Skocz do zawartości

GasBank i instalacja gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.05.2023 o 07:05, jacek00 napisał(a):
W dniu 15.05.2023 o 06:27, MARKUSIK napisał(a):
Wpisałem w Google i butla z gazem 11kg wazy https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji39.png

11 kg to waży sam gaz. Ale w siatkach go nie dają, tylko w butli która swoje waży

Byłem wczoraj z przyczepa w serwisie i przypadkowo zauważyłem jak montują wyjście w kamperze do tankowania gazu z dystrybutora lpg na stacjach. Jak zapytałem o to, to się okazało ze możemy do przyczepy kupić jakaś nowość butle gas bank 11kg ale jest taka lekka ze trzymałem ja dwoma palcami i zamiast 11kg ma 5.5kg i tankuje się ja na stacjach benzynowych bezpośrednio z dystrybutora lpg. Facet mówił ze lepszy jakościowo jest ten gaz i butla lżejsza 

w internecie znalazłem i kosztuje 1099 zł 

Butla wykonana jest z lekkiego materiału kompozytowego dla zapewnienia trwałości i wysokich wymagań w zakresie ochrony. Waga netto butli 11 kg wynosi tylko 5,51 kg.

IMG_5006.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj z przyczepa w serwisie i przypadkowo zauważyłem jak montują wyjście w kamperze do tankowania gazu z dystrybutora lpg na stacjach. Jak zapytałem o to, to się okazało ze możemy do przyczepy kupić jakaś nowość butle gas bank 11kg ale jest taka lekka ze trzymałem ja dwoma palcami i zamiast 11kg ma 5.5kg i tankuje się ja na stacjach benzynowych bezpośrednio z dystrybutora lpg. Facet mówił ze lepszy jakościowo jest ten gaz i butla lżejsza 
w internecie znalazłem i kosztuje 1099 zł 
Butla wykonana jest z lekkiego materiału kompozytowego dla zapewnienia trwałości i wysokich wymagań w zakresie ochrony. Waga netto butli 11 kg wynosi tylko 5,51 kg.
IMG_5006.thumb.png.31a1f644c4e420d5c4350620f764b2ae.png
Ale żeś Amerykę odrkył Jesteśmy na forum karswaningowym gdzie różne butle do tankowania są dobrze znane i sporo osób takowych używa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ?. Są tego różne typy kompozytowe i ze stali. Inna sprawa to kwestia legalności. W Polsce legalne to nie jest, ale jak masz wyprowadzony tylko zawór na zewnątrz kampera/przyczepy i butli nie widać to nikt się nie czepia bo i nikt świadomości, że tankujemy de facto butlę gazową w miejscu do tego nieprzystosowany nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Ale żeś Amerykę odrkył https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png Jesteśmy na forum karswaningowym gdzie różne butle do tankowania są dobrze znane i sporo osób takowych używa

Ja nie wiedziałem ze takie są, a jak tu pisaliście ze butla wazy 11kg to tez nikt nie napisał ze gas bank 5.5kg wazy tzn ze większość chyba nie wie o takich butlach.

Podsumuje to tak. Człowiek się całe życie uczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem ze takie są, a jak tu pisaliście ze butla wazy 11kg to tez nikt nie napisał ze gas bank 5.5kg wazy tzn ze większość chyba nie wie o takich butlach.
Podsumuje to tak. Człowiek się całe życie uczy
No jak chcesz lżejsza butle to Domlight od Amerigasu do kupienia na Shellu i na BP. 10 kg pustabutla waży tylko 6.8 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 17:17, jacek00 napisał(a):

No jak chcesz lżejsza butle to Domlight od Amerigasu do kupienia na Shellu i na BP. 10 kg pustabutla waży tylko 6.8 kg

No coś muszę kombinować bo już raz podnosiłem DMC i teraz dołożyłem klime, rolete.. i znowu brakuje kg, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 20.04.2023 o 21:29, Dodi napisał(a):

Ten duo (mam taki) to jakaś dziwna okrojona wersja , „prawdziwy” wielozawór to wersja Multi . (...)

@Dodi możesz proszę rozwinąć co masz na myśli przez "okrojoną" wersję? Przebrnąłem przez cały wątek i nie znalazłem nic na ten temat poza Twoją wzmianką. W porównaniu producenta wskazany jest tylko obecność wskaźnika poziomu gazu (charakterystyczna dla multi). Czy są jeszcze jakieś różnice poza wspomnianym wskaźnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2023 o 13:17, Piotr Lewalski napisał(a):

@Dodi możesz proszę rozwinąć co masz na myśli przez "okrojoną" wersję? Przebrnąłem przez cały wątek i nie znalazłem nic na ten temat poza Twoją wzmianką. W porównaniu producenta wskazany jest tylko obecność wskaźnika poziomu gazu (charakterystyczna dla multi). Czy są jeszcze jakieś różnice poza wspomnianym wskaźnikiem?

Różnica polega właśnie na typie zastosowanego zaworu. Ja używam ta „tańszą” wersje i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpowiecie, jak w elegancki sposób wykonać podłączenie wyjścia gazu do zasilania grilla?

Grill, to duże słowo, będzie taboret gazowy z patelnią i wokiem z żeliwa.

Planuję podobną instalację szeroko opisywaną w tym temacie. Bakista będzie wykonana samodzielnie z ryflowanej blachy aluminiowej, a w niej GasBank Duo wraz z resztą gazowych szpei. Zawór tankowania na ścianie bakisty i gdzieś obok chciałbym wyjście na grill.

Za reduktorem gazu planuję kolektor z zaworami (3 szt.) na grill, ogrzewanie i ewentualnie do kuchni, która jest z tyłu przyczepy z dostępem z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezarypl napisał(a):

Podpowiecie, jak w elegancki sposób wykonać podłączenie wyjścia gazu do zasilania grilla?

Najlepiej będzie jak zamontujesz zewnętrzne przyłącze gazu:

image.thumb.png.3a459afcdea96fc638723c31c460f96e.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.