Skocz do zawartości

Zużycie paliwa


Pablo.123

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobne spalanie, czy to C5 w benzynie i gazie czy to Berlingo w dieslu, jak podczepię budę i lecę w trasę to poniżej 12L nie schodzi. A jak są górki to pokazuje 20L.

 

Gdybym jeździł 70-80 km/h to wynik byłby stosownie niższy - 9L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Turek wczoraj przy prędkości 90-100km na klimie z 4-oma osobami spalił 7.5l ON. Budka >800kg.

Mam pytanie z innej beki. Ile mniej więcej zajmuje podróż ze Śląska nad morze np. do Łeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje doświadczenia są takie:

 

BMW 325/525E bezyna solo 8-9l, z przyczepą 650 kg 10-11l

 

BMW 524 TD diesel solo poniżej 6l, z przyczepką 650 kg 11l

 

BMW 525 TDS solo ok 8l, z przyczepką 650 kg 10,5l, z przyczepką 1000kg 10,5l

 

To wieloletnie doświadczenia. Brak jest spójności w wynikach, szczególnie w przypadki silnika 2,4 td, zuzycie paliwa potrafiło wzrosnąć o prawie 100% przy jeździe z przyczepką a i osięgi tego samochodu z przyczepką były mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Turek wczoraj przy prędkości 90-100km na klimie z 4-oma osobami spalił 7.5l ON. Budka >800kg.

Mam pytanie z innej beki. Ile mniej więcej zajmuje podróż ze Śląska nad morze np. do Łeby

 

 

Ze zużyciem 7,5 na sto, to ze trzy dni.

 

Przed chwilą czytałem test superba w wersji greenline. Pseudo dziennikarzyna osiągnął tak jak w sloganach reklamowych 3,8 litra zużycia. W każdym słowie można wyczytać że tak piszę bo mu się opłaca. Świńskie takie postępowanie, ale wytłumaczalne.

 

Ale po co pisać nieprawdę bez kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jeździł 70-80 km/h to wynik byłby stosownie niższy - 9L.

 

Dziarski kozak.

Wybacz, że zapytam: "ustrzeliłeś" już kogoś?

 

Osiem dyszek z to zwykle max z przyczepką na haku. Masz gdzieś przepisy, twoja sprawa. Ale chwalić się tym publicznie :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, domyślnie chodzi o autostrady i trasy szybkiego ruchu - i to nie w Polsce :-)

 

Na np autośkach we Francji można pośmigać oj pośmigać...

 

Chyba nie sądzisz że jadę z budą wąską drogą, przez miasto czy pipidówę 100km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, domyślnie chodzi o autostrady i trasy szybkiego ruchu - i to nie w Polsce :-)

 

Nie, no oczywiście. Chciałem się tylko upewnić. To forum jest tylko dla porządnych internautów. :)

 

PS. Twoja przyczepka ma pewnie homologację na 100km/h, ale posiadacze starczych przyczepek muszą wciąż tylko 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiem dyszek z to zwykle max z przyczepką na haku. Masz gdzieś przepisy, twoja sprawa. Ale chwalić się tym publicznie :czerwona:

 

ja się nie chwale :nono: ale przyznaje że na autostradach lece 100 a przy wyprzedzaniu ciut więcej Podejrzewam że większośc z kolegów nie muli na autostradzie 80 i każdy troche przydusi jeśli może, tylko niekażdy się przyznaje :hmm: po landówkach jede odpowiednio wolniej bo specyfika tych dróg nie pozwala na jakąś konkretniejszą jazde a na terenach zabudowanych też przestrzegam ograniczeń Ogólnie jeżdze powoli ale jeśli są warunki to mozna troszke przydusić i nie wierze w zapewnienia że ktoś przestrzega odpowiednio 70 i 80 cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zużyciem 7,5 na sto, to ze trzy dni.

 

Przed chwilą czytałem test superba w wersji greenline. Pseudo dziennikarzyna osiągnął tak jak w sloganach reklamowych 3,8 litra zużycia. W każdym słowie można wyczytać że tak piszę bo mu się opłaca. Świńskie takie postępowanie, ale wytłumaczalne.

 

Ale po co pisać nieprawdę bez kasy?

 

 

 

 

 

Cathay co miałeś na myśli pisząc " ......to ze trzy dni"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie chwale :nono: ale przyznaje że na autostradach lece 100 a przy wyprzedzaniu ciut więcej

Przykro mi, że nie zrozumiałeś mojej wymiany myśli z patriksem. Nie ważne co robisz. Ważne, że się do tego przyznajesz. Wstyd :czerwona:, to forum mogą czytać dzieci :czerwona:

 

nie wierze w zapewnienia że ktoś przestrzega odpowiednio 70 i 80 cfaniaczek.gif

 

Nie musisz wierzyć. Czasem wystarczy zwolnić i pojechać za kimś z przyczepką. Zobaczysz jak szybko on jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cathay co miałeś na myśli pisząc " ......to ze trzy dni"?

 

Lekko przerysowana odpowiedź na Twoje zużycie 7,5 l/ 100km z klimą, budą i pełną załogą.

Nie namawiam do przedstawienia mi dowodów tego zużycia, bo mnie to mało interesuje. Mam wszak nadzieję że nie powodowałeś taką jazdą zagrożenia większego niż ci jadący deczko za szybko.

 

Po przeczytaniu rano Twojego wyniku (i testu o którym wyżej wspomniałem) ruszyłem solówką z postanowieniem pobicia rekordu minimalnego żużycia paliwa. Ustawiłem tempomat na 38km/h, skasowałem komputer i tak jechałem przez 15 km. Zużycie wyszło 3,3. Tak więc z budą zszedł bym poniżej 7,5. Da się!

Pomijam że przez te 15km kilka TIRów mnie prawie do rowu wrzuciło nie chcąc zakorkować połowy powiatu, a przez CB nasłuchałem się że jest ku.., ch..., pi... itd.

I co ciekawe, wcale się ich reakcji nie dziwię, bo zawalidroga często powoduje większe niebezpieczeństwo niż ten który trochę za szybko jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko przerysowana odpowiedź na Twoje zużycie 7,5 l/ 100km z klimą, budą i pełną załogą.

Nie namawiam do przedstawienia mi dowodów tego zużycia, bo mnie to mało interesuje. Mam wszak nadzieję że nie powodowałeś taką jazdą zagrożenia większego niż ci jadący deczko za szybko.

 

Po przeczytaniu rano Twojego wyniku (i testu o którym wyżej wspomniałem) ruszyłem solówką z postanowieniem pobicia rekordu minimalnego żużycia paliwa. Ustawiłem tempomat na 38km/h, skasowałem komputer i tak jechałem przez 15 km. Zużycie wyszło 3,3. Tak więc z budą zszedł bym poniżej 7,5. Da się!

Pomijam że przez te 15km kilka TIRów mnie prawie do rowu wrzuciło nie chcąc zakorkować połowy powiatu, a przez CB nasłuchałem się że jest ku.., ch..., pi... itd.

I co ciekawe, wcale się ich reakcji nie dziwię, bo zawalidroga często powoduje większe niebezpieczeństwo niż ten który trochę za szybko jedzie.

 

 

 

Wcale nie mam zamiaru Ci tego udowadniać i nie należę do osób które wszystko koloryzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje sprawdzić ile mi pali w trasie ( nad morze , w większości 2 pasmówka S3 ) i wyszło że jadąc z 2 rowerami i boxem na dachu miałem podpietą przyczepkę ok 800 kg- wyszło mi niecałe 10l/100km sciana.gif ,przy czym taki zestaw bez przyczepy to ok 8l spineyes.gif , a sam holownik ok 6 l swiety.gif - a autko w dieslu

 

pozdrawiam

Edytowane przez arsat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.