Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd techniczny do dowodu rejestracyjnego po zakupie fabrycznie nowej przyczepy kempingowej.


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, jacek00 napisał:

No to ja bym wolał to wyprostować. Jazda z czymś takim może zakończyć się "zabraniem" DR no i mandatem za jazdę bez ważnego przeglądu.

Co dopiero gdyby coś się na drodze złego wydarzyło.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O ile Viatol-a już musi bulić bo wyraźnie ma napisane w nim masy to już mandat za brak przeglądów niekoniecznie -patrz DR,  sam osobiście bym nie przyjął. DR przy kontroli jak najbardziej do zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maras napisał:

O ile Viatol-a już musi bulić bo wyraźnie ma napisane w nim masy to już mandat za brak przeglądów niekoniecznie -patrz DR,  sam osobiście bym nie przyjął. DR przy kontroli jak najbardziej do zatrzymania.

Oczywiście że mandat za brak przeglądu słuszny. DR to nie jest źródło prawa. Obowiązek wykonywania przeglądów wynika z kodeksu ruchu drogowego. Każdy kierowca przed wyjechaniem w drogę ma obowiązek sprawdzić czy jego pojazd jest sprawny, zdatny do ruchu i czy jest w zgodzie z przepisami. 

To, że kiedyś urzędnik popełnił błąd niestety nie zwalnia nas z odpowiedzialności za poruszanie się takim pojazdem. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś miał w DR wpis na 5 osób a stróż prawa powiedział Ci ,że takie same samochody mają wpis na 4 osoby. I przyjąłbyś mandat czy jednak nie. Zatrzymałby DR i sprawa do wyjaśnienia na OSKP ew. w WK ale na podstawie jakiś papierów a nie gatki policjanta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maras napisał:

To tak jakbyś miał w DR wpis na 5 osób a stróż prawa powiedział Ci ,że takie same samochody mają wpis na 4 osoby. I przyjąłbyś mandat czy jednak nie. Zatrzymałby DR i sprawa do wyjaśnienia na OSKP ew. w WK ale na podstawie jakiś papierów a nie gatki policjanta.  

Nie, to nie to samo. Obowiązek wykonywania przeglądu wynika z przepisów kodeksu ruchu drogowego, a nie z wpisu w DR. Przykładowo w DR możesz już nie mieć miejsca na kolejne wpisy, a więc nie będzie wpisu kiedy masz wykonać kolejny przegląd - czy możesz w takim wypadku tych przeglądów już nie wykonywać? Ano nie możesz, bo obowiązek wykonywania przeglądów wynika z przepisów, a nie z dowodu rejestracyjnego.

Możemy się spierać o konsekwencje itp, ale generalnie jazda z taką budą to proszenie się o kłopoty.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:



Możemy się spierać o konsekwencje itp, ale generalnie jazda z taką budą to proszenie się o kłopoty.

I tym miłym akcentem kończymy jakże sympatyczną konwersację :)   :yes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w miękkim dowodzie jest termin badania. Czytając temat chwyciłem miękki dowód ,przyczepa nowa ,zarejestrowana tydzień temu jako przyczepa specjalna kempingowa. 

Jest data rejestracji , wydania dowodu oraz termin ważności dokumentu. Nawet ładowności nie wpisali, ale za to jest masa własna i DMC . Terminu badania nie ma, czyli jaki wpiszą 

termin dowiem się przy wydaniu stałego dowodu. Niby jednakowe przepisy ,a każdy interpretuje jak mu się podoba . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby termin badania był podany w "miękkim" DR, ale w aplikacji mObywatel był widoczny przegląd tylko na rok.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w raport historii gov i przy termin następnego badania 25.04.2024 czyli 3 lata. Jak ktoś ma przyczepę z podobnym wpisem ( przyczepa specjalna kempingowa) i przegladem na rok , mogę udostępnić dane ,żeby walczyć z urzędnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AdamWLKP napisał:

Wszedłem w raport historii gov i przy termin następnego badania 25.04.2024 czyli 3 lata. Jak ktoś ma przyczepę z podobnym wpisem ( przyczepa specjalna kempingowa) i przegladem na rok , mogę udostępnić dane ,żeby walczyć z urzędnikami

Nasza ( przyczepa specjalna kempingowa) sprawdziłem w cepik i pierwszy przegląd po roku jest. a następny po dwóch zrobili, SZOK

Screenshot_20210406-093029_Chrome.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - był błąd przy rejestracji, że dali przegląd tylko na rok, a potem diagnosta poprawnie dał drugi przegląd na 2 lata ?. Wina urzędnika w WK.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa w końcu doszła do finału, ale w sumie nie do końca. W dowodzie starostwo poprawiło datę kolejnego przeglądu na 3 lata od rejestracji, jednak w CEPiK-u data przeglądu się nie zmieniła... :blink:

Eh... ręce opadają z tymi urzędnikami. I teraz co jest ważniejsze, wpis w DR czy to, co w CEPiK-u? Generalnie, jak mnie zatrzymają bez dowodu, którego nie muszę mieć ze sobą, to nie mam możliwości udowodnienia, że przegląd jest na 3 lata. A jak mnie zatrzymają z poprawionym dowodem, a w CEPiK-u kontrolujący sprawdzi, że jest inna data niż w dowodzie, to co? Który wpis będzie ważniejszy, pieczątka w dowodzie, czy dane w CEPiK-u? :pad:

A z innej beczki, ciekawe co to jest to "zbycie pojazdu" w dniu zakupu? :jump:

 

zmiana terminu.png

zmiana terminu2.png

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa w końcu doszła do finału, ale w sumie nie do końca. W dowodzie starostwo poprawiło datę kolejnego przeglądu na 3 lata od rejestracji, jednak w CEPiK-u data przeglądu się nie zmieniła... :blink:
Eh... ręce opadają z tymi urzędnikami. I teraz co jest ważniejsze, wpis w DR czy to, co w CEPiK-u? Generalnie, jak mnie zatrzymają bez dowodu, którego nie muszę mieć ze sobą, to nie mam możliwości udowodnienia, że przegląd jest na 3 lata. A jak mnie zatrzymają z poprawionym dowodem, a w CEPiK-u kontrolujący sprawdzi, że jest inna data niż w dowodzie, to co? Który wpis będzie ważniejszy, pieczątka w dowodzie, czy dane w CEPiK-u? :pad:
A z innej beczki, ciekawe co to jest to "zbycie pojazdu" w dniu zakupu? :jump:
 
729833454_zmianaterminu.thumb.png.f0c6ddd5cfd8ae7a9a212cf0a47cc517.png
272073999_zmianaterminu2.png.dc05ff1a1f0330f4abccb3f0052479f2.png
Ważne jest to co w cepik. Urząd powinien to poprawić. Skoro diagnosta może to czemu urzędnik nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.