Skocz do zawartości

Nowa stara budka - Knaus 530 '95 relacja z remontu.


jerrylin

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, jacekzoo napisał:

@jerrylin najlepiej do czyszczenia butylu sprawdza się spray do czyszczenia hamulców, psika się na szmatke i ładnie schodzi a nie uszkadza lakieru. Podpatrzone w jednym serwisie przyczep. Jak wymieniałem uszczelnienie drzwi to po usunięciu z grubsza butylu, doczyszczenie drzwi po obwodzie to jakies 10min

Mi udało się zmywaczem hamulcowym K2 zmyć farbę z rybiej łuski więc tak czy siak trzeba uważać. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, Tomii napisał:

Mi udało się zmywaczem hamulcowym K2 zmyć farbę z rybiej łuski więc tak czy siak trzeba uważać. 
 

To masz power w łapie ? ja używam bernera i do blachy się nie dokopałem, ale możliwe że jakbym mocniej sie przyparł to i by farba zeszła :niewiem: chociaż gość w pro campie mi mówił, że używają tylko bernera, może wypróbowany i trochę delikatniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

Mi udało się zmywaczem hamulcowym K2 zmyć farbę z rybiej łuski więc tak czy siak trzeba uważać. 

 

47 minut temu, jacekzoo napisał:

ja używam bernera i do blachy się nie dokopałem

Bywa różnie zwłaszcza w starszej budce. Ja stosowałem wiele środków i czasem na jednej ścianie ten był OK a na innej ścianie chwytał farbę. Podejrzewam, że to zależy od stopnia "zużycia" pierwotnej warstwy lakieru.

 

Filmik z odtworzeniem łuski :ok:

Nie znałem tego sposobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zmywacz, ale nie użyłem go tym razem. Dzisiaj wyczyściłem tylną ścianę zwykłą benzyną i szmatką. Godzina pracy i jest cacy. 
Tak to wyglądało: 
444537951_IMAG6894800x600.jpg.23efa6794b4d50556a7e3933556ada9e.jpg
 

a tak jest: 
276732460_IMAG7014800x600.jpg.ab7affd4b434fe563b7cfcd8aa10e0cd.jpg

Aluminiowe listwy narożnikowe poskładałem na razie bez doprowadzania ich do porządku. Na wiosnę wymienię kompletne uszczelnienia listew narożnych, bo to się u mnie wiąże np z demontażem relingów dachowych, które mają pourywane śruby itp. Dni są krótkie, a pogoda kapryśna, więc listwy poczekają, a ja skupię się na innych rzeczach. 

Poza tym lepiej się to będzie lepić gdy temperatury wzrosną. 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jerrylin napisał:

Dzisiaj wyczyściłem tylną ścianę zwykłą benzyną

znaczy się ekstrakcyjną?

 

z innej beczki

Tak mi przyszło do głowy, że może Twoje dziurki w dachu mogły by się zamienić na wywietrzniki gdyby akurat tak pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, filipert napisał:

znaczy się ekstrakcyjną?

Nie, ekstrakcyjną nie szło tak dobrze jak zwykłą e95 :)
Poza tym e95 jest tańsza. 

13 minut temu, filipert napisał:

z innej beczki

Tak mi przyszło do głowy, że może Twoje dziurki w dachu mogły by się zamienić na wywietrzniki gdyby akurat tak pasowało.

Dziurki zostaną i zrobię przejście tak jak smok doradzał, czyli puszka ip68 z dławikami. W końcu i tak muszę z tymi kablami przejść do środka. 

Czy te dolne listwy aluminiowe wklejacie na taśmę butylową, czy wyciskacie butyl z tuby? Z narożnikami nie będę się bawił i kupię uszczelkę z taśmą butylową, ale te dolne listwy na bokach, to nie wiem, czy nie będzie łatwiej wyciskać. Nawiasem mówiąc zamówiłem dzisiaj wyciskacz pneumatyczny do takich mas, bo łapa mi wysiada, a do tego jak już pisałem lubię gadżety. 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyciskanego spróbuj sznurek, ja ostatnio na to drzwi osadzałem, dużo ładniej wyszło niż z tuby 

Zobacz ofertę: SZNUR BUTYLOWY BUTYL 4MM/12M USZCZELNIACZ KIT https://allegro.pl/oferta/sznur-butylowy-butyl-4mm-12m-uszczelniacz-kit-7138912481?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

Zamiast wyciskanego spróbuj sznurek, ja ostatnio na to drzwi osadzałem, dużo ładniej wyszło niż z tuby 

Zobacz ofertę: SZNUR BUTYLOWY BUTYL 4MM/12M USZCZELNIACZ KIT https://allegro.pl/oferta/sznur-butylowy-butyl-4mm-12m-uszczelniacz-kit-7138912481?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

zakupię u niego na próbę, ale 10mm x 2mm bo muszę przecież wszystkie dziurki na wkręty przykryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii napisał komuś w innym wątku, że stosuje się 2mm w karawaningu, więc przyjmuję to do wiadomości. Organoleptycznie też wygląda na to,  że 2 mm powinno wystarczyć :) Na wszelki wypadek zamówiłem jeszcze 3 mm :) ale to z myślą wykończenia zagięcia blachy ścian bocznych, które zachodzą na podłogę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.