Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lbuster napisał:

Mi chodziło o ruszt grilla i stąd ten tekst ;) 

A ja myślałem, że grilujesz na ruszcie kuchennym ?

11 minut temu, lbuster napisał:

Heh, okazało się, że znajomi mają właśnie takie rozwiązanie. Problemem był tylko fakt, że po złożeniu markizy nie było widać listwy:

20210603_220356.thumb.jpg.72fedbdb70c1deb05cbedbcd5db4c0a7.jpg

20210603_220402.thumb.jpg.9f34735dee7f714eda7a2499cb47b8ff.jpg

Fajnie to wygląda, a ten przewód jest przyklejony do ramion, czy w środku puszczony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 638
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, filipert napisał:

Fajnie to wygląda, a ten przewód jest przyklejony do ramion, czy w środku puszczony? 

W środku i dla tego na zgięciu jest wypuszczony, by przy składaniu był luz.

Tak więc dla mnie ideałem by było mieć dwie listwy, jedną na ścianie a drugą na markizie kasetowej. Pomyśl o tym rozwiązaniu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał:

Pomyśl o tym rozwiązaniu ;) 

Spodobało mi się. Dopisuję do listy "do zrobienia" :)

Kronikarsko 

Na dachu pojawił się zestaw solarny, na razie 150W elastyk + Victron 100/20, szczegóły opisałem tutaj

 

IMG_20210611_153016.jpg

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipert napisał:

Spodobało mi się. Dopisuję do listy "do zrobienia" :)

 

:ok: 

A ja pokombinuję, czy nie da się tego zrobić w workowej, bo strasznie mnie kusi to rozwiązanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostatnio wreszcie zrobiłem przymiarkę namiotu. Chciałem sam wciągnąć w likszparę ale poległem już na 3m... Razem z bratem też łatwo nie było 

IMG_20210706_202444.thumb.jpg.a2e71419230a7de77867b1e213365451.jpg

Następnie 2 godziny sortowalem rurki z instrukcją w ręku. Okazało się, że mam za dużo rurek, dodatkowe nogi, wzmocnienia... 

IMG_20210706_202534.thumb.jpg.5dc58d9a90ec181045458348263fdf0b.jpg

Jak już wszystko skompletowałem, przyszedł czas na montaż i d...a blada. 

Markiza jest tak blisko krawędzi, że nie mieszczą się uchwyty

IMG_20210706_202647.thumb.jpg.f9e40b9bf475eb5067f4aec5706a1a63.jpg

Nawet gdybym zrezygnował z uchwytów bezinwazyjnych na rzecz przykręcanych, to i tak rurka się nie zmieści 

IMG_20210713_213645.thumb.jpg.154b0d503cdcd274b054b6e46b0afe93.jpg

No cóż. 

Trochę szkoda ale namiot idzie na handel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy mojej budzie raz rozłożyłem, tak się we dwójkę narypaliśmy, że to był pierwszy i ostatni, zrobiłem fotki i na olx ? ale przy wcześniejszej budzie 495 sam rozkładałem 40min, a przy 80cm dłuższej budzie już był cyrk, wielki i ciężki. Odpuściłem

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BIGL napisał:

i tona żelastwa  ?

Akurat jest carbon, ;)

22 minuty temu, BIGL napisał:

przy małych przyczepach przedsionek jest niezbędny, przy większych raczej fanaberia

Tak, też tak to widzę i cieszę się, że to założenie się spełnia. Teraz pakując się odruchowo przygotowałem grilla/kuchnię dwupalnikową, szafkę kuchenną i tak sobie myślę, że w przyczepie mam tak dużą kuchnię, że nie wiem, czy będzie mi się chciało cokolwiek targać na zewnątrz, szczególnie, że jest klima. Oczywiście samego grilla czy smażenie rybki poza lokalem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



.... przy małych przyczepach przedsionek jest niezbędny, przy większych raczej fanaberia. 

Raczej nie od wielkości przyczepy bym oceniał przydatność tylko od sposobu biwakowania a ściślej czasu pozostawania w jednym miejscu.

Spoko@filipert luniesz i możesz dokupić ścianki do markizy :)



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.12.2020 o 10:51, golob napisał:

Czy dobrze działa Ci spłuczka? w sensie czy ciśnienie spłukiwania jest dobre, pytam bo rzadko kiedy dobrze to działa jak woda jest ze zbiornika głównego (chyba że zbiornik jest blisko toalety).

Na każdym wyjeździe było gorzej a w Chorwacji strumień przestał robić "pełne okrążenie". Na kempingu spotkałem ludzi z Hymerem prawie jak nasz ale na jednej osi, zagadałem i jedno z pierwszych pytań było, czy mi działa spłuczka... 

No i ostatecznie prawie już nie działa. Teraz widzę tylko ledwo ciurkający strumień.

Moja teoria jest tak, że po prostu się zapchało, najprawdopodobniej kamień. Jak się do tego zabrać? Jakieś podpowiedzi od czego zacząć?

Sprawa nie jest jakoś pilna, bo na razie na stałe obok umywalki stoi specjalistyczny kubeczek do WC i robi dobra robotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2021 o 09:43, lbuster napisał:

Polecam listwę LED ze ściemniaczem :ok: Tylko zakup energooszczędną taśmę ledową, bo u mnie to jest najczęściej używane oświetlenie i przy 2 metrach potrafi ciągnąć z AKU. Sam się zastanawiam, czy nie wymieć taśmy na nowocześniejszą ;) 

 

A ja dodam by była to listwa wielokolorowa (RBG -czy jakoś tak).

Co do spłuczki to u mnie tyż słabiej działa, ale myślałem, że to wina słabszej (>l/min) specjalnie celem oszczędności wody założonej pompki wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Moja teoria jest tak, że po prostu się zapchało, najprawdopodobniej kamień. Jak się do tego zabrać? Jakieś podpowiedzi od czego zacząć?

Wyciągnij elektrozawór w muszli i przeczyść sitko w nim, może się tam zebrać dużo szlamu jak u mnie (wtedy to już prawie nic nie leciało):

DSC_2157.thumb.JPG.035cc462b485bf8586c42a367764e1cc.JPG

Jednak nawet jak jak elektrozawór jest czysty całkowicie to szału nie ma - zbiornik wody jest po prostu bardzo daleko.

46 minut temu, polo63 napisał:

ale myślałem, że to wina słabszej (>l/min) specjalnie celem oszczędności wody założonej pompki wody.

testowałem różne pompki i mocne i bardzo mocne i chińskie i markowe i dalej szału nie było, do tego mam wrażenie że pompki się szybko zużywają i ciśnienie po czasie malało co tez było szybko widoczne w słabym spłukiwaniu i również wykorzystywałem:

Godzinę temu, filipert napisał:

specjalistyczny kubeczek do WC

co mnie irytowało, ale definitywnie problem rozwiązało to:

IMG.thumb.png.91d690b3aa07fa570c1da1c586572ecb.png

Dodatkowa pompka z króćcem po stronie ssącej podłączona pod elektrozawór muszli.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.