Skocz do zawartości

Powitania


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Nazywam się Marek i mieszkam we Wrocławiu ;) Od niedawna jest właścicielem przyczepki kempingowej firmy Hobby z roku 1997. Dołączyłem do Was, aby umiejętnie przygotowywać swoją przyczepkę na wycieczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Kupiliśmy z żoną przeczepę Tabbert Comtesse 530 z 91. To nasza pierwsza przyczepa. Ma wszystkie papiery, gotowa do jazdy, ale jednak nie pojeździ,, bo ma stać pod sosną nad jeziorem. Spędziliśmy już tam z dziećmi parę nocy. Piękna sprawa!

Przyznaję, że dobrze utrzymana, bo wszystko ma 29 lat i działa: lodówka na prąd/gaz, kibelek, kuchenka, lampki, pompki. Poprzednim właścicielem był porządny Niemiec z Berlina. Razi może trochę taki cygański styl - ozdobne drzwiczki, firaneczki, ale przeżyjemy to - firaneczki się najwyżej zdejmie ?.

 Zamiarujemy spędzać tam sporo weekendów no i latem dłuższy urlop. Na pewno bardzo polubimy tę przyczepę, tak jak za młodu lubiliśmy namioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeszcze raz.A dlaczego jeszcze raz?!Bo juz kiedys witalem sie na tym forum,jako ten,ktory marzy o przyczepie.

Po tylu latach marzen zarezerwowalem sobie nasza pierwsza przyczepe,wplacilem depozyt i ma byc do odbioru 1.06.Oczywiscie zdaje sobie sprawe.ze w dobie pandemii to wszystko sie przesunie,ale mamy ja.Mamy?!Zona tez sie cieszy razem ze mna,dala sie przekonac.Pierwsza cepka(jak to pieknie brzmi),to Bailey Orion 460/5 z 2012 roku.

Wiem,ze powinienem,byc moze,pochwalic sie po odbiorze,jednak trudno sie bylo powstrzymac.

Pozdrawiam wszystkich karawaningowcow,posiadaczy przyczep i kamperow,a takze tych,ktorzy o tym marza.51 lat i pierwsza przyczepa!!!Marzenia sie spelniaja.Chce mi sie krzyczec ze szczescia...

Jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ? 

Mam na imię Kasia i mieszkam w przyczepie kempingowej... na kempingu gdzie pracuję sezonowo, a kiedy kemping się zamyka, przesiadam się do kampera i podróżuję ? Dwa lata temu zwolniłam się z pracy, wyprowadziłam z domu i ruszyłam w podróż kamperkiem. Przygoda z życiem na kółkach miała trwać rok... Rok zamienił się w dwa i mam nadzieję, że przygoda dopiero się zaczyna. 

Chcę się podzielić moim doświadczeniem z drogi i z życia i pracy na kempingu, poznać nowych przyjaciół i odkryć nowe miejsca które warto odwiedzić ? 

Kamper to wolność a przyczepa to świetna alternatywa dla czterech ścian, których utrzymanie kosztuje zbyt dużo czasu energii i życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów;

Kiedyś spróbowaliśmy z żoną urlopu z przyczepą (pożyczoną). Od tego czasu chcieliśmy kupić własną. Marzenie udało się zrealizować.

Jesteśmy w posiadaniu angielki Elddis Typhoon EX 2000

Pozdrowienia

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno prosiłem o pomoc w ocenie przyczepy - daliście bezcenne komentarze, ale spóźniłem się. Dzięki radom i forum udało mi się znaleźć inna - bliżej i lepiej wyposażona. A zatem dziś na podjeździe stanęła... Knaus Sudwind 550 :)

artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Z przyczepę  jeździmy z rodziną od kilkunastu lat. Taką formę wypoczynku preferujemy my i nasze psy również:)

Prywatnie zajmuje się.... pompami ciepła, ogrzewnictwem itp tematami.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

 

 

Edytowane przez G13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, 

Wyrosłem na wakacjach pod namiotem, często nawet 4 tygodnie w roku mieszkałem pod Namiotem. 2 tygodnie z rodzicami i potem jeszcze 2 tygodnie z Dziadkami. Później lubiałem jeździć pod namiot motocyklem. Teraz nadal lubię, ale od kiedy powiększyła się rodzinka nie ma już na to czasu :-).

Tematy kempingowe nie są mi nowością. Natomiast moja Żona nigdy nie jeździła pod namiot, pierwsze spotkanie z polem namiotowym polegało na tym ze wynajęliśmy domek na terenie pola namiotowego. W tym roku padł pomysł kupna przyczepki campingowej, ale stwierdziliśmy, że najpierw pożyczymy i zobaczymy jak nam się będzie podobało. 

Rodzinka 2 + dwójka dzieci (3 i 6 lat).

Mam trochę pytań technicznych, więc sobie poczytam, a jak nie znajdę to będę pytał. Sam jestem moderatorem na forum Klubu Chińskich Motocykli, więc wiem że wszystko już zostało napisane, trzeba tylko znaleźć. Będę się starał więc nie zadawać pytań na które tutaj są odpowiedzi, ale jak czegoś nie znajdę to będę was męczył.

Jeżeli ktoś natomiast będzie potrzebował porady dotyczącej motocykli o pojemności 125, to chętnie pomogę, od kilku lat zajmuję tą tematyką zawodowo na portalu motocykle125.pl.

Mogę też pomóc w sprawie pszczelarstwa.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem, że w tym roku mija szósty rok jak zarejestrowałem się na forum. Pomyślałem, że wypadałoby się wreszcie przywitać. Przyczepki niestety wciąż nie mam a i pod namiot rzadziej niż dawniej. Czytam jednak dyskusje, opowieści z podróży i duchem jestem z Wami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie po kolei, najpierw pytałem, teraz witam, ale na usprawiedliwienie - jako właściciel przyczepki. 

Na imię mam Sebastian - do tematu kupna przyczepy podchodziliśmy już ponad rok, czytanie oglądanie etc... dopiero ten rok był bardziej obfity w poszukiwania. 

No i mamy Hobby 540 z 2007r. - może to nie ta wymarzona - poszliśmy na drobne kompromisy, ale myślę że po roku będziemy mądrzejsi i ewentualnie będziemy wiedzieć czy nam wystarcza czy jednak będziemy szukać czegoś innego.

Podróżować będziemy w układzie 2+2 jesteśmy z Piekar Śląskich i dopiero się wdrażamy w temat. 

 

pozdrawiam wszystkich. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.