Skocz do zawartości

Zużycie paliwa


Pablo.123

Rekomendowane odpowiedzi

Chrysler Voyager T&C 3,8 V6 trasa 9,8 / ze Swiftem 10,6 L/100km.

 

 

Witam

 

Wydaje się lekko zaniżone chyba że na Neutralu,

Mój Espace 3.0 V6 24V spala ok. 14l, a z przyczepką koło 16 - 17l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od trasy , jazda osobówką z przyczepą + większy wiatr z to sapalnie +20% minimum.

 

dlatego pasowało by podać średnie, min i max ... a nie min uzyskane z wiatrem, jadąc z góry ;)

wracając ostatnio z wakacji, dopadł mnie taki wiatr że mimo jazdy z prędkością 80km/h, spalanie i tak wyszło koło 14L :(

powinno być z 1-2L mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Was rowerzysci wyprzedzaja jak ciagniecie cepke?? czy wasze przyczepki sa takie aerodynamiczne??

 

mi sharan 2.8 v6 z cepka na trasie przy jezdzie ~90-110km/h spalil 20l lpg...:hmm:

 

 

to mnie wcale nei dziwi, miałem Galaxy z tym silnikiem i bez obciążenia "na pusto" palił 18L LPG :czerwona:

 

 

Witam

 

Wydaje się lekko zaniżone chyba że na Neutralu,

Mój Espace 3.0 V6 24V spala ok. 14l, a z przyczepką koło 16 - 17l.

 

Nie bardzo rozumiem sformułowania: jazda na neutralu? przy skrzyni automatycznej?

 

Silniki chryslera 3,3 i 3,8 (blizniacze jednostki) są dość ekonomiczne (przy odpowiednim posługiwaniu się pedałem gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie wcale nei dziwi, miałem Galaxy z tym silnikiem i bez obciążenia "na pusto" palił 18L LPG :czerwona:

 

troche duzo ci palil... ja na trasie solo potrafie zejsc ponizej 11l/100km pod warunkiem ze nie przekraczam 110km/h...

przy "normalnej" jezdzie 100-130km/h jadac solo pali mi 12,5/13l na setke lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dziś wróciłem z wypady wekendowego 4dni w jednąstronę 300km jechałem :drive::przyczepa: pod wiatr i w deszcz beksa.gif spalanie 11L/100km, natomiast powrót bez wiatru lub lekko w plecy słonecznie i spalanie 9,2L/100km, na pokładzie pełna obsada 4 dorosłe osoby , prędkość z jaką jeżdżę to 80-95km/h w zależności od możliwości i stanu dróg.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mercedes V-klasa 2,2CDI 122KM w automacie i na klimie z 5 osobami, bagażem i budka 1,2T średnie spalanie 12L :-] było z górki, pod górke, czasem prosto czasem serpentynki, po autostradzie i landówkach a czasem w miejskich korkach więc to czysto średnie spalanie :-] przelotowa utrzymywana prędkość w okolicach 100-110km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mercedes V-klasa 2,2CDI 122KM w automacie i na klimie z 5 osobami, bagażem i budka 1,2T średnie spalanie 12L :-] było z górki, pod górke, czasem prosto czasem serpentynki, po autostradzie i landówkach a czasem w miejskich korkach więc to czysto średnie spalanie :-] przelotowa utrzymywana prędkość w okolicach 100-110km/h

 

 

 

Wynik bardzo dobry, i co ważne wiarygodny. Bo są tu osoby których "wyniki" są delikatnie mówiąc niewiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz podam swoje zużycie. Trasa do Chorwacji i z powrotem - około 2300km. Auto Toyota Land Cruiser 3.0 TD - 125PS. Prędkość na trasie 80 - 90km/h (większość autostrady). Na dachu auta duży boks, a przyczepa 545 doładowana ponad ponad 1500kg. Zużycie wyszło dokładnie 13 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik bardzo dobry, i co ważne wiarygodny. Bo są tu osoby których "wyniki" są delikatnie mówiąc niewiarygodne.

 

 

po co ludziska wypisują zaniżone spalania to niewiem :niewiem: ile mi pali tyle pali i mniej niestety niechce :bzik: choć myśle że jak na gabaryty zestawu i komfort jaki zapewnia to i tak niezły wynik :hmm: Przyznaje że na górkach było widać że wskazówka leci na łeb i spalanie pewnie siegało 20L ale jak jechało sie już na prostych i wolniej to już było o wiele lepiej :-] Spalanie wyszło takie a nie inne i żadna to tajemnica a nawet świadka na to mam :hehe: Co do mojego średniego spalania to jest podane z dystansu ponad 3000km Polska-Chorwacja-Włochy-Polska

 

Przy "zamulaniu" tj jeździe z przelotową 80-90km/h równo z tirami to spalanie mogłoby się kręcić w okolicach 10L (bez klimy) To zauważyłem na wyjazdach po kraju :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.