Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd techniczny do dowodu rejestracyjnego po zakupie fabrycznie nowej przyczepy kempingowej.


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Mars napisał:

OK, jestem po rozmowie z kierownikiem WK. Najpierw próbował mi wcisnąć kit, że przyczepa kempingowa, to przyczepa specjalna i przeglądy od nowości są co rok, ale jak poprosiłem o konkretny przepis, to po jego przeczytaniu, zmienił zdanie i jednak pierwszy przegląd jest po 3 latach. 

Wstępnie sukces! 

Jak zobaczę zmianę w DR, to dopiero wtedy zacznę wiwatować hehe. 

Hahaha, dla mnie to jest niepojęte, że tacy ignoranci tam pracują. Nawet nie sprawdzi tylko idzie w zaparte. Nie rozumiem dlaczego Ci ludzie nie ponoszą żadnej odowiedzialności. Jakby jeden z drugim dostał karę za nienależyte wykonywanie obowiązków służbowych to by się raz dwa skończyła patologia w stylu jestem urzędnikiem i wiem lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety, to jest plaga, ale na szczęście bardzo często pomaga prośbą o pisemną odmowę załatwienia sprawy i wskazanie podstawy prawnej, dlaczego nie i oczywiście z pieczątką imienną i podpisem, a nie na zasadzie "nie bo nie".  W 90% skutkuje to tekstem "chwileczkę, jeszcze sprawdzę..." natomiast finały bywają różne :/, u mnie ok 50% udaje się załatwić w ten sposób od ręki, niektóre dopiero po rozmowie z jakimś naczelinkiem/kierownikiem, a do części spraw niestety zostają wyższe instancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebeb napisał:

Właśnie sprawdziłem u siebie - Przyczepa Specjalna Kempingowa i wpis, że przegląd co roku - a cepka nowa z 2020 :(

Idź do WK i niech poprawią. Nawet DR nie musisz wymieniać. Zmienią w systemie i w DR poprawią datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebeb napisał:

Zastanawiam sie nad tym bo cepka w leasingu....więc ja piszę do leasingu, oni do WK ....

Tak, zgłoś do leasingu błąd w DR i tyle. Niech poprawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalenie przeglądów co rok wynika z tego, że przyczepy kempingowe rejestruje się jako przyczepy/pojazdy SPECJALNE (patrz słowniczek w art. 2). W art. 81 przy badaniu 3/2 letnim mowa o przyczepach; katalog ten nie zawiera przyczep będących pojazdami specjalnymi. Stąd uznaje się, że przyczepy specjalne wypadają z badań 3/2 letnich przewidzianych dla przyczep inne niż specjalne. Tak też było w moim przypadku, ale to już historia bo przyczepę sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mars napisał:

OK, jestem po rozmowie z kierownikiem WK. Najpierw próbował mi wcisnąć kit, że przyczepa kempingowa, to przyczepa specjalna i przeglądy od nowości są co rok, ale jak poprosiłem o konkretny przepis, to po jego przeczytaniu, zmienił zdanie i jednak pierwszy przegląd jest po 3 latach. 

Wstępnie sukces! 

Jak zobaczę zmianę w DR, to dopiero wtedy zacznę wiwatować hehe. 

Czekaj jeszcze nie otwieraj szampana:-). Ja przeszedłem ta sama drogę co ty. Skończyło się kierowniku WK który kazał pracownikowi to zmienić. No i zmienił w ich systemie..poprawił w dowodzie...ale niestety aktualizacja w Cepiku stala się niemożliwa. Ich system informatyczny tego nie udźwignął. Urząd próbował i próbował...skończyło się na tym że musieli mi wyrobić nowy dowód rejestracyjny. Mina urzędnika na końcu bezcenna bo od tego samego Pana się moja ścieżka zaczęła i skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ustalenie przeglądów co rok wynika z tego, że przyczepy kempingowe rejestruje się jako przyczepy/pojazdy SPECJALNE (patrz słowniczek w art. 2). W art. 81 przy badaniu 3/2 letnim mowa o przyczepach; katalog ten nie zawiera przyczep będących pojazdami specjalnymi. Stąd uznaje się, że przyczepy specjalne wypadają z badań 3/2 letnich przewidzianych dla przyczep inne niż specjalne. Tak też było w moim przypadku, ale to już historia bo przyczepę sprzedałem.

 

I co z tego że rejestruje się jako przyczepy specjalne? Gdzie w art. 81 masz napisane, z badania 3 letnie są przewidziane tylko dla przyczep innych niż specjalne? Mowa tam wyraźnie o WSZYSTKICH przyczepach do 3.5t. Czy przyczepa specjalna przestaje być przyczepą o DMC do 3.5t? Nie przestaje, a że wszystkie przyczepy do 3.5t mają pierwsze badanie na 3 lata więc przyczepy specjalne także zawierają się w tym katalogu pojazdów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BDG81 napisał:

Ustalenie przeglądów co rok wynika z tego, że przyczepy kempingowe rejestruje się jako przyczepy/pojazdy SPECJALNE (patrz słowniczek w art. 2). W art. 81 przy badaniu 3/2 letnim mowa o przyczepach; katalog ten nie zawiera przyczep będących pojazdami specjalnymi. Stąd uznaje się, że przyczepy specjalne wypadają z badań 3/2 letnich przewidzianych dla przyczep inne niż specjalne. Tak też było w moim przypadku, ale to już historia bo przyczepę sprzedałem.

Idąc tym tokiem rozumowania, to przyczepa specjalna, to co innego niż zwykła przyczepa, zatem wg. art. 81 ust.1, który brzmi:

1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

Wychodziłoby na to, że przyczepa specjalna nie musi przechodzić badań, bo wg takiej interpretacji przyczepa specjalna to co innego niz przyczepa. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania, to przyczepa specjalna, to co innego niż zwykła przyczepa, zatem wg. art. 81 ust.1, który brzmi:
1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.
Wychodziłoby na to, że przyczepa specjalna nie musi przechodzić badań, bo wg takiej interpretacji przyczepa specjalna to co innego niz przyczepa. Bez sensu.
Oczywiście, że bez sensu. Przyczepa specjalna z racji bycia przyczepą specjalną nie przestaje być przyczepą inną niż lekka do DMC 3.5t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwadzieścia lat temu kupiłem fabrycznie nową Adrię Unica i w WK potraktowali ją jako przyczepę lekką (choć taką nie jest). Jeżdżę sobie z zapisem w dowodzie rejestracyjnym o zwolnieniu z przeglądów i zastanawiam, czy policjant miałby podstawę do zakwestionowania zapisu w dowodzie rejestracyjnym i czynienia trudności (zatrzymania dowodu rejestracyjnego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwadzieścia lat temu kupiłem fabrycznie nową Adrię Unica i w WK potraktowali ją jako przyczepę lekką (choć taką nie jest). Jeżdżę sobie z zapisem w dowodzie rejestracyjnym o zwolnieniu z przeglądów i zastanawiam, czy policjant miałby podstawę do zakwestionowania zapisu w dowodzie rejestracyjnym i czynienia trudności (zatrzymania dowodu rejestracyjnego). 
A jakie jest jej DMC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacek00 napisał:
1 godzinę temu, Tatra napisał:
Dwadzieścia lat temu kupiłem fabrycznie nową Adrię Unica i w WK potraktowali ją jako przyczepę lekką (choć taką nie jest). Jeżdżę sobie z zapisem w dowodzie rejestracyjnym o zwolnieniu z przeglądów i zastanawiam, czy policjant miałby podstawę do zakwestionowania zapisu w dowodzie rejestracyjnym i czynienia trudności (zatrzymania dowodu rejestracyjnego). 

A jakie jest jej DMC?

1300 kg - DMC. Wpis w DR: następny termin badania technicznego - bezterminowo 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.