Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, jacek00 napisał:

 czyli jednak z przyczepą się opłaca emoji6.png

 

Jacek, mój brat w tygodniu kupił przyczepę i wczoraj do mnie mówi że miało być tanio, a tu ciągle coś to płyn do toalety,  gaz, pierdół mu nawymyślałem że ma dokupić, oczywiście wszystko co potrzebne kable, wtyczki, zbiorniki, akumulator bo tamten pad, lusterka, itp, pyta się gdzie to tanio mówię póżnej jak już będziesz jeżdził, a on do mnie że nie wierzy:D i jego słowa, nie dość że drogo to jeszcze robota koło tego ???

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, jacek00 napisał:

No ale przyczepy nie kupujesz po to aby raz na rok wyjechać na 2 tygodnie. Jednak większość jeździ zdecydowanie częściej więc patrząc na ilość wyjazdów przyczepa się opłaca, chociaż nie o opłacalność tutaj chodzi.

 

A jeśli już o opłacalność chodzi to pisałeś, że za 2 osoby wycieczka objazdowa na 2 tygodnie to 5500. Czyli za rodzinę 2+2 wyjdzie już z 10k? Czyli za miesiąc wyjdzie około 20k. To mnie miesięczne wakacje za 2+2+pies gdzie śpimy tylko na kempingach i jemy w restauracjach wychodzą zdecydowanie taniej - czyli jednak z przyczepą się opłaca emoji6.png

 

Wg mnie przyczepa nie jest dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo naszego rynku przyczep. W czwartek takie oto perełki? widziałem na autostradzie w DE kierunek Polska. Pewnie umyte pójdą jak bułki w Biedrze 

20210318_155141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze narzekają bo być może skończyło się źródełko z tanimi przyczepami. Nie wierzę, że w DE czy DK nic nie ma. Wystarczy spojrzeć na chociażby mobile.de aby się przekonać, że ofert jest mnóstwo. Problemem jest tylko cena. Handlarz nie kupi po cenie rynkowej bo on musi na tym zarobić (co jest zrozumiałe). Więc dla handlarza faktycznie nic nie ma, dla szarego Kowalskiego już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Jacek, mój brat w tygodniu kupił przyczepę i wczoraj do mnie mówi że miało być tanio, a tu ciągle coś to płyn do toalety,  gaz, pierdół mu nawymyślałem że ma dokupić, oczywiście wszystko co potrzebne kable, wtyczki, zbiorniki, akumulator bo tamten pad, lusterka, itp, pyta się gdzie to tanio mówię póżnej jak już będziesz jeżdził, a on do mnie że nie wierzy:D i jego słowa, nie dość że drogo to jeszcze robota koło tego ???

Tak masz rację. Cały sprzęt kosztuje, a zwłaszcza jak się nie ma nic to trzeba trochę pieniędzy zapłacić. My po kupnie pierwszej przyczepy na dzień dobry wydaliśmy z 2k złotych na różne dodatki, których zwyczajnie nie mieliśmy. No ale potem to już Ci zostaje i nawet jak zmienisz przyczepę czy przyczepę na kampera to masz praktycznie wszystko. 

No ale nie ma co się oszukiwać. Karawaning tanim hobby nie jest :D Wszystko kosztuje, zwłaszcza własnie na początku. Niby kupisz przyczepę za 100k, a z 10-20k jeszcze musisz dołożyć na wyposażenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz80 napisał:

Tak a propo naszego rynku przyczep. W czwartek takie oto perełki? widziałem na autostradzie w DE kierunek Polska. Pewnie umyte pójdą jak bułki w Biedrze 

20210318_155141.jpg

W sierpniu znajomi byli na kempingu w CRO i widzieli jak podjechał kontener i takie przyczepy ładowali, ubijali, ładowali itd... 

Mówi, że płakać się chciało bo chwilę wcześniej sprzedał za 2.000 PLN trupka z 1980r z dziurami w dachu zamiast okien który cały ledwo trzymał się kupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak widać rynek się rozwija. Nawet takie coś oferują  ....    i do tego  tabliczka SUEDWIND  !!! :blagac:

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-900kg-CID5-IDJgteG.html#b218b4dd8f  

 

  

Przyczepa Kempingowa Knaus 900kg

Kolejna.

 KNAUS !!!  czy aby na pewno ?

Przyczepa kempingowa Knaus dmc 1300kg

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-dmc-1300kg-CID5-IDJgu82.html#f616d77d0c  

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie aukcja grzecznościowa, ktoś komuś ja wystawił. Znając życie wnuczek dziadkowi, albo coś w tym stylu. Co do nazwy w ogłoszeniu bym się nie czepiał. Aż mam chęć ją obejrzeć z ciekawości czy dokumenty wporzadku itp. jak by ktoś chciał to mogę ją zobaczyć. Choć znając dzisiejszy rynek to ona pójdzie. Prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Smolik napisał:

Mam taką samą przyczepę kupiłem równo rok temu patrząc na tę cenę z ogłoszenia cena poszła 30% w górę 

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-500-kmfe-mover-lozka-pietrowe-lozko-malzenskie-ID6DJ4M9.html

Niektóre 10-12 letnie przyczepy kosztują tyle ile kosztowały jak wyjeżdżały nowe z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 22:15, Maras napisał:

Jak widać rynek się rozwija. Nawet takie coś oferują  ....    i do tego  tabliczka SUEDWIND  !!! :blagac:

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-900kg-CID5-IDJgteG.html#b218b4dd8f  

 

  

Przyczepa Kempingowa Knaus 900kg

Kolejna.

 KNAUS !!!  czy aby na pewno ?

Przyczepa kempingowa Knaus dmc 1300kg

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-dmc-1300kg-CID5-IDJgu82.html#f616d77d0c  

Noszqfa !!!  Klasyczny TEC /krewniak LMC/ praktycznie z tej samej fabryki a tu Knaus !!!!!!!!

ALE  WAAAAŁ !!!

Nawet logo TEC wytłoczone na nadkolach - typowy znak TEC z tamtych roczników !!!

Ciekawe na czym polega przewał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.