Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pjetko napisał(a):

Nie, ja samochody myję sam, bo to lubię, a ceramika daje super efekt hydro i wizualny. Może dam PPF na przenie lampy.

PPF nie wyklucza ceramiki, to można łączyć. Dodatkowo porządne ppf ma już właściwości hydrofobowe na jakieś 6-12 miesięcy i nic wtedy nie musisz kłaść ;)

4 minuty temu, pjetko napisał(a):

2700 :palacz:

Nieźle, choć powiem szczerze że spodziewałem się nieco więcej. Silnik to pewnie rzędowa czwórka a ile litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Podobno problemem tych silników diesla od Volvo były pękające bloki silnika

Eee... akurat VIP serwis dobrze znam, bo od lat serwisowałem tam moje poprzednie Volva. Sporo z nimi rozmawiałem o VEA i wniosek jest jeden, jak kto dba, tak ma. Przede wszystkim interwały wymian oleju co 30 tys to proszenie się o kłopoty.

Z reszta, wykupiłem 5 letnią gwarancję do 200 000 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielpoz napisał(a):
30 minut temu, Misio napisał(a):

PS. B6 z 2005?

Oczywiście😎

Dziwne ale ok...

 

I trochę mi przykro w takim razie że nie stać Cię na dużo lepsze B9... O musisz mieć B6

Ja jednak wolę moją B6 z 2004

 

Tak samo jak 18letniego Craftera od nowego - lepiej się w nim czuję i lepiej się mi nim jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do B9

To ewentualnie dla mnie taka przed liftowa...bo po już mniej chętnie - jednak ja lubię większe silniki niż 2,0... I np żałuję że kupując T5 jednak skusiłem się na młodszy model, bo tam już nie było 2,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Misio napisał(a):

I np żałuję że kupując T5 jednak skusiłem się na młodszy model, bo tam już nie było 2,5...

W T5 przed liftem był 2,5, ale to nie było to samo b. udane i nie sprawiające problemów 2,5 co w T4, nowy silnik, któemu co rusz coś nie banglało. Może nie masz czego żałować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Misio napisał(a):

Dziwne ale ok...

 

 

Co w tym moźe być dziwnego? 🤔 B6 było produkowane do 2005r

44 minuty temu, Misio napisał(a):

 

 

I trochę mi przykro w takim razie że nie stać Cię na dużo lepsze B9... O musisz mieć B6

 

Dziękuję za troskę ale mi w ogóle nie jest przykro z tak banalnego powodu🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, czyś napisał(a):
34 minuty temu, Misio napisał(a):

I np żałuję że kupując T5 jednak skusiłem się na młodszy model, bo tam już nie było 2,5...

W T5 przed liftem był 2,5, ale to nie było to samo b. udane i nie sprawiające problemów 2,5 co w T4, nowy silnik, któemu co rusz coś nie banglało. Może nie masz czego żałować. 

Wiem...

Ale jednak bym wolał mieć ten "niedobry" 2,5 niż aktualne 2,0 😔

10 minut temu, danielpoz napisał(a):

Co w tym moźe być dziwnego? 🤔 B6 było produkowane do 2005r

Może coś pomyliłem, ale wydawało mi się że kolega miał B7 z grudnia 2004 i nie była to przekładka, ale może coś ja pomyliłem...

 

11 minut temu, danielpoz napisał(a):

Dziękuję za troskę ale mi w ogóle nie jest przykro z tak banalnego powodu🤣

Jak ktoś lubi mieć coś gorszego -   założenia

Ok, niech I tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Misio napisał(a):

A co do B9

To ewentualnie dla mnie taka przed liftowa...bo po już mniej chętnie - jednak ja lubię większe silniki niż 2,0... 

Tak tak🤣 rozumiem że to jest właśnie ten główny powód🫣

 

2.9 benzyna z 450końmi lub 3litrowy ropniak z 340 kucami są mało godne i raczej nie oferują niczego sensownego dla Ciebie. Ok👍

 

1 minutę temu, Misio napisał(a):

 

Może coś pomyliłem, ale wydawało mi się że kolega miał B7 z grudnia 2004 i nie była to przekładka, ale może coś ja pomyliłem...

 

 

Oczywiście że mógł mieć taki rocznik👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio napisał(a):

 

 

Jak ktoś lubi mieć coś gorszego -   założenia

Ok, niech I tak będzie.

Jak mnie na coś nie stać to nie dorabiam ideologi że stary kibel jest lepszy od nowego. Mam to na co mnie stać a że stare mówi się trudno.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na B8, a może i B9 mnie było by stać...

Ale nie widzę sensu wydawać tyle kasy by mieć coś wcale nie lepsze...od tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dorabiania teorii

14 minut temu, danielpoz napisał(a):
20 minut temu, Misio napisał(a):

Tylko w S lub przed liftem...

No w S, to jakiś problem?

To już inna klasa auta...A to mi zarzucano porównanie Q2 do A4...

 

A jak Ski porównywać... B6 był z silnikiem V8

I teraz też nie ma odpowiednika...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.