Skocz do zawartości

czego oczekuję od forum karawaning.pl


CamperDiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zgadzam się z tym, co napisał petek :

 

tworzenie bazy na WWW ma sens, bo tylko w tej formie trafi ona do szerokiego grona potencjalnych użytkowników. Ja rozumiem Twoje argumenty za arkuszem xls, ale jest on niewygodny w obsłudze i nieczytelny. W dzisiejszych czasach trzeba kusić wzrokiem, dodać trochę "marketingu", przez co rozumiem atrakcyjny graficznie wygląd strony. Nie każdy ma ochotę zagłębiać się w kolumny literek i cyferek

 

 

Korzystanie z bazy campingów i planowanie trasy w zimowe wieczory będzie dużo przyjemniejsze gdy będziemy mieć do czynienia z atrakcyjną stroną www. Przyciągnie ona więcej użytkowników, a tym samym będzie miała większą siłę oddziaływania na właścicieli campingów - a o to również chodzi, żeby zależało im na polecaniu ich campingów przez karawaning.pl.

 

Pozdrawiam, K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje uwagi:

 

1. Dane ogólne

a/ nazwa

b/ dane właściciela/najemcy

c/ adres

d/ telefon/fax

e/ strona WWW

f/ adres e-mail

 

Nie widzę sensu wstawiania danych najemcy czy właściciela. To dla osoby przyjeżdżającej lub szukającej kempingu jest mało ważne i niepomocne.

 

2. Lokalizacja obiektu

a/ współrzędne GPS

b/ mapka

 

Rozumiem że z mapką chodzi o zaznaczenie miejsca np. tak jak w naszej mapie użytkowników forum?

 

3. Położenie obiektu

a/ morze

b/ jezioro

c/ rzeka

d/ las

e/ miasto

f/ wieś

g/ inne, jakie?

 

Ten punkt jest dla mnie mało jasny i uważam że miałbym wątpliwości wypełniając ten punkt formularzu - głównie chodzi mi o miasto/wieś. Może zrobić to na zasadzie: morze; rzeka; jezioro; góry :ok:. Często kempingi są w miejscowościach turystycznych które w sezonie są jak miasta a poza sezonem jak wsie. To może wprowadzać w błąd użytkowników jeżdżących np. po sezonie.

 

 

4. Wielkość obiektu i ilość miejsc postojowych

a/ do 50 (mały)

b/ 50-100 (średni)

c/ 100-200 (duży)

d/ powyżej 200 (bardzo duży)

Czy to pytanie coś wnosi dla typowego turysty? Może lepiej będzie dodać punkt który będzie mówił o możliwości braku miejsc na kempingu w sezonie?

 

j/ przedszkole/klub dla dzieci

k/ sklep z artykułami karawaningowymi

To rozumiem że jest robione pod zagraniczne kempingi?

 

Trzeba koniecznie zostawić miejsce na cenne uwagi. Ja osobiście byłbym za tym żeby to właśnie w uwagach wpisywać warte odwiedzenia rzeczy w okolicy, czy warto zabrać rowery w te miejsce, gdzie warto robić zakupy ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, myślę że wielkość campingu ma znaczenie - możesz nocować w towarzystwie 20 lub 220 przyczep. Dla mnie jest różnica. Co do pytań "pod zagraniczne" campingi - a dlaczego nie? Większość z nas wyjeżdża za granicę ( Twoja wyprawa na Istrię :ok: )

 

Z kolei tzw. cenne uwagi powinny być usystematyzowane, jeśli umieszczamy je w bazie. Ale możemy podać link do forum, gdzie każdy może opisać dowolnie długo swoje odczucia dotyczące campingu lub nawet całej wyprawy ( co sie przecież i tak dzieje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi:

 

Nie widzę sensu wstawiania danych najemcy czy właściciela. To dla osoby przyjeżdżającej lub szukającej kempingu jest mało ważne i niepomocne.

 

Tak i nie. Jakbyśmy mieli rozbudowaną listę kempingów (o ile się uda :ok: ) te dane mogłyby się przysłużyć wynajdywaniu kempingów konkretnego właściciela, ze względu na dobrą renomę. Punkt umieściłem na podstawie własnego doświadczenia wyszukiwania parku jurajskiego dla mojego Patryka. Rozważaliśmy wyjazd do Bałtowa albo Solca Kujawskiego, dopóki nie dowiedzieliśmy się, że to ten sam właściciel i atrakcje w związku z tym są bardzo podobne.

 

Rozumiem że z mapką chodzi o zaznaczenie miejsca np. tak jak w naszej mapie użytkowników forum?

Dokładnie. Chodzi o zaznaczenie kempingu na mapie Google lub Targeo. Ułatwi to znalezienie i dojazd.

 

miałbym wątpliwości wypełniając ten punkt formularzu - głównie chodzi mi o miasto/wieś. Może zrobić to na zasadzie: morze; rzeka; jezioro; góry :ok:. Często kempingi są w miejscowościach turystycznych które w sezonie są jak miasta a poza sezonem jak wsie. To może wprowadzać w błąd użytkowników jeżdżących np. po sezonie.

 

Chodziło mi o kempingi/pola namiotowe, które są np. na wsi, a nie nad wodą czy w górach. Takie "wsie zabite dechami".

Miasta - kempingi np. w Warszawie.

 

 

Czy to pytanie coś wnosi dla typowego turysty? Może lepiej będzie dodać punkt który będzie mówił o możliwości braku miejsc na kempingu w sezonie?

 

Mówi, bo nie wszyscy lubią duże lub małe kempingi. Robiąc zestawienie powiniśmy to uwzględnić, ale nie będziemy tego punktować. Chodzi o orientację o obiekcie.

 

j/ przedszkole/klub dla dzieci

k/ sklep z artykułami karawaningowymi

 

To rozumiem że jest robione pod zagraniczne kempingi?

 

A może znajdziemy też polskie? Wszystko się zmienia, może takie będą i u nas.

 

Trzeba koniecznie zostawić miejsce na cenne uwagi. Ja osobiście byłbym za tym żeby to właśnie w uwagach wpisywać warte odwiedzenia rzeczy w okolicy, czy warto zabrać rowery w te miejsce, gdzie warto robić zakupy ect.

 

OK. Cenna uwaga o uwagach :ok: Po to mamy ostatni punkt o subiektywnych odczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na czerwono

 

1. Dane ogólne

a/ nazwa

b/ dane właściciela/najemcy

c/ adres

d/ telefon/fax

e/ strona WWW

f/ adres e-mail

g/ czynne od miesiąca do miesiąca

 

2. Lokalizacja obiektu

a/ współrzędne GPS

b/ mapka

 

3. Położenie obiektu

a/ morze

b/ jezioro

c/ rzeka

d/ las

e/ miasto

f/ wieś

g/ inne, jakie?

 

4. Wielkość obiektu i ilość miejsc postojowych

a/ do 50 (mały)

b/ 50-100 (średni)

c/ 100-200 (duży)

d/ powyżej 200 (bardzo duży)

 

5. Obsługa

a/ budynek recepcji

b/ kompetencje i nastawienie personelu w skali 1-10

 

6. Podłoże

a/ utwardzone

b/ trawiaste

c/ piasek

d/ ściółka

e/ drogi dojazdowe do stanowisk

- utwardzone

- nieutwardzone

f/ zacienienie

 

7. Zaplecze sanitarne

a/ ilość toalet

- ilość budynków toalet

- ilość toalet

- ilość pryszniców

 

b/ czystość toalet i budynków sanitarnych

- regularnie sprzątane

- papier toaletowy

- ręczniki papierowe

- mydło

- suszarki elektryczne do rąk

 

c/ pralnia

d/ kuchnia

e/ zlewnia WC chem.

f/ stanowiska do naprawy/mycia pojazdów

 

8. Wyposażenie dodatkowe

a/ sala TV

b/ wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego

c/ sieć WiFi

d/ miejsca do grillowania/ogniska

e/ bar

f/ sklep spożywczy

g/ korty tenisowe

h/ boisko

i/ plac zabaw

- wielkość (mały, średni, duży)

- wyposażenie

* stan

* ilość

j/ przedszkole/klub dla dzieci

k/ sklep z artykułami karawaningowymi

l/ własna plaża

m/ domki/przyczepy do wynajęcia

n/ basen

 

9. Ochrona i bezpieczeństwo

a/ ogrodzenie

- stan w skali 1-10

- brama zamykana na noc

b/ firma ochroniarska

c/ monitoring

 

10. Ceny - wybór waluty

a/ osoba dorosła

b/ dziecko

c/ przyczepa

d/ kamper

e/ samochód

f/ namiot

g/ prąd

- ryczałt

- licznik

h/ zwierzę

i/ prysznic

j/ dodatkowe (pranie, kuchnia, itp.)

 

11. Zdjęcia

 

12. Subiektywna ocena

a/ atmosfera

- skala 1-10

b/ sąsiedztwo

- skala 1-10

c/ atrakcyjność miejsca

- skala 1-10

 

13. Atrakcje w okolicy (zabytki, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe)

a/ opis

b/ link WWW

 

14. Osoba polecająca

 

15. Data oceny ważna przez np. 2 lata. Po tym czasie albo weryfikacja przez właściciela albo nowa ocena użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli mogę coś w tym temacie?

Projekt podoba mi się,przeniósł bym bliżej początku pkt.10 i 12.

Punkt 13 jest bardzo przydatny i jadąc w trasę chciałbym wiedzieć o takich i podobnych atrakcjach w danym terenie.

Nie wiem jak ale dodał bym jeszcze info o dożynkach, odpustach, innych zlotach np.motocykle, kajaki, turystyczne, pojazdów retro, św. np. ziemniaka,karpia, pieroga itp.Chciał bym wiedzieć o koniach, balonach, trójkołowcach,kolejkach czynnych, wystawach, spływy kajakowe i wiele podobnych informacji.

Siedząc po przybyciu na dany teren biorę do ręki ten projekt i pomału opisuję punkt po punkcie.

Odbiegłem od tematu informacji o campingu ale myślę że takie info też by się dobrze czytało i było przydatne w tworzeniu trasy.

Będę miał na uwadze i już od pierwszych wyjazdów będę zbierał takie dane.

Pomysł b. dobry i życzę pozytywnego stworzenia takiej bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, ja to widzę tak: punkt 13 jest punktem subiektywnej oceny. Każdy zamieści w nim co wie. Twoje propozycje podobają mi się, jednak musimy sobie zdawać sprawę, że nie wszyscy tak gruntownie przygotowują się do swoich wyjazdów. Jakość tego podpunktu będzie tym większa im więcej będą wiedzieć potencjalni goście danego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Proszę przeczytajcie uważnie wątek w którym jest formularz do zgłaszania danych. Tak własnie jest jak piszesz, wpisujemy konkretnie wg pozycji (osoba dorosła, auto,...).

 

W formularzu tak jest, ale weź arkusz i tam w pierwszej pozycji jest:

Klif - 2O+2D+P+A+E=35

 

Możliwości formularza to jedno, a wpisywane dane to drugie. W cenniku nie było wyszczególnienia na poszczególne pozycję, więc wpisałem tyle ile zapłaciłem po otrzymaniu upustu.

 

Bardzo się cieszę, że powstają konkrety, to rozumiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego petek, sorki ale "data ważności", moim zdaniem, trochę bez sensu. Dlaczego? Bo z mojego doświadczenia raczej mało prawdopodobne, zebym na ten sam kemping trafił ponownie w ciągu 2-3 lat. Po prostu różnicuję wyjazdy. Owszem, jeśli ktoś będzie miał okazję być na tym kempingu, to zweryfikuje moje dane i doda ocenę. Dlatego, moim zdaniem, należałoby informacje o kempingu podzielić na 2 części - część obiektywną, czyli gdzie, ile miejsc, atrakcje itp. Dokładnie to, co wymienialiście, co da się zmierzyć, policzyć. Osobno 2-ga część - subiektywna - też sformalizowana - np. ocena w skali 1-5 określonych walorów. Walory, to utrzymanie ciszy nocnej, utrzymanie toalet, reakcje na uwagi turysty, obsługa, itp. Pierwsze mogłyby być tylko zmieniane, ale jednokrotne dla kempingu. Te drugie należałoby mnożyć. Im więcej opinii o kempingu, tym bardziej obiektywna ocena na podstawie subiektywnych odczuć. W takim układzie ten termin ważności danych niejako straciłby sens. Przy okazji, oczywiście nie neguję istotności takiej informacji, jak data ostatniej notatki o kempingu. Natomiast usuwanie danych kempingu wyłącznie po stwierdzonej likwidacji. Bo dlaczego nie ma być informacji o kompingu, który ktoś raz odwiedził 5 lat temu i był zadowolony? Jeśli spisał telefon, adres WWW, to mogę sprawdzić, czy kemping jeszcze istnieje.

Nurtuje mnie jeszcze pewien problem związany z ceną. Dzisiaj cena za osobę w kwocie A jest wysoka, ale ta sama cena za 5 lat będzie już przeciętną. Myślę o czymś takim, jak wyliczenie ceny sredniej i ocenę obiektywną kempingu w porównaniu do tej ceny sredniej. To jednak bęzdie możliwe dopiero wtedy, kiedy liczba ocenianych kempingów w jednym sezonie będzie odpowiednio duża (myślę, że minimum 30).

 

Pisaliście o tym, że na wakacjach coraz częściej mamy ze sobą laptopy i dostęp do inetu. A ja myślę o stworzeniu formularza, który możnaby wydrukować na 1 stronie A4 i wypełnić go sobie ręcznie. Potem te dane w spokoju przyczepy, a może po powrocie z wakacji dopiero przestukać do komputera. Wyobraźcie sobie obsługę kempingu, kiedy w recepcji zaczniecie zadawać pytania szczegółowe czytając z kartki i wprowadzając odpowiednie notatki :ok: Jeszcze na jakiś rabat się załapiecie :ok:

 

Aaa, przy wyjazdach na kempingi zagraniczne może i wersje obcojęzyczne naszej ankiety? Nie żartuję! Jeżdżę za granicę i na przykład chciałbym taką ankietę wypełnić na obcokrajowym kempingu. Trochę speakam po angielskiemu, ale niektórych pojęć może mi zabraknąć. A tak, miałbym pewien pomocnik.

 

Wracając do mojego poprzedniego postu - uważam, że na początku będzie to wszystko baaardzo kulało. Ale przy odpowiedniej dozie samozaparcia z naszej strony, za kilka lat mamy szansę na stanie się istotnym czynnikiem opiniotwórczym, jeśli tylko będziemy obiektywni. Dlatego chętnie skorzystam z opracowywanej właśnie ankiety, żeby ją sobie na kempingach wypełniać - na spokojnie. I po sezonie wprowadzić kilka opinii do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3, nie zrozumieliśmy się co do terminu ważności oceny - z mojej winy, źle to opisałem. Chodziło mi o weryfikację cen. Ceny sprzed 2 lat mają się nijak do cen dzisiejszych. Chciałbym je weryfikować najlepiej co sezon i nie potrzebna jest tu kolejna osoba oceniająca kemping. Wystarczy mail do właściciela z prośbą o przesłanie cennika. Mam nadzieję, że sprostowałem.

Co do ocen cen. Ja nie wiem czy cena powinna wchodzić do systemu punktowego. To czy kemping jest warty swojej ceny czy nie zależy wyłącznie od klienta. Cena jest ważną informacją, ale trudno ją obiektywnie wypunktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano faktycznie nie zrozumieliśmy się :-) Masz rację co do info na temat ceny, ale jeśli cena jest nieaktualna, a będziemy mieli bazę np. 500 kempingów, to kto ma zadbać o aktualizację cen np. 200 z nich? To jest na prawdę olbrzymia robota. Ale i mnie nie zrozumiałeś w zakresie opisywanego przeze mnie rankingu - nie chcę oceniać kempingu po jego cenie, tylko ustawić go w stosunku do cen średnich. Czyli ustalam cenę średnią i określam, że kemping jest średni, drogi, tani. Osoba podejmująca decyzję będzie mogła zobaczyć np. 5 kempingów w terenie, który chce zwiedzić i widzi: mam 3 średnie, jeden tani i jeden drogi. Drogi ma wyposażenie ...., ale zainteresowany chce tylko nocować na kempingu. Tani nie ma wyposażenia i w opiniach internautów ma brudne toalety. Potem dalszy wybór. Wiesz, wskaźnik tylko orientacyjny, żeby poza walorami określanymi obiektywnie można też było zobiektywizować jakoś cenę. Poza tym brak informacji po 3 latach o cenie kempingu pozwoli na ocenę, czy był średnino drogi czy tani w stosunku do innych. A równocześnie nikt nie będzie musiał potem kombinować z uzyskiwaniem cen do naszego rankingu. Żebyśmy nie postawili jakiegoś przyszłego admina przed obowiązkiem rozsyłania i opracowania ankiety cenowej do 200 kempingów. Oczywiście to wszystko tylko luźne propozycje i mam nadzieję, że naszą dyskusję wszyscy potraktują jako wymianę poglądów, która pozwoli na wypracowanie najlepszej konwencji tego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od ostatniej wizyty dużo przybyło postów.

Nie czytałem ich ,a mimo to się wypowiem.

Podczas ostatniej wielkiej burzy ,poszłem do przyczepy i tam zasnąłem.

Wniosek jest jeden ,tylko dzika przyroda i spokój.

Chyba niestety lub stety będę omijał pola kempingowe , bo cena odstrasza , a jak pomyślę o czym kolwiek do przyczepy ,to lepiej wynająć pensjonat z rurką w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od ostatniej wizyty dużo przybyło postów.

Nie czytałem ich ,a mimo to się wypowiem.

Podczas ostatniej wielkiej burzy ,poszłem do przyczepy i tam zasnąłem.

Wniosek jest jeden ,tylko dzika przyroda i spokój.

Chyba niestety lub stety będę omijał pola kempingowe , bo cena odstrasza , a jak pomyślę o czym kolwiek do przyczepy ,to lepiej wynająć pensjonat z rurką w środku.

 

To teraz powiedz co ten post wniósł do naszej dyskusji :ok:.

Dla mnie sprawa jest prosta - jak Ci się nie chce wjeżdżać na kempingi to nikt i nic nie powinno Cię do tego zmuszać. Baza robiona jest dla tych którzy korzystają z kempingów i chcą wydawać pieniążki w rozsądny sposób.

Co do spania podczas burzy w przyczepię to nie bardzo widzę związek z dziką przyrodą no chyba że masz rezerwat w budce :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii napisał, że baza robiona jest dla tych którzy korzystają z kempingów i chcą wydawać pieniążki w rozsądny sposób.

Myślę, że możemy równolegle robić bazę noclegów przelotowych na stacjach benzynowych czy na parkingach autostradowych i bazę miejsc do biwakowania na dziko - chętni do takiego biwakowania też się znajdą np. Trafko :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.