zapis o tzw "zimowaniu" przyczepy i tam jest napisane że przyczepę unieść i pozostawić na łapach tak aby koła nie dotykały ziemi lub nawet koła zdjąć z piast a piasty zabezpieczyć smarem Ł- ** coś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.