Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd techniczny do dowodu rejestracyjnego po zakupie fabrycznie nowej przyczepy kempingowej.


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pjetko napisał:

U mnie sprawa w końcu doszła do finału, ale w sumie nie do końca. W dowodzie starostwo poprawiło datę kolejnego przeglądu na 3 lata od rejestracji... 

I przez błąd urzędasa jedno miejsce w DR mniej. I tak jest ich stanowczo za mało jak na tak duży dokument. Rok wcześniej wymiana DR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 godzin temu, pjetko napisał:

U mnie sprawa w końcu doszła do finału, ale w sumie nie do końca. W dowodzie starostwo poprawiło datę kolejnego przeglądu na 3 lata od rejestracji, jednak w CEPiK-u data przeglądu się nie zmieniła... :blink:

Eh... ręce opadają z tymi urzędnikami. I teraz co jest ważniejsze, wpis w DR czy to, co w CEPiK-u? Generalnie, jak mnie zatrzymają bez dowodu, którego nie muszę mieć ze sobą, to nie mam możliwości udowodnienia, że przegląd jest na 3 lata. A jak mnie zatrzymają z poprawionym dowodem, a w CEPiK-u kontrolujący sprawdzi, że jest inna data niż w dowodzie, to co? Który wpis będzie ważniejszy, pieczątka w dowodzie, czy dane w CEPiK-u? :pad:

A z innej beczki, ciekawe co to jest to "zbycie pojazdu" w dniu zakupu? :jump:

 

zmiana terminu.png

zmiana terminu2.png

Jakoś mnie to nie zaskoczyło. Przeczytaj co  Ci napisałem 2 strony wcześniej. Teraz czeka cię wymiana dowodu...chyba że coś usprawnili od roku ale po tych samych problemach zakładam że nie.

8 godzin temu, Mars napisał:

I przez błąd urzędasa jedno miejsce w DR mniej. I tak jest ich stanowczo za mało jak na tak duży dokument. Rok wcześniej wymiana DR. 

Już się nie wymienia dowodu z powodu braku pieczątek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mars napisał:

I przez błąd urzędasa jedno miejsce w DR mniej. I tak jest ich stanowczo za mało jak na tak duży dokument. Rok wcześniej wymiana DR. 

2 pieczątki przez pierwsze 5 lat więc sporo czasu minie zanim braknie miejsc. Raczej malo kto tak dlugo jeździ z tą samą przyczepą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, danielpoz napisał:

2 pieczątki przez pierwsze 5 lat więc sporo czasu minie zanim braknie miejsc. Raczej malo kto tak dlugo jeździ z tą samą przyczepą. 

Dokładnie. Przy nowej przyczepie miejsce na pieczątki skończy się po 9 latach. Nie ma się czym przejmować za bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

Dokładnie. Przy nowej przyczepie miejsce na pieczątki skończy się po 9 latach. Nie ma się czym przejmować za bardzo 

A że sprawa się skończy nowym dowodem z jedną pieczątką to już w ogóle nie ma co się przejmować :)

Edytowane przez Gizbern (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gizbern napisał:

Już się nie wymienia dowodu z powodu braku pieczątek..

Dz. U. 1997.98.602 z późn. zm. Art. 78.2

8 godzin temu, danielpoz napisał:

2 pieczątki przez pierwsze 5 lat więc sporo czasu minie zanim braknie miejsc. Raczej malo kto tak dlugo jeździ z tą samą przyczepą. 

Po to skonfigurowaliśmy pod siebie i kupiliśmy nową przyczepę, żeby nie zmieniać. Dla 2 osób jest idealna. 

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Dokładnie. Przy nowej przyczepie miejsce na pieczątki skończy się po 9 latach. Nie ma się czym przejmować za bardzo 

Po 8 latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mars napisał:

 

Po to skonfigurowaliśmy pod siebie i kupiliśmy nową przyczepę, żeby nie zmieniać. Dla 2 osób jest idealna. 

 

Też kupiłem nową ale nie zamierzam jej trzymać do końca życia?

Bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 19:18, szakal napisał:

... Za granicą kartka od diagnosty ich nie interesuje.

Oczywiście, że trzeba wziąć m.in. DR, ale zaświadczenie od diagnosty jest częściowo w języku angielskim, więc powinni je honorować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 13:38, Mars napisał:

ale zaświadczenie od diagnosty jest częściowo w języku angielskim, więc powinni je honorować. 

Zaświadczenie tylko honoruje Polska. Za granica tylko dowód rejestracyjny i nic więcej , nawet na czasowym dowodzie mogą byc problemy. 

Dowodu rejestracyjnego nie trzeba wymieniac juz ale na badanie techniczne obowązkowo trzeba mieć 

W dniu 14.04.2021 o 06:30, Gizbern napisał:

Który wpis będzie ważniejszy, pieczątka w dowodzie, czy dane w CEPiK-u?

Tu jest nieścisłośc która musisz wyjaśnić, w Polsce teraz Cepik bo wszystkie organy kontrolujące mają dostęp a ty nie musisz wozić dowodu rejestracyjnego . W twoim przypadku bym woził aby udowodnić racje terminu badania.

Za granicą dowód rejestracyjny jest tylko respektowany.  Tu mogło pomylić sie urzędnik wpisał w DR a do cepiku juz nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku był mój samochód w Niemczech i Szwajcarii. W DR już od roku nie ma miejsca na pieczątki - pokazane zaświadczenie od diagnosty nie budziło przy kilkukrotnych kontrolach żadnych wątpliwości. A kontrole spowodowane były - i to ze zdziwieniem - z powodu czarnych tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 09:51, Mars napisał:

Skoro tylko Polska, to po co jest ono także w j. angielskim? 

Dlatego ze pojazdy powyżej 3.5 t  w niektórych krajach w czasie kontroli muszą okazywać i mieć przy sobie takie zaświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lukpyr napisał:

Dlatego ze pojazdy powyżej 3.5 t  w niektórych krajach w czasie kontroli muszą okazywać i mieć przy sobie takie zaświadczenia 

 

Możesz jaśniej - jakie to niektóre kraje i po co zaświadczenie gdy jest wpis w DR, i dlaczego tylko powyżej 3,5t.

18.04 b.r napisałeś:

"Za granicą dowód rejestracyjny jest tylko respektowany. "

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.