Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Tomii napisał(a):

No i na gotowo.

IMG_20240615_153457.jpg

Wyszło rewelacyjnie. Lepiej niż z fabryki :ok:

10 godzin temu, Tomii napisał(a):

Powiem że moje opony po 3 latach to już takie trochę badziewie:
IMG_20240615_172441.jpg

Nie wiem, czy akurat tej opony nie podmienić z zapasem, a na zimę kupić już nowe wielosezony.

Faktycznie nie wyglądają  najlepiej. Muszę zsumować ostatnie swoje wyjazdy, żeby porównać zrobiony dystans, ale moje jak ostatnio je oglądałem wyglądały lepiej. Zastanawia mnie czy różnica mas :hmm:. Między naszymi zestawami załadowanymi do jazdy to zakładam jakieś 250-300 kg różnicy jest. Niemniej tą oponę bym podmienił z zapasem i tak jak napisałeś pewnie przed zimą założyłbym wielosezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Tomii napisał(a):

Przejrzałem sobie jeszcze jak tam luzy na bębnach, szum łożysk i stan ogumienia. Powiem że moje opony po 3 latach to już takie trochę badziewie:
IMG_20240615_172441.jpg

Nie wiem, czy akurat tej opony nie podmienić z zapasem, a na zimę kupić już nowe wielosezony.

Potwierdzam. Moje idą na pewno do wymiany na przyszły sezon. Ten jeszcze jakoś jeszcze przejadą. 

23 minuty temu, eastnomad napisał(a):

 

Faktycznie nie wyglądają  najlepiej. Muszę zsumować ostatnie swoje wyjazdy, żeby porównać zrobiony dystans, ale moje jak ostatnio je oglądałem wyglądały lepiej. Zastanawia mnie czy różnica mas :hmm:. Między naszymi zestawami załadowanymi do jazdy to zakładam jakieś 250-300 kg różnicy jest. Niemniej tą oponę bym podmienił z zapasem i tak jak napisałeś pewnie przed zimą założyłbym wielosezon.

U mnie też opony są już mocno zużyte. Bieżnika już dość mało zostało. Takich spękań wprawdzie nie mam, ale IMO opony powoli zbliżają się do swojego końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia jak sie czyta o jakosci serwisu :( Kazda roboczogodzine zaplacona za wymiane tych drzwi powinni Ci zwrocic, w koncu sam je zamontowales poprawnie. Butyl traktuja jak klej, a o oponach to wlasnie po przegladzie powinni Cie poinformowac... 

Apropo naklejki potwierdzajacej przeglad gazu, to ja sie pierwszy raz dostaje po drugim roku? Bo przy nowej przyczepie jej nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bl13 napisał(a):

Apropo naklejki potwierdzajacej przeglad gazu, to ja sie pierwszy raz dostaje po drugim roku? Bo przy nowej przyczepie jej nie mam. 

Fabrycznie Knaus nakleja naklejkę z datą ważności dwa lata. W Niemczech po roku przeglądu gazowego nie robią. Robią go dopiero po dwóch latach. 
Także nawiązując do Twojego pytania po pierwszym przeglądzie mogłeś nie dostać ale powinieneś mieć taką, która przyszła razem z przyczepą z fabryki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bl13 napisał(a):

Apropo naklejki potwierdzajacej przeglad gazu, to ja sie pierwszy raz dostaje po drugim roku? Bo przy nowej przyczepie jej nie mam. 

Naklejka w PL to tylko coś co ma przypominać o ew. sprawdzeniu instalacji. Nie jest to obowiazkowe. W DE swojego czasu przeglądy były obowiązkowe ( teraz już chyba nie) i jak kupiłeś w DE to naklejka byla, w PL niekoniecznie. 

4 minuty temu, eastnomad napisał(a):

Fabrycznie Knaus nakleja naklejkę z datą ważności dwa lata

Nie wiem czy nie na rynek niemiecki. Tutaj by się musieli wypowiedzieć kupujący w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Nie wiem czy nie na rynek niemiecki. Tutaj by się musieli wypowiedzieć kupujący w Polsce. 

Może faktycznie ;) Ja założyłem w sumie awansem, że skoro ja tak mam to inni też powinni ale moja tak jak napisałeś kupowana była w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bercik77 napisał(a):

Naklejka w PL to tylko coś co ma przypominać o ew. sprawdzeniu instalacji. Nie jest to obowiazkowe. W DE swojego czasu przeglądy były obowiązkowe ( teraz już chyba nie) i jak kupiłeś w DE to naklejka byla, w PL niekoniecznie. 

Nie wiem czy nie na rynek niemiecki. Tutaj by się musieli wypowiedzieć kupujący w Polsce. 

Moja kupiona w Polsce nic takiego nie miała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie Knaus nakleja naklejkę z datą ważności dwa lata. W Niemczech po roku przeglądu gazowego nie robią. Robią go dopiero po dwóch latach. 
Także nawiązując do Twojego pytania po pierwszym przeglądzie mogłeś nie dostać ale powinieneś mieć taką, która przyszła razem z przyczepą z fabryki. 
Ja u Wadowskich nigdy nie dostałem naklejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, w79 napisał(a):

Moja kupiona w Polsce nic takiego nie miała:)

 

Czyli kupując w DE przyczepa przechodzi kontrolę instalacji gazowej w fabryce a w PL nie. Ja nie wiem co ja myślę... 😁

Ja naklejkę z Knaus'a miałem na dwa lata a po roku Wadowscy nakleili swoją. W drugim roku nie nakleili ale też jak się później okazało przeglądu nie zrobili. Nie było to jednak przeszkodą aby wystawić fakturę 🤣

48 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ja u Wadowskich nigdy nie dostałem naklejki https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji1787.png

Jak nie dostałeś to może przeglądu nie robili. To się zdarza...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Buda fabrycznie ma przegląd ważny 2 lata. W bakiście powinna być naklejka z informacją przecież
 

U mnie z fabryki wyjechała z naklejką na tylnym zderzaku. W bakiście nic nie ma, poza naklejkami informacyjnymi i tabliczką znamionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z fabryki wyjechała z naklejką na tylnym zderzaku. W bakiście nic nie ma, poza naklejkami informacyjnymi i tabliczką znamionową.
Z fabryki czy od dealera? Bo może dealerzy to naklejają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepa dealera na oczy nie widziała. Odbierałem osobiście bezpośrednio z 

5 minut temu, jacek00 napisał(a):

fabryki

w Jandelsbrunn. 😁

IMG_20200916_0950302.thumb.jpg.1298a4f328f34a644876c1c38cdeddec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naklejkę DVGW na tylnym zderzaku, i przyczepy które stały u Wadowskich na wystawce sprzedażowej też miały naklejki gazowe na tylnym zderzaku między rejestracją a tylną prawą lampą. Przepis poza naklejką wymagał jeszcze wpisu w żółtej książce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.