Skocz do zawartości

Zużycie paliwa


Pablo.123

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po przeczytaniu rano Twojego wyniku (i testu o którym wyżej wspomniałem) ruszyłem solówką z postanowieniem pobicia rekordu minimalnego żużycia paliwa. Ustawiłem tempomat na 38km/h, skasowałem komputer i tak jechałem przez 15 km.

 

 

 

Jak Ci się udało tempomat włączyć na tak niską prędkość? Mam tempomaty w 3 autach i każdy łapie dopiero od niecałych 50 km/h, kiedyś gdzieś czytałem że to jest tak ogólnie przyjęte. Chyba że da się to jakoś przeprogramować :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pobór " wachy " przy ostatnim wyjeździe kształtował się następująco:

- trasa Kraków / Pińczów / Kraków - dokładnie 200 km.

- zestaw: holownik - Oktavia I, benzyna 1,6/102 kuce + budka DMC 900 kg średnio obciążona.

- zużycie - 9,8 l/100 km przy prędkości licznikowej w okolicy 80 km/h max. ( gdzie się dało i gdzie dałem radę :-] )

:przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharan z tym motorkiem, tylko seria

solo miasto - 6.5-7L

solo min na trasie - 5-6L

szybka jazda (do 160km/h) - 7.5L

 

z niewiadką plus 5osób - niecałe 10L

jazda dość dynamiczna - do 90km/h

 

opel astra 1.4 60KM, LPG

solo miasto 10-11L

solo trasa 8-9L

z niewiadką 14-15L

 

i ciekawostka c-max 1.8, pali po mieście tyle co astra :ok:

a auto o 200kg cięższe i o 60KM mocniejsze

 

A propo astry, moje palio 1,6 16v 101hp pb+lpg

miasto solo 10 lpg / 9,2 pb

trasa solo ( bez ograniczen) 9 lpg / 9 pb

z adria dmc 1000

miasto 15 lpg / pb nie sprawdzalem

trasa 12lpg / 11.8 pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podróży do Chorwacji i Włoch wyciągnąłem takie wnioski:

Na tzw zwykłej drodze gdzie max 80km/h spalanie ok. 8,5 do 9l\100

na autostradzie przy jeździe spokojnej za tirami podobnie 9,5l\100

na autostradzie wyprzedzając tiry ok. 100km\h (przy wyprzedzaniu szybciej) spalanie 11l/100km

na autostradzie pod wiatr i górki i raczej szybko - 13,5l/100km

 

Ciągnik Kia Ceed 2.0 CRDI dość zapakowany (solo 5,8 do 6,0 l/100) przyczepa miała ok. 1200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 1260 km przez Czechy, Słowację, Węgry do Berekfurdo i z powrotem. Holownik Mercedes W211 E 320 CDI o DMC 2260 kg plus przyczepa o DMC 950kg. Trasa bardzo urozmaicona , trochę autostrady w Polsce,góry w Słowacji i sporo małych miasteczek i miejscowości z ograniczeniami prędkości do 40km/h.:przyczepa:W aucie dwie dorosłe osoby . Zużycie paliwa na trasie 1260 km ze średnia prędkością 54km/h wyniosło średnio 8 ,4 litra ON na 100km. Pozdrawiam Lucek.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w tym roku zaliczyłem pierwszy dłuższy wyjazd z moim Hobby, więc dość bacznie przyglądałem się spalaniu.

Trasa liczyła około 3 tys km (Kraków - Chorwacja/Pakostane - Niemcy/Guzburg/Legoland - Polska/Rowy) z czego około 80% to autostrady. Na autostradzie utrzymywałem licznikową prędkością 90km/h.

Średnie spalanie wyszło 8,1l/100km. W przypadku jazdy w burzy (silny wiatr) lub po górzystym fragmencie spalanie dochodziło do 9,5 litra.

 

Za półtora tygodnia będę ciągną przyczepkę przez Polskę (z Rowów do Krakowa) po naszych cudownych drogach - ciekawy jestem jakie wtedy wyjdzie spalania - a jeszcze bardziej jak będzie średnia prędkość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trasa z Wrocławia do Ustki porą nocną przy prędkości około 80km/h - spalanie śr 9.1l/100km

 

Fis na kompie nie schodził z 10,8l/100km.

 

Przyczepka załadowana ok 1200 kg + 3 os dorosłe +dziecko :przyczepa:

 

Na codzień spalanie solo 6,5l/100km , silnik 2,5 TDI V6 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Volvo V70 2,5 TDI 140 KM - z przyczepami o MW 980 kg i 590 kg (DMC 1300 kg i 925 kg) - około 9l ON na 100 km, bez ogonka średnie spalanie w cyklu mieszanym ok. 6,5 l ON,

 

2. Toyota Land Cruiser 3,0 TD 126 KM - z takimi samymi przyczepami spalanie w granicach 12,2 do 12,7 l ON na 100 km, co ciekawe bez przyczepy średnie spalanie większe (!) o niecały litr na 100 km - ale to już zasługa ciężkiej nogi właściciela :), z przyczepą jeździ zdecydowanie łagodniej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój holownik, Octavia 20 TDI (lekko podkręcona 160 KM i 360 N/m )solo przy jeździe jak "frendzel" 4,6 l/100 km (wymik z wczoraj na trasie Łódź-Wieluń-Kielce) w standardzie 5,4l/100km a w piątek z cepka (840 DMC)na mazury (412km) 7,8 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trasa z Wrocławia do Ustki porą nocną przy prędkości około 80km/h - spalanie śr 9.1l/100km

 

Trasa z Ustki do Wrocławia pora nocna - spalanie 8,6l/100km,

 

 

Blisko wrocławia uszkodzeniu uległa pompa wody :sciana: luz na łożysku , cały płyn uciekł. Pomoc drogowa i do domku na lawecie .

 

 

Fis na kompie nie schodził z 10,8l/100km.

 

Przyczepka załadowana ok 1200 kg + 3 os dorosłe +dziecko :przyczepa:

 

Na codzień spalanie solo 6,5l/100km , silnik 2,5 TDI V6 150KM

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.