Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Bercik77 napisał(a):

A może zdemontować antenę? Jeśli już TV to SMART lub przystawka za parę PLN np. google Chromecast 4.0. 

Ja uważam, że TV to jakiś relikt epoki minionej :) przy obecnej przepustowość routerów i streamingu wystarczy iPad :) ….

ale rozumiem też indywidualne preferencje :) 

A tak z ciekawości starlink u nas kosztuje 450 PLN miesięcznie a we Włoszech 59€ :) urządzenie również jest tańsze w IT :) 

Chyba coś poszło nie tak w PL :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 661
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, rtwppk napisał(a):

A tak z ciekawości starlink u nas kosztuje 450 PLN miesięcznie a we Włoszech 59€ :) urządzenie również jest tańsze w IT :) 

Chyba coś poszło nie tak w PL

Ostatnio coraz więcej rzeczy w PL jest droższa niż w EU - to normalne nie jest. Polska to kraj bogatych ludzi. W EU mniej się zarabia to i mniej się płaci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ostatnio coraz więcej rzeczy w PL jest droższa niż w EU - to normalne nie jest. Polska to kraj bogatych ludzi. W EU mniej się zarabia to i mniej się płaci :D

Ufff dobrze, że w swoich obserwacjach nie jestem osamotniony :) już myślałem, że ze mną jest coś nie tak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

A tak z ciekawości starlink u nas kosztuje 450 PLN miesięcznie a we Włoszech 59€ :) urządzenie również jest tańsze w IT :) 

Chyba coś poszło nie tak w PL :( 

W DE też jest taniej :) Ponoć Niemcy specjalnie zamawiają z PL, żeby nie czuli się gorszymi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bercik77 napisał(a):

A może zdemontować antenę? Jeśli już TV to SMART lub przystawka za parę PLN np. google Chromecast 4.0. 

Nie mam TV, maszt czeka na antenę do routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wziąłem się za przywrócenie koloru mebli w łazience. Szczególnie górne drzwiczki pożółkły.

IMG_9881.thumb.jpeg.4ea255d921a88ea13e8f7af1c9f64ae0.jpeg

IMG_0079.thumb.jpeg.092c12be0577e19badbb94a476616930.jpeg

 

Woda utleniona 12% w kremie, na to folia i leżakowanie w słonku

IMG_0080.thumb.jpeg.1bd3b2a68ddf908221aa8c540d76123f.jpeg

 

Dziś zobaczyłem, że prawdopodobnie brakuje trochę powietrza w jednym z kół, nachylił em się aby sprawdzić ręką i usłyszałem syczenie, nasłuchuje szukam szukam, okazuje się, że z wentyla leci. Odetchnąłem z ulgą, że to nie dziura i chciałem wymienić wentyl, ale kiedy poruszyłem, okazało się że guma tak skruszała, że zrobiłem dziurę na kilka milimetrów i powietrze zeszło błyskawicznie.

Opony są w niezłym stanie, ale rocznik 2016, więc wentyle również mają minimum osiem lat, a podejrzewam że poprzednia wymiana mogła nie obejmować wymiany wentyli. Na pewno do wymiany kwalifikują się więc wszystkie, a jak już koła zdejmę to chyba wymienię też opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, filipert napisał(a):

Wreszcie wziąłem się za przywrócenie koloru mebli w łazience. Szczególnie górne drzwiczki pożółkły.

IMG_9881.thumb.jpeg.4ea255d921a88ea13e8f7af1c9f64ae0.jpeg

IMG_0079.thumb.jpeg.092c12be0577e19badbb94a476616930.jpeg

 

Woda utleniona 12% w kremie, na to folia i leżakowanie w słonku

IMG_0080.thumb.jpeg.1bd3b2a68ddf908221aa8c540d76123f.jpeg

 

Dziś zobaczyłem, że prawdopodobnie brakuje trochę powietrza w jednym z kół, nachylił em się aby sprawdzić ręką i usłyszałem syczenie, nasłuchuje szukam szukam, okazuje się, że z wentyla leci. Odetchnąłem z ulgą, że to nie dziura i chciałem wymienić wentyl, ale kiedy poruszyłem, okazało się że guma tak skruszała, że zrobiłem dziurę na kilka milimetrów i powietrze zeszło błyskawicznie.

Opony są w niezłym stanie, ale rocznik 2016, więc wentyle również mają minimum osiem lat, a podejrzewam że poprzednia wymiana mogła nie obejmować wymiany wentyli. Na pewno do wymiany kwalifikują się więc wszystkie, a jak już koła zdejmę to chyba wymienię też opony.

Znam takich co 8 letnie opony im nie przeszkadzają :) … też bym wymienił na nowe. Kiedyś przyoszczędziłem na oponie i skończyło się w rowie :( coś w stylu prezydenckiej limuzyny 🚘 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał(a):

Opony są w niezłym stanie, ale rocznik 2016

Ja też wymieniłem opony z przodu - z 2020 (założone w 2021)

image.thumb.jpeg.1eb9f6ce40289e734509641d3faaa3ba.jpeg

A przy okazji zawsze w cięższych autach wymieniam wentyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misio napisał(a):

Ja też wymieniłem opony z przodu - z 2020 (założone w 2021)

image.thumb.jpeg.1eb9f6ce40289e734509641d3faaa3ba.jpeg

A przy okazji zawsze w cięższych autach wymieniam wentyle...

Bardzo dobry zwyczaj :) :) :) jestem za :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2024 o 23:43, Misio napisał(a):

przy okazji zawsze w cięższych autach wymieniam wentyle...

W autach postępuję podobnie, a opon używam raczej max 5 lat. Gdybym miał przyczepę jednoosiową, to rygor byłby pewnie jeszcze większy, tu przyznam się, że temat mi umknął z uwagi na dużo mniejsze obciążenia na oś, przypomnę, że ja jeżdżę na 2,4 bar 😎

Opony zamówione, a teraz myślę, że jak już wszystko zdejmę, to jeszcze felgi by się przydało odnowić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony dotarły

IMG_0106.thumb.jpeg.dbc1d33166497694b57d89bc2ee50192.jpeg

Całoroczne, jak poprzednie, gdyby w końcu zimą m zachciało mi się jeździć.

Kluczem do sprawnego demontażu kół jest oczywiście... porządny klucz

IMG_0097.thumb.jpeg.71b1eb7dd60972234cb2df0ad3300c08.jpeg

I tak łatwo nie było

IMG_0099.thumb.jpeg.bba14cf2539f574d3bc58affefb82cea.jpeg

Jak już mam tak otwarte stan to trzeba będzie trochę zabezpieczyć skorodowane elementy

IMG_0100.thumb.jpeg.a8877543e28eee05e6d13feddc631e6d.jpeg

Próba przeszlifowania dała pozytywne efekty, może jutro znajdę czas

IMG_0108.thumb.jpeg.d326214bbbd8d255742b84f2fc2eaa13.jpeg

zastanawiam się czy mogę to wszystko bezpiecznie traktować jakimś odrdzewiaczem?

 

Z innej beczki, Łazienka nabiera koloru

IMG_0095.thumb.jpeg.3c1e5d46ebe6a27fcacf5498bc581b24.jpeg

IMG_0094.thumb.jpeg.8ff6570f07beff39f081376803decc40.jpeg

I dla kontrastu stara fotka

IMG_0079.thumb.jpeg.0e63ecc138d7b4a70a4785ab963fdd94.jpeg

Żona powiedziała że teraz mam odkoloryzować całą łazienkę, bo same drzwi nie pasują do reszty 🙃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał(a):

zastanawiam się czy mogę to wszystko bezpiecznie traktować jakimś odrdzewiaczem?

Dopóki nie będziesz lał odrdzewiacza do wnętrza bębna to chyba nie powinno się nic stać...

Ale rozumiem, że chcesz potraktować odrdzewiaczem, a potem pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.