Skocz do zawartości

Zużycie paliwa


Pablo.123

Rekomendowane odpowiedzi

To niezly wyczyn

 

Maluchem z Dethleffs'em :bukiet:)))))))))))) hehehehe

Oj,Michałku,Dethleffsa to nawet jeszcze w planach wtedy nie było,zo to jak tylko dziciaki ciut podrosły to był cały namiotowy majadan pakowany na dach i w drogę :)

Potem juz było trochę luksusu bo zamiast na dach pakowało sie wszystko do N250C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odświeżę wątek bo i mam pytanie. Mój Land Cruiser 3.0TD sam pali około 10l/100km. Z dwoma dużymi boksami na dachu, przyczepą 1200DMC (całość załadowana po brzegi), przy 80-100 km/h wyszło ponad 14 l ON na 100 km.

Zastanawiam się, jakie są różnice w spalaniu przy przyczepach o tej samej masie, ale jednej i dwóch osiach. Czy będzie to litr, czy więcej? A jak się ma zużycie do wzrastającej masy przyczepy? Przyczepa cięższa o 100kg - zużycie większe o = ? Oczywiście zakładając podobne parametry jazdy, czyli spokojną, w miarę szybko jazdę w przedziale 80-90 km/h. Czy macie jakieś doświadczenia i informacje co do zmian wspomnianych zużyć?

Bo powiem szczerze, że boję się, że jak na hak wrzucę 1600kg na dwóch osiach, to zużycie mogłoby mi wzrosnąć do poziomu 18 - 20 litrów , czyli tylu, ile spalam podczas ciężkiej jazdy terenowej, z włączonym reduktorem, z średnią prędkością 15km/h. Czy moje obawy są słuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to mniejwięcej tak: spalanie na trasie bez przyczepy, przy ekonomicznej jeździe (do 130, 140 km/h) ok. 7,5 l/100km. Z przyczepą (masa własna 800 kg) pali mniej więcej tak jak po mieście 9-10 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carnival 2,9 HDPI w automacie (czyli koreański TDI czy jak ten silnik tam zwał) - więc różnica w technologii do toyoty jest niebanalna :-)

pusto w trasie z dużym boxem na dachu od 8,5 do 12,00 w zależności od prędkości podróżnej.

 

Z dwuosiową 1500 DMC (1100 MW) - od 9,5 do 16,00 w zależności od terenu (16,00 to przy piłowaniu na niskich biegach w górach)

Z jednoosiową 1450 DMC (1150 MW) - od 9,0 do 13,00 bardzo dużo zależy od stanu drogi - na gładkim asfalcie to potrafi 9,00 litrów przy prędkości podróżnej (nie średniej) 90km/h (wiem nie wolno mi tyle tym zestawem) Nie bylem z tą budą w górach więc ciężko mi określić teoretyczną górna granicę :-)

 

Na nierównej drodze (jakieś dziury lub co gorsza koleiny) spalanie rośnie do 11,00-13,00 a prędkość podróżna spada do 60-70km/h i w zasadzie nie ma znaczenia czy jedno czy 2 osiowa z tym że 2 osiowa bardziej szarpie na dziurach i koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Audi A6 Quattro 2,5 TDI 180KM , 380Nm w mieście przy spokojnej jeździe 9,5-10,5 l / 100km , trasa 7 - 8 l , z przyczepką MW 1200kg, DMC 1350 w jedną stronę 9,5 l w drodze powrotnej 11,5 l , śr ok 10,5 l. Dużo zależy od kierunku wiatru , natężenia ruchu drogowego i ciężaru nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem zaskoczony spalaniem focusa + moja budka, pożyczonego od taty. 1.8TDDI, 90KM, jazda spokojna 70-90. Tankowanie, przed i po jeździe i wynik 7,8l/100km. Nie jeździłem solo w trakcie pomiaru (no, na stację 2 razy co daje 6km). Solo dla taty pali od około 5 w trasie i około 6,5 miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.