Skocz do zawartości

czego oczekuję od forum karawaning.pl


CamperDiem

Rekomendowane odpowiedzi

Po co nowy formularz, skoro aktualnego i tak nikt nie wypełnia i nie spływają żadne nowe dane

dlatego poruszając temat napisałem, że łatwiej stworzyć bazę (która zresztą istnieje, nie ważne czy wprowadzane dane są w pełni przydatne) niż ją uzupełniać.

przy okazji: zdaje się, że jakiś "mój" kemping nie został dodany, prawda? :ok:

 

proponuję stworzyć w wątku o polecanych kempingach link-stronę wyników do tej bazy, dla tych którzy chcą w prosty sposób zobaczyć jakie kempingi są polecane (lub nie) przez użytkowników forum. na tym etapie wyświetlana strona będzie bardzo "lekka", w przeglądarce można wyszukiwać po każdym słowie (np. miasto). zacznijmy od tego, a szybko będą efekty.

 

ja niestety nie pomogę, bo z bazami danych nie mam do czynienia od wielu lat, ale Tomii lub Piotrek bez problemu wyciągną dane z excella na www. może być? jak będą efekty w postaci większego zainteresowania forumowiczów, to będzie można myśleć co dalej, jakie zmiany w samej bazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tomekk - podchodzisz chyba emocjonalnie do swojej bazy. MOże i ona dobra, i tego nikt nie kwestionuje, ale łatwość jej stosowania z netem czy bez jest wątpliwa i to dlatego myśle sie przyjęła sie. Planując podróż nie mogę 100 czy nawet 10 pól wyszukiwać wg nie wiem czego, najprościej jest popatrzeć na mapę. Tego wg mnie brakowało w Waszej bazie - mapy graficznej wg której mozna by wyszukiwać campingi. Jadąc na Mazury nie chce mi sie przeszukiwać tony miejscowoścu czy wsp gps - prościej jest "kliknąć" na kropkę w odpowidnim miejscu na mapie ......... dlatego na samym początku porównałem pomysł do strony camperparków. A informacje zawarte po wybraniu "kropki" :-) to już zawartość Waszej bazy. Wydaje mi się, że dgyby to było baza nabrała by wigoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Affa- wszystko co spływało na skrzynkę jest wprowadzone, oczywiście pod warunkiem, że było podpisane przez Forumowicza.

Adi - może trochę podchodzę emocjonalnie, ale nie z powodu tego, że to dziecko "urodziło się" dzięki mnie, ale dlatego, że można coś stworzyć mając ileś tam danych. Dalej twierdzę, że tworzenie bazy na WWW jest nonsensem. To jest fajne jak "bawimy" się w planowanie w domu, gorzej już w terenie. Oczywiście jak są propozycję unowoczesnień, to oczekujemy na pomysłodawców i wykonawców. Zapraszamy, bo wiadomo, że Piotrek i Tomii to czas ograniczony mają i nie wszystko na gotowo zrobią. To kto się zgłasza i z jakimi pomysłami, ale konkretnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdzę, że tworzenie bazy na WWW jest nonsensem. To jest fajne jak "bawimy" się w planowanie w domu, gorzej już w terenie
a planuje się głównie w domu ......... poza tym coraz wiecej ludzi ma net przy sobie. Robisz dane dla tych kilku w trasie czy dla wiekszości planujacych w domu. CO za filzoofia exportu ze strony dla zainteresowanych do jakiegoś pliku (o ile wiem, żaden GPS excela nie czyta)? Zresztą camperparki maja export (przed chwilą znalazłem)

Dalej twierdzisz, że WWW jest nonsensem - Twoja baza upadła gdy www camperparków sie ładnie rozwija - a ja dalej twierdzę, że zrobiłeś coś fajnego tylko formę zewnętrzna miałeś nie tak. Świat pracuje na bazach poprzez www - takie to już czasy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www camperparków sie ładnie rozwija

 

Tylko że to zasługa wysiłku jaki wkładają tam autorzy, którzy niestety nie są w stanie sprawdzić wszystkich miejsc i gdzieniegdzie posłużyli się danymi z PFCC, co dla mnie ich zdyskwalifikowało. W camperparku każdy może zgłosić miejsce, a i tak widać że musiał być problem z wielkościa bazy jeśli powiększono ją o miejsca rekomendowane przez PFCC. Jaki można wyciągnąć wniosek? Mało kto chce wprowadzać dane do tego typu baz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdzę, że tworzenie bazy na WWW jest nonsensem. To jest fajne jak "bawimy" się w planowanie w domu, gorzej już w terenie. Oczywiście jak są propozycję unowoczesnień, to oczekujemy na pomysłodawców i wykonawców. Zapraszamy, bo wiadomo, że Piotrek i Tomii to czas ograniczony mają i nie wszystko na gotowo zrobią. To kto się zgłasza i z jakimi pomysłami, ale konkretnie.

 

Tomekk, tworzenie bazy na WWW ma sens, bo tylko w tej formie trafi ona do szerokiego grona potencjalnych użytkowników. Ja rozumiem Twoje argumenty za arkuszem xls, ale jest on niewygodny w obsłudze i nieczytelny. W dzisiejszych czasach trzeba kusić wzrokiem, dodać trochę "marketingu", przez co rozumiem atrakcyjny graficznie wygląd strony. Nie każdy ma ochotę zagłębiać się w kolumny literek i cyferek. Dlatego też prawie wszyscy używamy Windows! Tym się jednak proponuję zająć później. Teraz stwórzmy spójny formularz, dający jasne i konkretne odpowiedzi, do których następnie dobierzemy punktację.

Doceniam Twoją i Effendiego pracę, ale choćby porównanie cen jest w Waszym arkuszu trudne. Użytkonicy wpisywali kwoty jakie płacili za swoją załogę, tak więc trzeba liczyć, że za tyle a tyle dorosłych, przyczepę i samochód zapłacili powiedzmy 100 zł. Lepiej jest to zrobić konkretnie. Osoba dorosła tyle, dziecko tyle, przyczepa tyle itd. Zainteresowany sam sobie policzy wg własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, jak zaczniemy od wyłaniania kierowników, zastępców, skarbników itp. to do niczego nie dojdzie :ok:

Ja wciąż myślę nad formularzem, którego zalążek przedstawiłem i proszę wszystkich o włączenie się w jego tworzenie. Dane z formularza Tomkka i Effendiego też warto wykorzystać trochę je modyfikując, aby odpowiedzi były klarowne. Potem zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkonicy wpisywali kwoty jakie płacili za swoją załogę, tak więc trzeba liczyć, że za tyle a tyle dorosłych, przyczepę i samochód zapłacili powiedzmy 100 zł. Lepiej jest to zrobić konkretnie. Osoba dorosła tyle, dziecko tyle, przyczepa tyle itd. Zainteresowany sam sobie policzy wg własnych potrzeb.

Z tego co wiem to w formularzu chłopaków wpisywało się konkretne ceny z cennika a nie ile kto płacił za pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dalej nie rozumiecie o co mi chodzi. Arkusz w Excellu powstał jako zaczątek bazy, natomiast idea sięga dalej. Miałaby powstać aplikacja uruchamiana lokalnie, która potrafiłaby zaaktualizowac bazę danych z internetu. Oczywiście baza byłaby przechowywana lokalnie. Dlaczego Excell ? Bo najłatwiej zrobić eksport danych w formacie CSV celem wczytania do programu docelowego. Ale nie ma co eksportować i wczytywać skoro nikt nie chce współpracować. Programy do nawigacji nie korzystają z internetu celem wytyczenia trasy. W domu ściągamy dane, a w trasie je wykorzystujemy i w przypadku zmiany planów możemy to zrobić korzystając z programu lokalnie, a nie z internetu. Nadal istnieją aplikację nie działające w przeglądarkach i mają się świetnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Użytkonicy wpisywali kwoty jakie płacili za swoją załogę, tak więc trzeba liczyć, że za tyle a tyle dorosłych, przyczepę i samochód zapłacili powiedzmy 100 zł. Lepiej jest to zrobić konkretnie. Osoba dorosła tyle, dziecko tyle, przyczepa tyle itd. Zainteresowany sam sobie policzy wg własnych potrzeb.

 

Proszę przeczytajcie uważnie wątek w którym jest formularz do zgłaszania danych. Tak własnie jest jak piszesz, wpisujemy konkretnie wg pozycji (osoba dorosła, auto,...).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, trochę uporządkowałem wstępną propozycję formularza.

 

1. Dane ogólne

a/ nazwa

b/ dane właściciela/najemcy

c/ adres

d/ telefon/fax

e/ strona WWW

f/ adres e-mail

 

2. Lokalizacja obiektu

a/ współrzędne GPS

b/ mapka

 

3. Położenie obiektu

a/ morze

b/ jezioro

c/ rzeka

d/ las

e/ miasto

f/ wieś

g/ inne, jakie?

 

4. Wielkość obiektu i ilość miejsc postojowych

a/ do 50 (mały)

b/ 50-100 (średni)

c/ 100-200 (duży)

d/ powyżej 200 (bardzo duży)

 

5. Obsługa

a/ budynek recepcji

b/ kompetencje i nastawienie personelu w skali 1-10

 

6. Podłoże

a/ utwardzone

b/ trawiaste

c/ piasek

d/ ściółka

e/ drogi dojazdowe do stanowisk

- utwardzone

- nieutwardzone

f/ zacienienie

 

7. Zaplecze sanitarne

a/ ilość toalet

- ilość budynków toalet

- ilość toalet

- ilość pryszniców

 

b/ czystość toalet i budynków sanitarnych

- regularnie sprzątane

- papier toaletowy

- ręczniki papierowe

- mydło

- suszarki elektryczne do rąk

 

c/ pralnia

d/ kuchnia

e/ zlewnia WC chem.

f/ stanowiska do naprawy/mycia pojazdów

 

8. Wyposażenie dodatkowe

a/ sala TV

b/ wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego

c/ sieć WiFi

d/ miejsca do grillowania/ogniska

e/ bar

f/ sklep spożywczy

g/ korty tenisowe

h/ boisko

i/ plac zabaw

- wielkość (mały, średni, duży)

- wyposażenie

* stan

* ilość

j/ przedszkole/klub dla dzieci

k/ sklep z artykułami karawaningowymi

 

9. Ochrona i bezpieczeństwo

a/ ogrodzenie

- stan w skali 1-10

b/ firma ochroniarska

c/ monitoring

 

10. Ceny - wybór waluty

a/ osoba dorosła

b/ dziecko

c/ przyczepa

d/ kamper

e/ samochód

f/ namiot

g/ prąd

- ryczałt

- licznik

h/ zwierzę

i/ prysznic

j/ dodatkowe (pranie, kuchnia, itp.)

 

11. Zdjęcia

 

12. Subiektywna ocena

a/ atmosfera

- skala 1-10

b/ sąsiedztwo

- skala 1-10

c/ atrakcyjność miejsca

- skala 1-10

 

13. Atrakcje w okolicy

a/ opis

b/ link WWW

 

14. Osoba polecająca

 

Czekam na dalsze propozycje.

Jak już będziemy mieli gotowy formularz dobierzemy wagę poszczególnych pozycji i określimy ilość punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przeczytajcie uważnie wątek w którym jest formularz do zgłaszania danych. Tak własnie jest jak piszesz, wpisujemy konkretnie wg pozycji (osoba dorosła, auto,...).

 

W formularzu tak jest, ale weź arkusz i tam w pierwszej pozycji jest:

Klif - 2O+2D+P+A+E=35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.