Skocz do zawartości

Jednak kamper u peja76 ?


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, peja76 napisał:

Teraz to jak pisałem :pupa: Przynajmniej będzie okazja potestowac, może trafi się inny kamper i ....... Ja podchodzę do tego tak, może tak miało być. Przejmować też się nie mam co Michał mówił że wrazie co w wiaderkach przywiezie jak zabraknie :)

Napewno następny będzie LiFePo4, Pan Paweł przekonał mnie w 100% koszt takiego 150ah z ładowarką 4500-5000zł.

Aku dało się wyciągnąć za 3500

ładowarka - ciekawe czy godna uwagi - https://tooles.pl/prostownik-specjalistyczny-do-akumulatorow-lifepo4-volt-polska-6prlife10a-pro61?gclid=Cj0KCQiA37KbBhDgARIsAIzce14dUy6PNDX8OcK5qvDwpvw2gIM6eX2gXAriJiNIu5kSfJUOm6acxG0aAu_mEALw_wcB

osobiście na Twoim miejscu wymieniłbym ten regulator od ładowania solarów na nowy, bezpieczny, wydajniejszy mppt bo Ty chyba masz pwm ?

Też część wyposażenia montuję z myślą, że być może zabiorę ze sobą do kolejnego kampera (np. aku lifepo4), ale mam wrażenie, że ta zmiana nie nastąpi za szybko - ceny i stan finansów prędko nie pozwoli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak pisałem...

4 godziny temu, Misio napisał:

Ten aku może się okazać nawet lepszy od AGMa...

Tylko trzeba być pewny tych oparów...

4 minuty temu, maarec napisał:

osobiście na Twoim miejscu wymieniłbym ten regulator od ładowania solarów na nowy, bezpieczny, wydajniejszy mppt bo Ty chyba masz pwm ?

Tak, pwm ale całkiem dobry...

Oczywiście można wymieniać...ale chyba jest tu więcej różnych rzeczy których można wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maarec napisał:

Aku dało się wyciągnąć za 3500

ładowarka - ciekawe czy godna uwagi - https://tooles.pl/prostownik-specjalistyczny-do-akumulatorow-lifepo4-volt-polska-6prlife10a-pro61?gclid=Cj0KCQiA37KbBhDgARIsAIzce14dUy6PNDX8OcK5qvDwpvw2gIM6eX2gXAriJiNIu5kSfJUOm6acxG0aAu_mEALw_wcB

osobiście na Twoim miejscu wymieniłbym ten regulator od ładowania solarów na nowy, bezpieczny, wydajniejszy mppt bo Ty chyba masz pwm ?

Też część wyposażenia montuję z myślą, że być może zabiorę ze sobą do kolejnego kampera (np. aku lifepo4), ale mam wrażenie, że ta zmiana nie nastąpi za szybko - ceny i stan finansów prędko nie pozwoli

 

Jak bym kupował LiFePo4 to chyba u tego pana Pawła bo dobrze mi się z nim rozmawiało, nawet powiem że po chwili sam zadzwonił i jeszcze dał mi parę wskazówek odnośnie kulometra żebym wiedział?nieraz lepiej trochę przepłacić i mieć w kimś wsparcie, Ja do tego tak podchodzę.

Możliwe że wymienię regulator ale Michał pisał że jest ok, teraz mam kulometr? to wszystko widać jak na dłoni, zobaczymy;)

 Wczoraj też tak myślałem żeby zrobić, kupić, zamontować a przy sprzedaży zdemontowac, ale jak kupię następnego i będzie to wszystko miał to co dalej, następnie jak wszystko poprzerabiam to potem ciężko wrócić do stanu z przed przeróbki.

Co do wymiany sprzętu to może być ciężko, ceny zwariował, nieraz jak tak patrzę to dużo nie trzeba dołożyć żeby kupić nowego.

Marek ja bym teraz ekran od kulometra zamontowalem na pulpicie auta żeby mieć podgląd co się dzieje podczas jazdy w zabudowie. Jest to taka moja mała sugestia a zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

koszt takiego 150ah z ładowarką 4500-5000zł.

WoW , pamiętam jeszcze jak 1,5 - 2 lata temu LiFePo4 150 Ah można było kupić w cenie  2500-3000 pln a zamawiając w Chinach nawet poniżej 2000.

i co niektórzy mówili że nie ma co kupować i trzeba poczekać bo to nowa technologia i na pewno  stanieją  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Misio napisał:

Jak pisałem...

Tylko trzeba być pewny tych oparów...

Miałeś rację ?

Jak wrócę to ogarnę temat.

Zdjęcia poprzedniego akumulatora, też chyba kwasiak bo ma odpowietrznik

Porobiłem zdjęcia solara, tu już całkiem się nie znam, jak ktoś się zna i by coś na temat tego sprzętu napisał to będę wdzięczny.

20221110_111433.jpg

20221110_111447.jpg

20221110_111458.jpg

20221110_111506.jpg

20221110_111216.jpg

20221110_111233.jpg

20221110_111243.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety solar ma tabliczkę od dołu...

Przynajmniej go zmierz metrem...ale na oko jakieś 100W. To w lato na ładnej pogodzie wyjdzie na kulometrze...Jak działa to Ok...Co tu więcej pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dane, to może wsuń na czymś płaskim fona z włączoną kamerką pod solara (albo przepchnij go pod tabliczką kijkiem itp) i nagraj dane z tabliczki, w razie czego w trybie makro, jak masz w trybie kamery. Sam tak działałem, zdaje się że musiałem celować fonem w trybie aparatu na makro z opóźnionym wyzwalaniem migawki, ale mam dane z tabliczki, a co :)

Na cirka 100W wygląda. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry plan z tym telefonem:ok:

Trasa i noc za nami:). Jazda bez świateł rozładowuje akumulator hotelowy:( po przejechaniu 50km bez świateł tylko na dziennych pojemność akumulatora spadła o 5% co zaobserwowałem na kulometrze ze jest pobór prądu okoł 5A:o a włączona była tylko truma, więc resztę musiało ciągnąć auto. Włączyłem swiatła i pojechaliśmy dalej, po nastepnych 50km akumulator juz 100% I tak cała trasa, więc trzeba jeździć na światłach lub założyć ładowarkę DC-DC. Zaparkowaliśmy o 18h, truma cały czas śmiga na 4stopniu:) pompka wody, ledy narazie delikatnie i rano 93%. Może komuś to się przyda:niewiem:

20221111_074401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maarec napisał:

Okazało się że mój CTEK nie dogaduje się z LiFePO4 w momencie gdy BMS odepnie akumulator. Zakupiłem więc tą tanią ładowarkę Volta, bo jakoś starałem się ograniczyć konsumpcję :] (pewnie byłem świeżo po opłaceniu ZUSu, albo dochodowego).
Wykonanie takie sobie. Ładować, ładuje choć deklarowanych 10A raczej nie osiąga. Podczas ładowania chodzi w niej wentylator - jeśli ładowarka jest na wierzchu to jest to słyszalne. Z minusów ładowarka ma świecącą diodę. Jeśli zostawisz podpięty prostownik do akumulatora, mimo braku 230V, dioda dalej świeci z informacją o braku ładowania. Sam nie sprawdziłem, ale podobno jest w stanie rozładować akumulator. Więc nie podpinam tej ładowarki na stałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Misio napisał:

Sprawdź czy na postoju rozpina akumulator silnikowy z rozruchowym...bo coś dziwnie działa ten energoblok...

Gdzie dziś?

Tak na postoju rozpina bo w domu sprawdzałem i dodatkowo mam ikonkę na pulpicie czy są spięte.

Gdańsk, jutro :niewiem: myślimy czy nie jechać zobaczyć przekopu:hmm:

20221110_200057.jpg

20221110_200225.jpg

20221111_074817.jpg

9 minut temu, Tomii napisał:

Okazało się że mój CTEK nie dogaduje się z LiFePO4 w momencie gdy BMS odepnie akumulator. Zakupiłem więc tą tanią ładowarkę Volta, bo jakoś starałem się ograniczyć konsumpcję :] (pewnie byłem świeżo po opłaceniu ZUSu, albo dochodowego).
Wykonanie takie sobie. Ładować, ładuje choć deklarowanych 10A raczej nie osiąga. Podczas ładowania chodzi w niej wentylator - jeśli ładowarka jest na wierzchu to jest to słyszalne. Z minusów ładowarka ma świecącą diodę. Jeśli zostawisz podpięty prostownik do akumulatora, mimo braku 230V, dioda dalej świeci z informacją o braku ładowania. Sam nie sprawdziłem, ale podobno jest w stanie rozładować akumulator. Więc nie podpinam tej ładowarki na stałe. 

Ach z tymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Prusiak napisał:

U mnie droga odwrotna. Na przekopie i mierzei był a dziś zawitał do Gdańska :P

20221111_180402.thumb.jpg.b2a65e585e5b05e5824ca66a98d5fe12.jpg

Dziękuję za spotkanie i pozdrawiamy z Lubiatowa.

Ps żona dziękuje że wybiłeś nam z głowy przekop, w Lubiatowie jest super ? 

20221112_150442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.