Skocz do zawartości

czego oczekuję od forum karawaning.pl


CamperDiem

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałbym wzorem wielu informatórów odległośc do danej atrakcji. Dla mnie zasadnicze znaczenie ma czy do jeziora mam 2 km czy 2 metry, to samo dotyczy sklepu i pozostałych obiektów.

 

To już jest kłopot, bo w formularzu uwzględniłem jedynie sklepy będące "na wyposażeniu" kempingu. Jeśli chodzi o inne sklepy zostawmy to inwencji opisujących w punkcie subiektywnej oceny.

 

I jeszcze zwiększyłbym czy sieć Wifi jest free czy płatna oraz doddałbym zlew brudnej wody (dla camperów do ważne)

 

Mówisz i masz. Zlewnia brudnej wody to nie to samo co zlewnia WC chem.? Nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam pytanie zasadnicze - czy te ankiety maja sluzyc do tego zeby sie nimi gdzies chwalic i straszyc tym wlascicieli kempingow czy temu zebysmy sami wiedzieli gdzie jest fajnie?

To jest forum wolnych ludzi a nie organizacja turystyczno-oceniajaca.

Organizacje rozne juz sa, ostatnio jest ich wiecej, aktywisci niech sie zapisza i tam dzialaja...

 

Bo zeby nie bylo tak, ze jak na budce wlasciciel zobaczy nasza nalepke to nas nie wpusci. :ok:

Ja tez wole rozmawiac z wlascicielem kempngu jako normalny czlowiek na wakacjach niz jako inkwizytor latajacy i sprawdzajacy czy cos jest zle, a juz najgorsze jest takie falszywe zachowanie -prosze znizke bo jestem z takiej czy innej organizacji a potem i tak was obsmaruje...

 

A juz deklaraja czy ktos bedzie pisal czy nie - smieszne...

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wędkarza większość kempingów będzie wędkarska, dla rodzin z dziećmi familijna itd.

jeżeli rodzina z dzieckiem klasyfikuje kemping jako dla rodzin z dziećmi to będzie to jak najbardziej obiektywne. zastanówmy się wspólnie jak można podzielić kempingi pod tym kątem właśnie? moje cztery propozycje z pewnością nie wyczerpują tematu. kemping może być w okolicy, w której dużo grzybów rośnie, albo można na rowerach pojeździć... wg mnie trudno to wpisywać jako atrakcje, ale mogłoby być wybierane z listy opisowej właśnie.

 

wg mnie skala ocen 1-10 za wysoka

 

zastanowić się należy czy i które pola mają być obowiązkowe oraz czy nie za dużo ich :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, po co tak ostro? Nikt nikogo niczym straszyć nie będzie. Chodzi o rzetelne przedstawienie bazy kempingów z wiarygodnymi opiniami o nich. Jest na takie zestawienie zapotrzebowanie, a karawaning.pl to marka, która może temu zaradzić.

A swoją drogą warto by było, żeby w przyszłości znalazły się kempingi rekomendowane przez karawaning.pl. Ja tej marce, w odróżnieniu do PFCC ufam i nie widzę w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rodzina z dzieckiem klasyfikuje kemping jako dla rodzin z dziećmi to będzie to jak najbardziej obiektywne. zastanówmy się wspólnie jak można podzielić kempingi pod tym kątem właśnie? moje cztery propozycje z pewnością nie wyczerpują tematu. kemping może być w okolicy, w której dużo grzybów rośnie, albo można na rowerach pojeździć... wg mnie trudno to wpisywać jako atrakcje, ale mogłoby być wybierane z listy opisowej właśnie.

 

Można zaznaczać podpunkty. Dlatego też zamieściłem prośbę o stworzenie tymczasowej wersji formularza w wersji elektronicznej. Wtedy będziemy widzieli jak to wygląda. Gwarantuję, że w obecnej formie wypełnienie nie zajmie dłużej niż 2 minuty.

 

wg mnie skala ocen 1-10 za wysoka

 

zastanowić się należy czy i które pola mają być obowiązkowe oraz czy nie za dużo ich :ok:

 

Temat skali jest otwarty. Może być 4-5-6 stopniowa. Ustalmy to wspólnie.

Żeby ocena była obiektywna większość pól musi być obowiązkowa niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz deklaraja czy ktos bedzie pisal czy nie - smieszne

Jacku I Tego zdania nie rozumiem ? Ja jestem za stworzeniem takiej bazy dla naszego użytku i zadeklarowałam się, że jak będę na jakimś kempingu to chętnie napiszę na forum jak tam jest...

Czemu uważasz to za śmieszne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ocena była obiektywna większość pól musi być obowiązkowa niestety.

ja prawie nigdy nie zaglądam do toalet, trudno będzie mi obiektywnie zliczyć, opisać i ocenić, kto inny może mieć problem z placem zabaw. może być tak, że obowiązek spełniany na siłę będzie mało obiektywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, smieszne jest wyciaganie od ludzi deklaracji czy beda cos robili czy nie, bo co jak powiedza ze beda a nie beda? :ok: Nie jestesmy partia...

 

Pozdr, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawie nigdy nie zaglądam do toalet, trudno będzie mi obiektywnie zliczyć, opisać i ocenić, kto inny może mieć problem z placem zabaw. może być tak, że obowiązek spełniany na siłę będzie mało obiektywny...

 

Zróbmy więc to w przedziałach, żeby dokładnie liczyć nie trzeba było:

 

Ilość toalet:

a/ 1-5

b/ 5-10

c/ powyżej 10

 

Zmiany wprowadziłem już do formularza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie trzeba było się cofać ostatnia wersja formularza:

 

1. Dane ogólne

a/ nazwa

b/ dane właściciela/najemcy

c/ adres

d/ telefon/fax

e/ strona WWW

f/ adres e-mail

g/ czynne od miesiąca do miesiąca

 

2. Lokalizacja obiektu

a/ współrzędne GPS

b/ mapka

 

3. Położenie obiektu

a/ morze

b/ jezioro

c/ rzeka

d/ las

e/ miasto

f/ wieś

g/ inne, jakie?

 

4. Wielkość obiektu i ilość miejsc postojowych

a/ do 50 (mały)

b/ 50-100 (średni)

c/ 100-200 (duży)

d/ powyżej 200 (bardzo duży)

 

5. Obsługa

a/ budynek recepcji

b/ kompetencje i nastawienie personelu w skali 1-10

 

6. Podłoże

a/ utwardzone

b/ trawiaste

c/ piasek

d/ ściółka

e/ drogi dojazdowe do stanowisk

- utwardzone

- nieutwardzone

f/ zacienienie

 

7. Zaplecze sanitarne

a/ ilość toalet

- ilość budynków toalet

- ilość toalet w budynku

* 1-5

* 5-10

* powyżej 10

- ilość pryszniców

* 1-5

* 5-10

* powyżej 10

 

b/ czystość toalet i budynków sanitarnych

- regularnie sprzątane

- papier toaletowy

- ręczniki papierowe

- mydło

- suszarki elektryczne do rąk

 

c/ pralnia

d/ kuchnia

e/ zlewnia WC chem.

f/ stanowiska do naprawy/mycia pojazdów

g/ zlewnia brudnej wody

 

8. Wyposażenie dodatkowe

a/ sala TV

b/ wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego

c/ sieć WiFi

- płatna, ile?

- bezpłatna

d/ miejsca do grillowania/ogniska

e/ bar

f/ sklep spożywczy

g/ korty tenisowe

h/ boisko

i/ plac zabaw

- wielkość (mały, średni, duży)

- wyposażenie

* stan

* ilość

j/ przedszkole/klub dla dzieci

k/ sklep z artykułami karawaningowymi

l/ własna plaża

m/ domki/przyczepy do wynajęcia

n/ basen

 

9. Ochrona i bezpieczeństwo

a/ ogrodzenie

- stan w skali 1-10

- brama zamykana na noc

b/ firma ochroniarska

c/ monitoring

 

10. Ceny - wybór waluty

a/ osoba dorosła

b/ dziecko

c/ przyczepa

d/ kamper

e/ samochód

f/ namiot

g/ prąd

- ryczałt

- licznik

h/ zwierzę

i/ prysznic

j/ dodatkowe (pranie, kuchnia, itp.)

 

11. Zdjęcia

 

12. Subiektywna ocena

a/ charakter kempingu

- familijny

- młodzieżowy

- dla wędkarzy

- dla żeglarzy

b/ atmosfera

- skala 1-10

c/ sąsiedztwo

- skala 1-10

d/ atrakcyjność miejsca

- skala 1-10

 

13. Atrakcje w okolicy (zabytki, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe)

a/ opis

b/ link WWW

 

14. Osoba polecająca

 

15. Data oceny

Kto to zrobi w wersji elektronicznej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlewnia brudnej wody to nie to samo co zlewnia WC chem.?

Nie - WC to jak większośsc wie miejsce gdzie można grzecznie wyczyścić kibelek a brudnej wody to miejsce gdzie staje się całym kamperem zlewa cała brudną wodę, przy okazji tankując czystą .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze koniecznie proszę (błagam) o jakiś punkt na samym początku o hałasie w dzień i w nocy (osobno), myślę, że to ważne dla większości z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie trzeba było się cofać ostatnia wersja

 

 

witam

 

dobry formularz , ale brakuje jedneo ,a mianowicie znizek w sezonie i po czy dzialaja jakies karty rabatowe , camping cheque, ACSI, to jest bardzo wazne.

W zachodniej europie zwraca sie na to uwage , z takich stron czesto korzystaja pensionisci a ci nie sa przyzwyczajeni co dziennie zmieniac pole. Im taniej tym dluzej sie zostaje.

pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.