Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd techniczny do dowodu rejestracyjnego po zakupie fabrycznie nowej przyczepy kempingowej.


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, jacek00 napisał:

Tylko co ta wymiana ma dać skoro po wymianie jest po staremu w CEPiKu? ?

To, że mimo iż data przeglądu będzie nieaktualna, to jednak przy informacji o ważności badań będzie "aktualne".

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, pjetko napisał:

To, że mimo iż data przeglądu będzie nieaktualna, to jednak przy informacji o ważności badań będzie "aktualne".

A skąd założenie, że to dopiero po wymianie dowodu? ?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

A skąd założenie, że to dopiero po wymianie dowodu? ?

Hmmm... tu mnie zagiąłeś, pewności nie mam, bo mi się udało temat załatwić, czyli wymienić dowód przed terminem badań. Jak by było, gdyby dowód nie został wymieniony - nie wiem, a raczej nie mam pewnośc, bo te informacje są z wydziału komunikacji. Tak to tłumaczyli, że konieczna jest wymiana. Jednak wiem, jak niedouczeni są urzędnicy i ich słowa mogą być guzik warte...

W każdym razie po wymianie DR jest tak:

Screenshot_20210901-102008_Opera.thumb.jpg.bf30dea3771eeb05b170d41508e0b560.jpg

I to mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pjetko napisał:

Hmmm... tu mnie zagiąłeś, pewności nie mam, bo mi się udało temat załatwić, czyli wymienić dowód przed terminem badań. Jak by było, gdyby dowód nie został wymieniony - nie wiem, a raczej nie mam pewnośc, bo te informacje są z wydziału komunikacji. Tak to tłumaczyli, że konieczna jest wymiana. Jednak wiem, jak niedouczeni są urzędnicy i ich słowa mogą być guzik warte...

W każdym razie po wymianie DR jest tak:

Screenshot_20210901-102008_Opera.thumb.jpg.bf30dea3771eeb05b170d41508e0b560.jpg

I to mi wystarcza.

No właśnie, u @Gizbern, mimo wymiany dowodu nadal tam widnieje stara data przeglądu, ale badanie techniczne ma adnotacje, że jest aktualne. 

Ja za rok się przekonam jak to działa, bo mam tą samą sytjację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał:

Ja za rok się przekonam jak to działa, bo mam tą samą sytjację :D

A cokolwiek działałeś w tej sprawie, w sensie poprawili Ci chociaż sam wpis w dowodzie?

31 minut temu, jacek00 napisał:

No właśnie, u @Gizbern, mimo wymiany dowodu nadal tam widnieje stara data przeglądu, ale badanie techniczne ma adnotacje, że jest aktualne. 

No i u mnie jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pjetko napisał:

A cokolwiek działałeś w tej sprawie, w sensie poprawili Ci chociaż sam wpis w dowodzie?

Tak, mam poprawiony wpis w DR i na razie na tym poprzestaję. W kwietniu 2022 okaże się co tam widnieje w historii pojazdu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w piątek na przegląd motocykla, to zapytam diagnostę, czy może sprawdzić ważność przeglądu przyczepy. Jeśli nie będzie mógł, to podjadę na komendę policji. Jeśli się okaże, że nadal jest tylko do 2022 roku, to wrócę do kierownika wydziału komunikacji. Polubimy się, bo ja lubię udowadniać ludziom, że się mylą ?. Nawet lekarza prostowałem w temacie poprawnego wypisania recepty dla ZHDK, więc nie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta sprawdził moją przyczepę w CEPIK'u - niestety nadal widnieje stara data ważności przeglądu. Sam poprawić jej nie może, bo nie ma podstaw, a pokazany dowód rejestracyjny taką podstawą też nie jest. Kolejne, czwarte odwiedziny wydziału komunikacji być może w poniedziałek :). 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mars napisał:

Diagnosta sprawdził moją przyczepę w CEPIK'u - niestety nadal widnieje stara data ważności przeglądu. Sam poprawić jej nie może, bo nie ma podstaw, a pokazany dowód rejestracyjny taką podstawą też nie jest. Kolejne, czwarte odwiedziny wydziału komunikacji być może w poniedziałek :). 

To dojedziesz już może do etapu wymiany dowodu rejestracyjnego na nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dojedziesz już może do etapu wymiany dowodu rejestracyjnego na nowy
Ja nadal nie kumam czemu wymiana miałaby mieć wpływ na datę i czemu tej daty urząd nie umie samemu zmienić.

I skąd wiecie że u Was data się zmieniła? Czy ktoś z Was może podjechać do stacji kontroli pojazdów w celu weryfikacji? Jestem bardzo ciekawy co wyjdzie w takim wypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta powiedział, że w Urzędzie Komunikacji dadzą radę zmienić tę datę.

Można to sprawdzić w aplikacji mObywatel.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 13:00, jacek00 napisał:

Ja nadal nie kumam czemu wymiana miałaby mieć wpływ na datę i czemu tej daty urząd nie umie samemu zmienić.

I skąd wiecie że u Was data się zmieniła? Czy ktoś z Was może podjechać do stacji kontroli pojazdów w celu weryfikacji? Jestem bardzo ciekawy co wyjdzie w takim wypadku

Byłem dzisiaj u kierownika wydziału komunikacji. Sprawdzili i okazało się, że w ich systemie jest OK. Zadzwonili do kogoś z Warszawy i dostali info, że po wystawieniu DR z błędną datą przeglądu technicznego na tę chwilę nie da się zmienić danych w CEPIK'u, ale nad tym ponoć pracują ;). Miałem wybrać: poczekać najpóźniej do początku lutego 2022 roku, bo może zdążą to usprawnić, albo od razu wprowadziliby procedurę wymiany DR. Powiedziałem, że poczekam.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars napisał:

Byłem dzisiaj u kierownika wydziału komunikacji. Sprawdzili i okazało się, że w ich systemie jest OK. Zadzwonili do kogoś z Warszawy i dostali info, że po wystawieniu DR z błędną datą przeglądu technicznego na tę chwilę nie da się zmienić danych w CEPIK'u, ale nad tym ponoć pracują ;). Miałem wybrać: poczekać najpóźniej do początku lutego 2022 roku, bo może zdążą to usprawnić, albo od razu wprowadziliby procedurę wymiany DR. Powiedziałem, że poczekam.

Polskie państwo z dykty w całej okazałości ?‍♂️   Nikt nie wpadł na to, że ktoś w WK może się pomylić w DR. Co ciekawe to diagnosta już ma możliwość poprawienia błedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.