Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czym tak naprawdę za 8 - 10 lat skończy się awantura o te ekoterrorystyczne pomysły samochodowe...

Bo spalinowe są bee, elektryki są bee to czym będziemy jeździć za kwartał...

Pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ktoś wymyśli akumulator, który da normalny zasięg, inny ktoś opracuje tanią technologie produkcji i spalinowe sie wymażą same. Ale to nie nastapi w Europie. Europa się pcha sama w drożyznę, brak innowacyjności i zacofanie, przez wręcz komunistyczne metody regulowania wszystkiego.. od kształtu banana do koloru podłogi w autobusie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Myślę, że ktoś wymyśli akumulator, który da normalny zasięg, inny ktoś opracuje tanią technologie produkcji i spalinowe sie wymażą same. 

KOMUNA i jej potomstwo , to ZŁO w czystej postaci. Podobno mamy tego 7 milionów w Polsce. Nie wiem ile na świecie:zly:

Elektryczne pojazdy to PRZYSZŁOŚĆ. Jeszcze nie teraz, ale to przyszłość. Człowiek znajdzie rozwiązanie na gromadzenie i wykorzystanie taniej energii. Co chwilę ogłasza się nowe rozwiązania, na pozyskiwanie i gromadzenie energii. To jeszcze nie jest właściwe rozwiązanie. 

Z tego co wiem, to coraz częściej będziemy spotykali, małe silniki spalinowe, o pojemnościach 0,8-1,2 litra, i mocach rzędu 80-150 kM. Na pewno zmieni się, ich wygląd zewnętrzny. Nowe testy pokazują, całkiem odmienny układ korbowo-tłokowy. 

Starsze pojazdy silnikowe, tak jak napisał forumowicz, same powoli "umrą" swoją naturalną eksploatacją.

Akumulatory tradycyjne, doszły chyba swoimi technicznymi możliwościami już do ściany. Często nie trzymają swoich parametrów a moim skromnym zdaniem , jesteśmy oszukiwani przez producentów. Tak tylko poglądowo dla zainteresowanych, gdzie i jak tą energię, upychać dalej:

 

1713850487977.JPEG

1713850493219.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie racji. Tu nie chodzi czym będziemy jeździli, ale czy w ogóle pozwolą nam samemu jeździć. Będzie komunikacja zbiorowa "za darmo" ale nie taka jak teraz, tylko łącznie z "darmowymi" autonomicznymi taksówkami. To "za darmo" jest w cudzysłowie, bo oczywiście trzeba będzie pracować i spełniać jeszcze masę innych warunków. 

Prywatny samochód wraz z uprawnieniami do jego prowadzenia będzie dla nielicznych, więc co za różnica czy elektryk, czy spalinowy, czy może już całkiem inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham w radiu, że niedługo będą ciężarówki elektryczne, które na jednym ładowaniu przejadą z Warszawy do Szczecina. 

Ciekawe czy im oprócz akumulatorów coś się jeszcze zmieści na pakę :mlot:

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jak dla mnie super, choć to raczej jest to utopia i tylko częściowo taki model może działać. Ale jakby był u mnie dostępny to chętnie skorzystam

Ja raczej widzę w tym ubezwłasnowolnienie wraz z wszystkimi następstwami tego co będzie jak zostanie całkowicie wycofana gotówka. Wtedy wszystko będzie pozornie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jak dla mnie super, choć to raczej jest to utopia i tylko częściowo taki model może działać. Ale jakby był u mnie dostępny to chętnie skorzystam

Nie zapominaj, że jeśli nawet coś takiego powstanie to w granicach metropolii. Więc my się tylko będziemy mogli popatrzeć. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiam, nawet na starość nie będę mógł pojechać zdoić kraftowego piwka w Krk

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Właśnie słucham w radiu, że niedługo będą ciężarówki elektryczne, które na jednym ładowaniu przejadą z Warszawy do Szczecina. 

Ciekawe czy im oprócz akumulatorów coś się jeszcze zmieści na pakę

Rynek jest wypełniony samochodami, których producenci deklarują takie zasięgi, gdzie najważniejsze słowo, to 'deklarują'; a potem się okazuje że auto, które ma 600km teoretycznego zasięgu, z Wrocławia do Warzawy nie dojedzie, bo już koło Łodzi trzeba ładować..

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał(a):

co będzie jak zostanie całkowicie wycofana gotówka. Wtedy wszystko będzie pozornie za darmo.

A to jest główne założenie komunizmu. 

Co do transformacji energetycznej, to coraz głośniej mówi się, że ci wszyscy "zieloni" ekoterroryści, są zaszczepieni i finansowani w Europie przez Rosję. Cel jest raczej oczywisty - osłabić gospodarczo kontynent, co wobec wojny na Ukrainie czy podobnych działań Rosji w innych rejonach, jest bardzo pożądane. A dodatkowo, zestawiając to z - co prawda wyglądającymi szaleńczo, ale jednak - zapowiedziami Putina, że Rosja będzie sięgać aż po Lizbonę, można wyciągać różne wnioski.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ten mit auta elektrycznego jako jedynej opcji upadł. Bez dotacji widać, że jest ku temu potencjał:

https://motoryzacja.interia.pl/raport-samochody-elektryczne/news-plan-elektryfikacji-europy-upada-na-naszych-oczach-przyczyn-,nId,7466583
a dodatkowo takie pożary jak chociażby ten piątkowy w Warszawie gdzie od uderzenia w słup spaliło się całe auto a jego gaszenie zajęło trochę godzin raczej zwykłych ludzi nie zachęci chyba, że Ci mają już przestać posiadać swoje 4 kółka. 
https://www.rmf24.pl/regiony/warszawa/news-elektryk-stanal-w-plomieniach-w-centrum-warszawy-filmy,nId,7461108#crp_state=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Oby ten mit auta elektrycznego jako jedynej opcji upadł.

Nie upadnie. W taki albo inny sposób będą zniechęcać do posiadania/kupowania spalinówek i cena elektryków bez dopłat będzie "atrakcyjna" :( 

Za miesiąc będziemy mieć wpływ na to, co będzie - pamiętajcie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Nie upadnie. W taki albo inny sposób będą zniechęcać do posiadania/kupowania spalinówek i cena elektryków bez dopłat będzie "atrakcyjna" :(

Pewnie się tak skończy, chyba, że nastąpi rewolucja wśród zwykłych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

Pewnie się tak skończy, chyba, że nastąpi rewolucja wśród zwykłych ludzi. 

Złem nie jest elektryk sam w sobie, tylko elektryk w obecnym wydaniu. Może będzie kiedyś lepiej. Tylko wciąż się zastanawiam skąd będzie ten prąd do ładowania :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.