Skocz do zawartości

czego oczekuję od forum karawaning.pl


CamperDiem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz dokładniej wytłumaczyć bo nie bardzo rozumiem jak zrobić formularz bardziej przyjazny niż jest.

 

Formularz jest jak najbardziej przejrzysty, tyle że zestawienie wyników już nie.

Chodzi mi o to, żeby za każdy punkt formularza przyznawać bądź nie określoną liczbę punktów. Dałoby to obiektywną klasyfikację. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gapa ze mnie ,ale nie wiem co zrobić.Mam taki komunikat:

Adobe Reader nie może otworzyć "Baza kempingów" xls ponieważ nie jest to obsługiwany typ pliku lub jest uszkodzony / np wysłany jako załącznik i niepoprawnie rozkodowany/

Może jakaś malutka podpowiedź :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze chciałem żeby w samym portalu był dobry opis kempingów. Powtarzam DOBRY bez starych zdjęć robionych na potrzeby PFCC :ok:.

Na bazę jak najbardziej jestem w stanie poświęcić dział kempingi na stronie i zbudować go od nowa. Oczywiście jak baza by miała ręce i nogi to zajęła by spore miejsce na startówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gapa ze mnie ,ale nie wiem co zrobić.Mam taki komunikat:

Adobe Reader nie może otworzyć "Baza kempingów" xls ponieważ nie jest to obsługiwany typ pliku lub jest uszkodzony / np wysłany jako załącznik i niepoprawnie rozkodowany/

Może jakaś malutka podpowiedź :ok:

 

Link do darmowego programu otwierającego exel jest w pierwszym poście http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1906

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze chciałem żeby w samym portalu był dobry opis kempingów. Powtarzam DOBRY bez starych zdjęć robionych na potrzeby PFCC :ok:.

Na bazę jak najbardziej jestem w stanie poświęcić dział kempingi na stronie i zbudować go od nowa. Oczywiście jak baza by miała ręce i nogi to zajęła by spore miejsce na startówce :)

 

No i super. Cel jest warty środków. Zgadzasz się, że powinniśmy zacząć od dobrego formularza? Potem zajmiemy się opracowaniem wyników i koncepcją strony. Kto jeszcze do pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było opracować to przejrzyście, dodając ujednoliconą na podstawie formularza, klasyfikację i punktację.

 

Możesz dokładniej wytłumaczyć bo nie bardzo rozumiem jak zrobić formularz bardziej przyjazny niż jest.

 

Witam

 

jest to bardzo dobry pomysl zrobienia takiej bazy danych biorac przyklad z informacyjnych stron niemieckich

http://touring24.info/tou/ALL_PAGES/map/map_all.asp?MEN=02&SMEN=SMEN_04&RMEN=26#

 

http://meinwomo.net/cgi-bin/womo/meinwomo.pl?Session=200905122032501242153170&System=meinwomo&was=suchen&Land=Italien&Region=Ven&auswahlort=&BildText=ON&ShowChart=ON&ShowXplatz=ON

 

posluguje sie informacjami tam zawartymi i robi to wielu turystow ,oceny tez sa w opisach i moge stwierdzic ze oceny maja duzy wplyw na frekfencje pozniejsza na campingach .

 

ludzie zwracaja uwage na to co inni opisuja i porownuja wazna jest tez cena.

 

nie tylko sanitariaty maja wplyw na ocene , a zauwazylem ze kazdy pyta sie o sanitariaty .

 

Postanowilem to napisac ze wzgledu na planowany wyjazd wokol polski szukam informacji a nigdzie ich nie mozna znalesc w zadawalajacym stopniu, w jednym miejscu.

pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, trochę wyrozumiałości, teraz jestem po kilku winkach i mogę być mało składny :ok: Więc tak - przede wszystkim formularz. Jeden standardowy (oczywiście dopracujemy go razem, mam nadzieję). W tym formularzu powinny być punkty jednoznacznej oceny typu np. ilość miejsc, ilość toalet (choć z tym tematem miałbym na niektórych kempingach problem). Ale powinien być (moim zdaniem) kawałek na krótką charakterystykę opisową "Podobało mi się, boi obsługa miła", "Nie podobało mi się, bo obsługa olewa temat ciszy nocnej" itp. Na pewno jest to kawał roboty do wykonania. Ja na stronę forum zaglądam od przypadku do przypadku i nie mogę nic narzucać.

 

Co do PFCC:

1. Na jakoej podstawie mają wyłączność nakategoryzację kempingów? Bo byli pierwsi? Czy też mają ustawowo określoną wyłączność? Bo ja bardzo przepraszam, ale gdzie ustawa o ochronie praw konsumeta i o ochronie swobody działalności gospodarczej? Tu jakby trochę sprzeczności

2. Nie musimy robić kategoryzacji ogólnej. Nazwijmy to oceną kempingów przez nas odwiedzanych. Gwarantuję, że w pierwszych latach nie będzie odzewu. Ale, jeśli uda nam się naszą stronę utrzymać w podobnym rozwoju jak ten wątek przez parę lat, staniemy się forum opiniotwórczym. Dopiero wówczas możemy pomyśleć o tym, że nasze logo będzie coś znaczyło. Roztoczę wizję - wyobrażacie sobie, że na kempingach będą rozklejane oznaczenia "Rekomendowany przez karawaning.pl"? Jeśli chcemy takie nalepki zobaczyć, to przy takiej formule musimy uzbroić się w wieloletnią cierpliwość. Jesteśmy na to gotowi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkiem nowym forumowiczem, ale tak naprawdę to czytam forum karawaning.pl już prawie od dwóch lat. Na karawaning.pl trafiłem poszukując informacji o campingach i trasach - przeglądałem wiele różnych portali, które mają bazy danych o campingach i... i nie znalazłem tego, czego szukałem. Nie znalazłem bazy danych o noclegach, które ktoś odwiedził i opisał. Oczywiście ktoś godny zaufania, czyli taki sam maniak podróżowania z własnym domem jak ja. Zacząłem nawet zastanawiać się nad stworzeniem nowego portalu, który promowałby campingi życzliwe dla gości i dawał czerwone kartki tym mniej chętnym do współpracy.

 

Doceniam pionierski trud włożony w aktywację bazy campingów w exelu, ale dla przeciętnego zjadacza chleba jest mało czytelna. Jednak pomysł na wpisywanie do bazy tylko takich miejsc, które sami odwiedziliśmy i podpisywanie się własnym nickiem jest bardzo dobry. Z kolei to co daje camperpark.pl jest znakomite użytkowo - rozmieszczenie campingów na mapie google to strzał w dziesiątkę. Tylko że brakuje autoryzacji campingu/noclegu kogoś, komu ufam - czyli forumowicza.

 

Reasumując: jestem za stworzeniem bazy campingów pod patronatem karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Odniosę się do tego co zostało już wymyślone, a niestety nie nabrało większego rozmachu. Wymyślając z Effendim formę bazy wpisywaną do Excella nie mieliśmy żadnego narzędzia. Mieliśmy nadzieję, że powstanie dłuuuuga lista polecanych kempingów, a wtedy coś wymyślimy, pamiętajmy, że z Excella bardzo łatwo wyeksportować dane w sensownym formacie. Powstał formularz, który jest czytelny, natomiast wklepane dane w Excellu są już nie bardzo czytelne, z tym się zgodzę. Ale chęci wprowadzania danych są tak "ogromne", że nie ma nad czym debatować, bo dla paru pozycji i mizernych chęci po co to rozwijać ? Nie ma problemu, można napisać program, każdy bezpłatnie go sobie zainstaluje, automatycznie będzie pobierał aktualizację na swój komputer, można zrobić wspaniałe wodotryski, GPSy itp, ale dla tych paru pozycji ? Po co nowy formularz, skoro aktualnego i tak nikt nie wypełnia i nie spływają żadne nowe dane ? Idea miała być też taka, że dane zabieramy na Laptopa, PDA itp. a ni wszędzie mamy internet. Każda baza zbudowana w sieci wymaga do niej dostępu, a nie każdy taki będzie posiadał podczas podróży, kiedy trzeba będzie podjąć decyzję o zmianie trasy, noclegu. To co zrobiliśmy z Effendim miało naprawdę głębszy sens, którego widzę prawie nikt nie zauważył. Przeglądarki do arkuszy Excell są bezpłatne, każdy PDA posiada pakiet do przeglądania takowych arkuszy...itd

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.